Sari la conținut
Forum Roportal
manuela.florea

Cristalul de cuart

Postări Recomandate

... il tii in mana si te gandesti la starea ta de sanatate ca fiind pefecta plin de vitalitate si plin de implinire si armonie ... si proiectezi recunoastinta ta pentrutoate acestea cristalului care amplifica din univers aceasta energie si o atrage catre tine ...

 

incearca sa eviti cant poti starile negative si gandurile pesimiste de orice fel cat ai cristalul in preajma caci ti le amplifica ... si nu e deloc recomandabil

 

numa' bine :bataita:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Imi spuneti va rog cum as putea programa un cristal de cuart pt sanatate si/sau noroc ? Va multumesc

 

mai multe informatii gasesti si pe aici scuze ca e in engleza

 

http://www.energymedicineassn.com/dael_cai.htm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

vad ca a devenit foarte interesant topicul vreti sa chem sa il inchida?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
vad ca a devenit foarte interesant topicul vreti sa chem sa il inchida?

 

 

 

Mie mi se pare interesant topicul.......dar nu pot vb de unul singur.......desi am incercat , nu am reusit sa comunic cu cristalul meu de cuart..........poate sunt prea involuat spiritual....si de aceea nu pot....cine stie.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mie mi se pare interesant topicul.......dar nu pot vb de unul singur.......desi am incercat , nu am reusit sa comunic cu cristalul meu de cuart..........poate sunt prea involuat spiritual....si de aceea nu pot....cine stie.....

 

poate nu e "al tau"... :P :kiss: de unde il ai?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mie mi se pare interesant topicul.......dar nu pot vb de unul singur.......desi am incercat , nu am reusit sa comunic cu cristalul meu de cuart..........poate sunt prea involuat spiritual....si de aceea nu pot....cine stie.....

 

 

poate nu e "al tau" :kiss: :o: de unde il ai?

 

poate nu e "al tau" :P :P de unde il ai?

 

 

aha...pe criteriul "vazut- placut'?....sau......l-ai tinut in maini, testat...etc?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
L-am cumparat de pe net.......... :kiss:

Nu merge asa...cristalul trebuie sa te ,,vrea" si el...ca atunci nu are nici o treaba cu tine...Eu am postat pe la pag 3 ceva despre experienta mea in sensul asta...dar pentru ca nu am fost luata in serios,am renuntat sa mai postez aici.

Mergi intr-un magazin de cristale...si vezi acolo ce te inspira sa iei...sau daca te inspira ceva.

Editat de GinGin

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu merge asa...cristalul trebuie sa te ,,vrea" si el...ca atunci nu are nici o treaba cu tine...Eu am postat pe la pag 3 ceva despre experienta mea in sensul asta...dar pentru ca nu am fost luata in serios,am renuntat sa mai postez aici.

Mergi intr-un magazin de cristale...si vezi acolo ce te inspira sa iei...sau daca te inspira ceva.

 

 

are dreptate.....exact la asta ma refeream si eu

 

Nu te grabi cand alegi un cristal........exact cum alegi o fata pt o invitatie la dans :rot: :tease: ...examineaza-le indelung pe toate, vezi, care iti trezeste un soi de simpatie :doh: ,(aici se termina comparatia cu fetele :P )....... apoi cere-l pt a-l tinea in maini un pic......cel care e bun iti va da o usoara mancarime in centrul palmei.....sau ma rog orice alte reactii tactile- caldura, furnicaturi, etc......e individuala treaba

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×