Sari la conținut
Forum Roportal
S3th

Blocare Windows

Postări Recomandate

Am o problema cu windowsul de ceva vreme; la o perioada de timp se blocheaza..complet, fara a mai putea folosi mouse-ul sau tastatura. M-am gandit ca poate e de vina windowsul.. am formatat partitia C, si am instalat altul dar..degeaba :cheer: .

Imi poate da cineva ceva recomandari? credeti ca ar putea fi de vina una din componente?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Singurul sunet ciudat care il scoate.. si nu pot garanta ca il scoate hdd-ul, e acel sunet ca si cum asi apasa pe butonul de restart.. acel poc-poc la intervalul de circa 0.5 secunde. Daca ar fi de la HDD, banuiesc ca de vina ar fi hardul care booteaza..right? adica sa incerc sa pun alt hard..si sa instalez sistemul de operare pe el? (am vreo 3 prin casa :cheer: )

PS: Comenzile "Verify", "Read" si "Erase" ale Zero-fill -ului se refera doar la Bad-uri, sau la toate informatiile de pe HDD?

Editat de S3th

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

HardDisk verificat.. Hard-ul nu e de vina (iar asta exclude si eventualii virusi care ar fi putut cauza asta). Nu mai are / a mai avut cineva vreo problema asemanatoare? daca nu e de vina hardul atunci e de vina una din componente.. dar care? :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Singurul sunet ciudat care il scoate.. si nu pot garanta ca il scoate hdd-ul, e acel sunet ca si cum asi apasa pe butonul de restart.. acel poc-poc la intervalul de circa 0.5 secunde.

Acel "poc-poc" se aude atunci c

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, se pare ca alimentarile erau de vina; mi-am luat ieri dimineata o sursa noua si acum merge ca uns :flowers: . Merci mult harald :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×