Sari la conținut
Forum Roportal
TATOANCA

Detartrajul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pentru ei, da. Dar dentista mea este printre cele mai scumpe din oras...

Ok, atunci poate ca era 50 pe dinte ! :yahoo:

Editat de rotan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu macar stiu unde sunt sinusurile... unii inca le cauta !!! (pe la Izvorul Tamaduirii :))

Mai, o fi cum spui, da' tu dentist tot nu esti si nici nu vei fi in viata asta :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai, o fi cum spui, da' tu dentist tot nu esti si nici nu vei fi in viata asta :)

Mai, dar tu de ce te-ai simtit vizata de ce am spus eu ?? Nu vreau sa cred ca este vorba de acea solidaritate f cunoscuta intre medici, nu de alta dar cei despre care vorbesc eu, pe linga faptul ca sunt un o calamitate, mai au si prostul obicei de a arunca cu pietre in medicii care isi cunosc profesia si isi dau interesul pentru pacienti, ca deh concurenta...

Priveste lucrurile obiectiv ca un periaj il face si un student la medicina si lasa tu glumele mele, eu sunt pacient si in mod normal nici n-ar trebui sa stau sa ma informez pe net, ca sa nu mai iau vreo tzeapa de la vreun "destept" (dr. in smekerotologie) !!

Editat de rotan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ok, atunci poate ca era 50 pe dinte ! :doh:

Auzi, da ' pentru proteza..tot bani aia mi-i ia ? :)

:cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai, dar tu de ce te-ai simtit vizata de ce am spus eu ?? Nu vreau sa cred ca este vorba de acea solidaritate f cunoscuta intre medici, nu de alta dar cei despre care vorbesc eu, pe linga faptul ca sunt un o calamitate, mai au si prostul obicei de a arunca cu pietre in medicii care isi cunosc profesia si isi dau interesul pentru pacienti, ca deh concurenta...

Priveste lucrurile obiectiv ca un periaj il face si un student la medicina si lasa tu glumele mele, eu sunt pacient si in mod normal nici n-ar trebui sa stau sa ma informez pe net, ca sa nu mai iau vreo tzeapa de la vreun "destept" (dr. in smekerotologie) !!

Stai linistit, n-am nici o treaba cu domeniu asta, decat poate putin mai mult interes/pasiune decat omul de rand. Am simtit-o si eu pe pielea mea ca sunt putini cei care stiu meserie, sunt dedicati si fac pacientului doar ce si-ar face si lor daca ar fi in aceeasi situatie(aka doar ce e necesar, nu inutilitati sa mearga banu).

 

Pe mine m-a deranjat doar cum ai pus problema, ca cica e usor sa fii medic stomatolog. Sa fii un medic stomatolog dintre aia putinii care fac ce trebe, e FOARTE greu. De ce? pt ca alora chiar le pasa de ce fac si atnci sufera la orice amanunt ce intervine in realizarea perfectiunii. Pt restul, fie ei sarlatani/nepasionati/rauvoitori/ slabi pregatiti etc nici lor nu le e tocmai usor, pt ca de bine de rau, spre deosebire de alte specialitati ale medicinei, stomatologul trebuie sa lucreze pe bune. Cand pacientul se ridica de pe scaun, se uita in oglinda sa vada CE si CUM i-a lcrat medicul. Nu insinuez ca in celelelate specialitati nu este munca. Este, doar ca acolo e muuuuuuuuuult ,mai usor sa fii dezinteresat. Acolo internistul/cardiologul/endocrinologul/etc se uita 5 min la tine/la analize si iti prescrie un tratament prestabilit si apoi asteapta sa vada daca merge.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×