Sari la conținut
Forum Roportal
Seva

Cand "ceva" nu merge

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

ce facem cand"ceva"(incompatibilitati sexuale,sociale,financiare.probleme cu parintii etc.etc)nu merge in relatie si deja am ajuns sa iubim persoana respectiva.renuntam?continuam?nu putem fara persoana respectiva dar sa continuam asa nici nu se poate.care e drumul corect pe care il alegem.astept pareri sau chiar decizii personale

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce facem cand"ceva"(incompatibilitati sexuale,sociale,financiare.probleme cu parintii etc.etc)nu merge in relatie si deja am ajuns sa iubim persoana respectiva.renuntam?continuam?nu putem fara persoana respectiva dar sa continuam asa nici nu se poate.care e drumul corect pe care il alegem.astept pareri sau chiar decizii personale

 

Devenim responsabili. Atat timp cat esti sincer cu propria persoana totul este ok. Si sa lupti pentru o relatie in care mai sunt probleme si sa o parasesti.

 

Cateva lucruri la care sa te gandesti totusi...

 

1. Nu poti comanda Iubirii. Singurul lucru pe care poti sa-l faci este sa te abandonezi ei.

2. Trebuie sa existe Speranta in mai bine. Speranta e combustibilul Iubirii, fara ea flacara Iubirii se diminua si se stinge.

3. Unele incompatibilitati sunt puternic influnetate de structura psihologica a persoanei si indiferent cat vei incerca nu vei reusi sa rezolvi anumite probleme. Va aparea ameliorare, nimic de zis, dar nu se va rezolva. Ca sa-ti faci o idee, sunt 4 atitudini erotice majore si modul in care o persoana poate privi cealalta persoana poate varia de la plictisitor la ciudat sau exagerat. Iar astea sunt incompatibilitati doar de ordin psihologic, daca mai introduci in amestec si atitudini morale diferite problema se complica si mai mult.

 

Partea sociala o consider rezolvabila desi e nevoie de efort. Financiar se rezolva si aia atat timp cat exista vointa si intelegere. Partea cu parintii, rezolvabila si ea. Cunosc cel putin un caz in care parintii ei nu au fost de acord cu el pana la casatorie... Acum e love maxim pentru ca tipul e baiat de treaba si pana la urma tot i-a cucerit. :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce facem cand"ceva"(incompatibilitati sexuale,sociale,financiare.probleme cu parintii etc.etc)nu merge in relatie si deja am ajuns sa iubim persoana respectiva.renuntam?continuam?nu putem fara persoana respectiva dar sa continuam asa nici nu se poate.care e drumul corect pe care il alegem.astept pareri sau chiar decizii personale

bataia e o posibila solutie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1. Nu poti comanda Iubirii. Singurul lucru pe care poti sa-l faci este sa te abandonezi ei.

Exact.Deci asta "trebuie" facut. Altfel nu-i iubire si renunti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce facem cand"ceva"(incompatibilitati sexuale,sociale,financiare.probleme cu parintii etc.etc)nu merge in relatie si deja am ajuns sa iubim persoana respectiva.renuntam?continuam?nu putem fara persoana respectiva dar sa continuam asa nici nu se poate.care e drumul corect pe care il alegem.astept pareri sau chiar decizii personale

orice ai face...vei regreta mai tarziu...

asa ca ...implica-te macar :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce facem cand"ceva"(incompatibilitati sexuale,sociale,financiare.probleme cu parintii etc.etc)nu merge in relatie si deja am ajuns sa iubim persoana respectiva.renuntam?continuam?nu putem fara persoana respectiva dar sa continuam asa nici nu se poate.care e drumul corect pe care il alegem.astept pareri sau chiar decizii personale

Iubirea e trecatoare. Incompatibilitatile raman si in timp se amplifica.

Eu sunt un exemplu perfect al celui care a ales iubirea si a incercat sa treaca peste obstacole. E cel mai greu drum posibil si nu sunt convins ca e cel mai frumos.

Pot spune ca am reusit insa iti trebuie o tarie de carater si o incredere in persoana propie iestie din comun.

 

Sfatul meu celor care vor sa ma urmeze in a alege iubirea indiferent de greutati este: ganditi-va bine! Se poate si altfel. Iubiri se mai gasesc, dar obstacolele raman si nu intotdeauna pot fi depasite.

Editat de loveme

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iubirea e trecatoare.

...

 

ca si viata ! ...

 

Sfatul meu celor care vor sa ma urmeze in a alege iubirea indiferent de greutati este: ganditi-va bine! Se poate si altfel. Iubiri se mai gasesc, dar obstacolele raman si nu intotdeauna pot fi depasite.

 

eu zic mai bine sa stai in carapace, Doamne' fere sa dai peste vreun obstacol . :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu zic mai bine sa stai in carapace, Doamne' fere sa dai peste vreun obstacol . :cry:

Imi cer scuze ca apreciez mai mult un lenevit pe plaja decat escaladarea everestului :crazy:

Imi cer scuze ca-mi place mai mult sa citesc o carte decat sa o scriu.

Imi cer scuze ca prefer 10 beri acum decat o posibila sampanie peste un an.

 

Penrtu iubirea unei femei/ unui barbat nu se merita niciodata sa renunti la viata care-ti place si-ti este potrivita!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Penrtu iubirea unei femei/ unui barbat nu se merita niciodata sa renunti la viata care-ti place si-ti este potrivita!

 

 

Pentru asta, un barbat ar trebui sa stie bine cum e viata aia care ii place, si uneori e cam greu. Cand stim ce vrem e mai usor sa ne abandonam, cand nu, inventam obstacole.

 

Cu ce e mai usor un lenevit la plaja decat o escaladare a Everestului? Depinde de fiecare...

 

Prefer sa regret ca nu a mers, decat ca nu s-a intamplat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×