Sari la conținut
Forum Roportal
npaul

Moduri de spart o petrecere

Postări Recomandate

Sunt un om sociabil, rabdator, intelegator. pe bune... Dar sa am cate o petrecere sub mine, langa mine, mai ales in momente importante: inaintea unei teze (anul trecut), de craciun anu asta. Eu il astept in liniste si cu nerabdare pe mosu... si altii se distreaza... fara mine, cu muzica prea tare, si nici macar pe o muzica clasica, ambientala sau colinzi. Asa aas fi putut si eu inchide ochii si sa ma trezesc maine dimineata.

Asa ca is treaz. Si caut metode de a sparge petrecerea celui de sub mine, de preferinta fara sa afle cine, cum si nici macar sa nu banuiasca ca a avut loc aceasta tentativa. Anul trecut cand le-am atras atentia am descoperit, cateva zile mai tarziu, soneria scoasa din uz. Asa ca anu asta nu mai folosesc tactica bunului cetatean. Nici nu iau inca masuri drastice (politia). Is intelegator, va reamintesc... E chiar frumos ca vor sa se distreze, sa formeze un grup, sa glumeasca, sa rada, ... doar e Craciunul. Eu am doar 19 ani si nu am putere de decizie in casa, altfel as fi plecat de mult sa le dau un ultimatum. Nici nu am putere de lege, inca. caut ceva mai subtil.

Am incercat sa le deranjez petrecerea sunand la nr de tel fix. a mers, pana l-au scos din furca. Acum ma gandeam, cel putin sa aiba o amintire maine dimineata din partea mea, de care sa se atinga... o pasta pe usa.. ceva... doar ca e prea banal. Prea complicat ar fi sa duc un obiect mare in fata usii, pt a le bloca iesirea.. sa putrezeasca acolo... diavoli impielitati...

Asa ca sunt dispus sa aud propuneri, fanteziste, interesante, absurde... in special legale :flowers: (sociabil).

Tre sa-mi tin si eu mintea agila cu ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea poti.

Pentru ca's multi inauntru, si's mobili.

Citeam pe blogul cuiva ca si'a zidit in casa vecinul, pentru ca'l deranja cu manele zilnic. Dar a facut treaba complice cu un alt vecin, si a avut materiale plus o noapte la dispozitie. Si oricum este o razbunare tardiva, ei se vor distra in continuare. Acelasi personaj povestea ca a dat o matza putrezita cu aracet, si folosind o prajina lunga, i'a lipit-o vecinului pe geam. In fine.

 

Ce ceri tu este o metoda sa'i convingi sa plece acasa de buna voie? Daca nu, ia boxele frate si da-i play la ceva cu volum mare si bas gras. Cat sa le faca spume berea in pahare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu prea poti.

Pentru ca's multi inauntru, si's mobili.

Citeam pe blogul cuiva ca si'a zidit in casa vecinul, pentru ca'l deranja cu manele zilnic. Dar a facut treaba complice cu un alt vecin, si a avut materiale plus o noapte la dispozitie. Si oricum este o razbunare tardiva, ei se vor distra in continuare. Acelasi personaj povestea ca a dat o matza putrezita cu aracet, si folosind o prajina lunga, i'a lipit-o vecinului pe geam. In fine.

 

Ce ceri tu este o metoda sa'i convingi sa plece acasa de buna voie? Daca nu, ia boxele frate si da-i play la ceva cu volum mare si bas gras. Cat sa le faca spume berea in pahare.

metoda asta e strong....randament garantat

lasi doar difuzorul de bass cuplat la sistem, cresti volumul catre..cat te tine, pui o melodie adecvata pe repeat si pleci de casa doua zile

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu prea poti.

Pentru ca's multi inauntru, si's mobili.

Citeam pe blogul cuiva ca si'a zidit in casa vecinul, pentru ca'l deranja cu manele zilnic. Dar a facut treaba complice cu un alt vecin, si a avut materiale plus o noapte la dispozitie. Si oricum este o razbunare tardiva, ei se vor distra in continuare. Acelasi personaj povestea ca a dat o matza putrezita cu aracet, si folosind o prajina lunga, i'a lipit-o vecinului pe geam. In fine.

