Sari la conținut
Forum Roportal
sereniti

Sex... de cate ori pe saptamana?

Evaluează acest topic

SEX... de cate ori pe saptamana?  

170 membri au votat

  1. 1. Tu esti...?

    • Barbat
      85
    • Femeie
      85
  2. 2. De cate ori pe saptamana faci sex?

    • mai putin de o data pe saptamana
      37
    • 1-2 ori pe saptamana
      41
    • 3-4 ori pe saptamana
      53
    • in fiecare zi a saptamanii o data
      12
    • in fiecare zi a saptamanii de mai multe ori pe zi
      27
  3. 3. Esti multumit de frecventa partidelor de sex?

    • Da... in principiu e ok
      105
    • Nu... asi vrea mai mult
      65


Postări Recomandate

Am facut acest topic pentru ca sunt curioasa cat de des faceti voi sex... ma refer in general la persoanele care au un partener stabil.. sa zicem ca locuiesc impreuna sau se cunosc de mult timp.

 

Daca nu e destul de exact chestionarul adaugati si comentarii :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce pot sa zic uneori de mai multe ori pe saptamana, niciodata de mai multe ori in aceeasi zi (o data demult se intampla :flowers: acum gata) si niciodata in toate zilele saptamanii :bye: Uneori pot trece si cateva saptamani pana la vreo activitate de acest gen . Sunt mai multe cauze :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este comun ca intr-o relatie invechita numarul partidelor de sex sa scada. Nu zic ca nu or fi si exceptii insa in mod normal intervine rutina si plictiseala. Asta nu inseamna ca cele 2 persoane nu se mai iubesc ci pur si simplu ca relatia lor sexuala a ars intens cam demult si acum doar mai mocneste. Problema (daca este o problema) se poate rezolva prin schimbarea partenerei/ului.

 

Se pot astfel modifica 2 posibili indicatori:

 

a) rata partidelor de sex/zi sau /saptamana (personal cred ca /saptamana e mai relevant) - la schimbarea partenerei/ului de regula acest indicator explodeaza la propriu

 

b) intensitatea partidelor de sex (un indicator mai greu de cuantificat insa pe o scara de 1-10 se pot face estimari) insa de regula si acesta creste

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da bine maaaa si cand esti casatorit ce faci cauti amanti? nu asa se rezolva o problema ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca nevoia de sex intens e mai mare (temporar) decat iubirea de sot/sotie, atunci da, cauti amante/amanti. Altfel vei fi nefericit cat e ziua de lunga (si noaptea)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Este comun ca intr-o relatie invechita numarul partidelor de sex sa scada. Nu zic ca nu or fi si exceptii insa in mod normal intervine rutina si plictiseala. Asta nu inseamna ca cele 2 persoane nu se mai iubesc ci pur si simplu ca relatia lor sexuala a ars intens cam demult si acum doar mai mocneste. Problema (daca este o problema) se poate rezolva prin schimbarea partenerei/ului.

 

Se pot astfel modifica 2 posibili indicatori:

 

a) rata partidelor de sex/zi sau /saptamana (personal cred ca /saptamana e mai relevant) - la schimbarea partenerei/ului de regula acest indicator explodeaza la propriu

 

 

daca cei 2 impreuna stiu ce sa faca primul indicator explodeaza fara probleme ..... de dispare :flowers: sau creste al doilea indicator iar primul nu isi are sensul ... :bye:

b) intensitatea partidelor de sex (un indicator mai greu de cuantificat insa pe o scara de 1-10 se pot face estimari) insa de regula si acesta creste

intensitatea creste numai daca creste calitatea , nu pentru ca are de a face cu primul indicator.....

deci primul indicator poti sa il scoti din ecuatie ca nu are sens :hi:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai primul indicator e cantitativ iar al 2-lea e calitativ, insa ai dreptate, poate ar trebui sa-i redenumesc ca sa fie mai clara treaba:

 

a) frecventa partidelor de sex (se cuantifica in nr. partide /saptamana) - indicator cantitativ

b) calitatea acelorasi partide (se cuantifica prin estimarile persoanelor implicate pe o scara de la 1-10) - indicator calitativ

 

si am putea adauga cred si ceva indicatori aditionali ca sa facem o poza mai clara:

 

c) durata medie a unei partide

d) nr. orgasme /nr. partide

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce se intampla insa daca includem si "partidele" de iubire pe care le avem cu noi insine? atat femeile cat mai ales barbatii recurg mai des sau mai rar la o astfel de actiune. sper ca intelegeti la ce ma refer...

 

daca includem si aceste placeri cam la ce numar de "partide" ajungem intr-o saptamana?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai primul indicator e cantitativ iar al 2-lea e calitativ, insa ai dreptate, poate ar trebui sa-i redenumesc ca sa fie mai clara treaba:

 

a) frecventa partidelor de sex (se cuantifica in nr. partide /saptamana) - indicator cantitativ

b) calitatea acelorasi partide (se cuantifica prin estimarile persoanelor implicate pe o scara de la 1-10) - indicator calitativ

 

si am putea adauga cred si ceva indicatori aditionali ca sa facem o poza mai clara:

 

c) durata medie a unei partide

d) nr. orgasme /nr. partide

indicatorul cantitativ depinde de indicatorul calitativ..... daca indicatorul calitativ creste indicatorul cantitativ scade....... daca indicatorul calitativ scade si indicatorul cantitativ scade( cu timpul) :jester: deci in amble cazuri indicatorul cantitativ scade...... deci nu cred ca are importanta intr-un studiu :think:

indicatorii aditionali sunt mult mai relevanti in " studiu....... parerea mea ar fi ca sunt

1indicator calitativ

2.durata medie a unei partide(iara calitate)

3. numar orgasme per partida (iara calitate) :crazy:

concluzia ar fi " calitatea" ca " indicator " :o:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce pot sa zic uneori de mai multe ori pe saptamana, niciodata de mai multe ori in aceeasi zi (o data demult se intampla :jester: acum gata) si niciodata in toate zilele saptamanii :think: Uneori pot trece si cateva saptamani pana la vreo activitate de acest gen . Sunt mai multe cauze :o:

 

cam acelasi comentariu si de la nenea. :crazy: aaa... poate mai trebuie schimbat cate ceva pe ici-colo, adica un niciodata cu uneori sau uneori cu adesea, sau... si invers :o:

Editat de costy73

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×