Sari la conținut
Forum Roportal
TATOANCA

Detartrajul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna ziua!am si eu o nemultumire!am fost la un cabinet de stomatologie de stat,am vrut sa-mi fac un detartraj ,iar medicul nu a avut timp atunci si ma invitat la cabinetul particular.am acceptat ,acolo mi s-a dat un formular sa-l completez cu nume ,adresa,...daca am fost bolnav,....la sfarsit spunea ca este confidential.pana aici totul bine.m-am uitat sa vad o lista cu preturi nimik,am intrat in cabinet mi s-a facut detartrajul si ....stupoare imi cere medicul 700 ron pt detartraj?sa-mi vina rau.nu i-am dat banii ca nu aveam la mine atatia bani.am fost la alte cabinete sa intreb cat costa acest serviciu si peste tot era intre 120-200 ron.nu mi s-a dat nicio chitanta sau factura.acum am primit o notificare de la un avocat sa ma prezint la cabinet si sa-mi platesc datoria.mi se pare enorm de mult,daca nu dau banii ,ma da in judecata.ce ma sfatuiti sa fac?eu am gresit ca nu am intrebat la inceput,dar medicul trebuia sa spuna daca stia ca are preturile asa de mari,nu?va rog ajutatima.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
imi raspunde si mie cineva? :crazy:

Pai adevarul e ca ai drepatte cand spui ca e vina ta.

Daca e cabinet particular, omul are voie sa ceara cat vrea pe servicii, mai ales pe manopera.

Acuma, tu trebuie sa-i platesti..daca nu vrei sa te trezesti ca suma cu care i-ai ramas dator va creste (dobanda!)..

Ce poti sa faci e sa dai si tu un anunt in ziar si personal, in astfel de cazuri, sa faci reclama negativa la acel cabinet..poate si afise..ca si-o merita!! :cry:

Ce sa-i faci, omul din greseli invata!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pff, adica iti face un serviciu fara chitanta, fara garantie, fara nimic, si apoi vine cu un pret nesimtit pe care nu l-a anuntat dinainte si nici nu l-a afisat in loc vizibil.

 

700, zici? :flowers:

 

Daca ai avocat, suna-l, daca nu, intreaba unul .. mie nu mi se pare o situatie in care tipul sa te tarasca in ***** fara sa intre si el adanc.

Editat de daimon

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu plati

poti invoca necunoasterea prealabila a conditiilor serviciului prestat din motive straine tie, ba chiar si inselaciunea transferarii catre cabinetul PROPRIU particular

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu n-as plati.

Ce scrie pe notificarea aia?

 

pai scrie ca in termen de 5 zile daca nu platesc ma da in judecata si o sa platesc:penalizarile de intarziere si toate cheltuielile legate de acest litigiu(taxa de timbru,onorariu avocat,onorariu executor judecatoresc).Am uitat sa va mai spun ca ora la care mi chemat la cabinet a fost 21,dar pt ca mai erau 2 persoane in fata am intrat si eu la ora 1 noaptea.Sa vad ce patesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
imi raspunde si mie cineva? :scare:

mdea, te poţi adresa OPC'ului .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in cel mai bun caz poti face o plangere la OPC ( asa cum s-a zis mai sus) si inca o plangere la Colegiul Medicilor..

specifici ca nu ai fost informat asupra pretului si ca nu erau afisate in momentul respectiv..

verifica pretul mai multor cabinete ( pentru aceasta treaba ) -specifica preturile practicate,

.....................

in mod normal, o detartrare, in bucuresti, costa cel mult 150 roni..( detartrare simpla fara tratament de albire )

.....................

este enorm de mult...ai grija ce faci..

daca are pretul afisat,,,ai pus-o de 700 roni

bafta

Editat de newtask

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×