 

mama, cum de nu m-am gandit la asta (m-au stresat vecii de alaturi de vreo 2 ori si nu le-am facut nimic inca :o: )

 

cel mai bine ar fi sa te duci si sa opresti curentul in tot blocul..ar fi o liniste totala dupa :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt un om sociabil, rabdator, intelegator. pe bune... Dar sa am cate o petrecere sub mine, langa mine, mai ales in momente importante: inaintea unei teze (anul trecut), de craciun anu asta. Eu il astept in liniste si cu nerabdare pe mosu... si altii se distreaza... fara mine, cu muzica prea tare, si nici macar pe o muzica clasica, ambientala sau colinzi. Asa aas fi putut si eu inchide ochii si sa ma trezesc maine dimineata.

Asa ca is treaz. Si caut metode de a sparge petrecerea celui de sub mine, de preferinta fara sa afle cine, cum si nici macar sa nu banuiasca ca a avut loc aceasta tentativa. Anul trecut cand le-am atras atentia am descoperit, cateva zile mai tarziu, soneria scoasa din uz. Asa ca anu asta nu mai folosesc tactica bunului cetatean. Nici nu iau inca masuri drastice (politia). Is intelegator, va reamintesc... E chiar frumos ca vor sa se distreze, sa formeze un grup, sa glumeasca, sa rada, ... doar e Craciunul. Eu am doar 19 ani si nu am putere de decizie in casa, altfel as fi plecat de mult sa le dau un ultimatum. Nici nu am putere de lege, inca. caut ceva mai subtil.

Am incercat sa le deranjez petrecerea sunand la nr de tel fix. a mers, pana l-au scos din furca. Acum ma gandeam, cel putin sa aiba o amintire maine dimineata din partea mea, de care sa se atinga... o pasta pe usa.. ceva... doar ca e prea banal. Prea complicat ar fi sa duc un obiect mare in fata usii, pt a le bloca iesirea.. sa putrezeasca acolo... diavoli impielitati...

Asa ca sunt dispus sa aud propuneri, fanteziste, interesante, absurde... in special legale :o: (sociabil).

Tre sa-mi tin si eu mintea agila cu ceva.

du-te la cutia de sigurante si da-le cite-o pauza scurta de curent asa cam de o fractiune de secunda. Cit sa poata sa se restarteze calculatorul, CD-ul sau alte scule care le foloseste. Ai grija sa nu te curentezi, ia masurile ce se impun. Ai grija sa nu se prinda din prima.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca petrecerea e sub tine, ai putea sa cobori ceva cu o sfoara pana in dreptul geamului lor si sa le bati in geam. Eu am facut chestia asta cand eram mica: de la trei pana la etajul 1, era o chestie ca o masca tribala dintr-o bucata groasa de carton foarte mare cu nasul de lemn, am coborat-o cu o sfoara si bateam cu nasul mastii in geamul de la balcon, s-au speriat aia ingrozitor, iar eu nu mai stiam cum sa faca sa nu se auda cum ma tavalesc pe jos de ras. Bine, aia saracii nu dadusera nici o petrecere, dar eu nu puteam sa ii sufar, acuma am si uitat de ce. :(

 

Acelasi personaj povestea ca a dat o matza putrezita cu aracet, si folosind o prajina lunga, i'a lipit-o vecinului pe geam. In fine.

Vaaaii, ce misto e astaaaa.... :cheer:

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce bine ca vecinii de langa mine nu au internet sa le vina idei d-astea :yahoo: ....eu am tot timpul muzica data la maxim de se mishk tot blocu si ca sa se razbune vecinii baga manele dimineatza pe la 8 cand eu dorm ca sa fie siguri ca imi dau un "buna dimineatza" meritat ptr cat ii stresez...deci singura solutzie parerea mea e sa da-i si tu muzica cat mai tare incat sa ii acoperi...asta dak ai un sistem bun :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×