Sari la conținut
Forum Roportal
gazutza

Sondaj despre licenta

Postări Recomandate

Pls am si eu nevoie de ajutor la un sondaj pt facultate. Este anonim nu ma intereseaza cum va cheama, ce faceti etc doar raspunsul:-p

 

I Ai prefera sa-ti cumperi lucrarea de licenta in loc sa lucrezi la realizarea ei alaturi de un profesor?

1. da 2. nu 3. nu mi-am pus aceasta problema

 

II Indiferent de raspunsul de la intrebarea de mai sus, argumenteaza-ti alegerea facuta:

................................................................................

...........................................................................

 

Asa ca astept comentarii cu raspunsul la cele doua intrebari. Va multumesc mult de tot!

 

Pupici dulci

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Raspuns: 2

Mi-am facut singur lucrarea de diploma (de licenta ii spune acum) si asa am facut cu toate proiectele din facultate. Am facut si proiecte pentru colegii mai putin priceputi (la proiectele pe care nu se puneau note, doar trebuiau facute).

Ideea e ca important e ceea ce stii si poti sa faci. Diplomele si notele de pe ele au o relevanta scazuta (cel putin in opinia mea).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu mi-am facut singura lucrarea. De ce asa? Ambitie, curiozitate, mi-a placut subiectul ales si cu cat intram in tema cu atat ma prindea tot mai mult. Pacat ca a fost cam pe fuga totul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ca deja a trecut aceasta tema pentru facultate, dar as vrea si eu sa spun ca am ales sa-mi fac eu lucrarea de licenta, de ce sa nu mi-o fac eu, de ce am mai absolvit facultatea daca nu-s in stare sa-mi fac si eu o lucrare de licenta? Timp am avut... nu am lucrat... sigur, inteleg ca nu toti au timp, pentru ca mai au unii studenti si job-uri ca sa se poata intretine. Dar nu mi s-a parut corect sa nu parcurg eu fiecare etapa, sa invat sa fac ceva, sa lucrez eu, sa fie munca mea, ca doar asa o prezint in fata comisiei.

Si la mine a fost cam pe fuga... intreaga facultate, de fapt :)

Editat de Sarah N....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pls am si eu nevoie de ajutor la un sondaj pt facultate. Este anonim nu ma intereseaza cum va cheama, ce faceti etc doar raspunsul:-p

 

I Ai prefera sa-ti cumperi lucrarea de licenta in loc sa lucrezi la realizarea ei alaturi de un profesor?

1. da 2. nu 3. nu mi-am pus aceasta problema

 

II Indiferent de raspunsul de la intrebarea de mai sus, argumenteaza-ti alegerea facuta:

................................................................................

...........................................................................

 

Asa ca astept comentarii cu raspunsul la cele doua intrebari. Va multumesc mult de tot!

 

Pupici dulci

La toamna ma apuc si eu de lucrarea de licenta pentru ca voi fi in ultimul an si nu voi plati pentru ea in niciun caz. Asta doar pentru ca vreau sa invat; consider ca se invata cel mai bine din proiecte la care lucrez singur sau chiar in echipa coordonat de un profesor ok.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×