Sari la conținut
Forum Roportal
PRY

Paranormalii din Romania

Postări Recomandate

Negrul este combinatia a mai multe culori. Usor de dovedit cand colorezi ceva in toate culorile pana devine negru.

 

Lucrurile sunt asa cum se observa, nu cum le scoti tu din cuptor.

 

Lucrurile nu sunt asa cum se observa. De exemplu, tu observi ca Soarele se invarte in jurul Pamantului, ceea ce nu e asa. Tu observi ca Soarele are diametru de vreo 2cm. Ia pune o rigla in dreptul lui. Cred ca asa iti da.

 

Motivul pentru care atunci cand combini toate culorile si obtii negru in loc de alb nu il stiu exact. Dar probabil tine de felul in care diferitele molecule din amestec imprastia lumina, facand ca la ochi sa nu mai ajunga mare lucru, prin urmare sa vezi negru.

 

Du-te tu si citeste si in locul meu, in felul asta castigi si XP urile mele si ajungi super inteligent cu IQ dublu!!

 

De fapt, casatoreste-te cu o carte, daca esti asa loial lor. Cumva ai fost o carte intr-o viata anterioara? Asta e forum de oameni, nu file din poveste. Du-te si inchiriaza-ti o camera cu cartile tale iubite, si dupa ce le-ai lasat fara scoarta, cerseste si un premiu Nobel. :)

 

Astea sunt afirmatii de copil de generala. De altfel, probabil asta iti este si varsta. Atunci stai oarecum bine. Ai timp sa citesti sa iti limpezesti viziunea asupra lumii. In schimb, daca esti mai mare e cam problematic. Drege-te repede ca te faci de ras printre oamenii care chiar stiu. Ma rog...printre cei asemeni tie daca vei folosi cuvinte asa sofisticate si alambicate, chiar vei putea impresiona, desi vorbesti numai prostii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De acord cu tine, Nasty. Oamenii care au beneficiat de puterile paranormalilor pot sa-i stimeze sau chiar iubeasca. Cei care sufera de economie sau problemele societatii, ajung chiar sa-si verse ura pe paranormalii care par sa prospere in timpuri de criza.

 

Cred ca apare si o usoara invidie financiara si profesionala din partea unora fata de "Paranormalii din Romania". (Yes! finally on topic)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca apare si o usoara invidie financiara si profesionala din partea unora fata de "Paranormalii din Romania". (Yes! finally on topic)

 

Paranormalii din Romania sunt doar niste ratati. Niste oameni de nimic... dar esti aiurea Silverdane.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da, daca ai pune 3 lasere de culori verde, rosu, albastru ai obtine alb. Acelasi lucru se intampla si la pixelii de pe monitorul tau. Uita-te intr-o zona in care vezi alb. Apropie-te cat mai mult. Vei incepe sa vezi cele 3 culori (care pentru alb sunt la intensitate maxima). Eventual ia o lupa, sau da la rezolutie cat mai mica sa poti vedea mai usor cele 3 culori care alcatuiesc un pixel.

 

Iar ca sa nu te mai chinui tu, uite am facut eu acum o poza pentru tine in dreptul cuvantului "pixel" din randul de mai sus.

Esti fizician de darami poduri si surpi tunele tu!!!

 

Nu stii ca rosul verdele si albastrul din pixeli are o raza foarte mica de luminare, de aceea se si vede doar de foarte aproape?

 

Si luminile albe, care sunt din sursa electronica se vede de la distante mai mari, pentru ca foloseste electricitatea sa lumineze puternic, transmitand formele de lumina dintr-o sursa exterioara monitorului?

 

Albul de pe tricoul fetelor de la volei nu vine de la pixelii tai, ci de la culoarea alba a tricoului (imaginez-vous) ..

 

Asa si fara curent, monitorul are rosu verde si albastru. Inchide-l si adu o lanterna peste, ia o lupa stramoseasca, si vezi ca ele tot acolo te asteapta.

 

Alte argumente false mai gasesti? Sau te contez la categoria pana deja? Hai ca deja o zi, sau de cat timp ai aparut cu reply, e record sa stii. Poti sa te umfli putin in piept, chiar daca ai pierdut asa de repede.

 

Macar ai incercat, Braveheart, (For SkiotchLaaand!!!) dar cum si Braveheart murea la final, ma mir daca ai si tu energie mentala sa-ti argumentezi spusele, sau te multumesti sa ramai filozof perfect?

 

Ia stai .. incearca un:

WWWIIIIIILLLIIIIIIIIIIAAAAAAAAMMMMMM!!!!

.. de incurajare. SIGUR capeti forte noi impotriva maleficitatii mele!! :spiteful: (El Zorro es El Zorab!)

 

Paranormalii din Romania sunt doar niste ratati. Niste oameni de nimic... dar esti aiurea Silverdane.

Bine ca esti mai "Aer-Uia", deci automat dupa logica fizicii .. non-aiurea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce tare esti. :jester::lol2::o::lol2: Nu vrei si o lupta cu fireball-uri ? Sau tu stii vraji dalea smechere de level 80 ? :spiteful:

Faza cu tricoul alb e acelasi lucru. Doar ca in cazul acela pixelii sunt de dimensiuni atomice, asa ca nu prea ai cum sa ii vezi.

 

Monitorul meu e CRT, asa ca pixelii nu sunt acolo daca il inchid. Ei sunt generati in mod dinamic in timp ce functioneaza.

 

Cati ani ai ma ? :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Monitorul meu este pe cristale lichide, si are pixelii aici si cand e on si cand e off. La televizorul fara cristale lichide la fel este, pixelii sunt acolo si cand e on si cand e off.

 

Lupte cu fulgere globulare? Tu esti fizicianul minune, eu nu am supraputeri. Nu am cu ce sa ma laud la "lume" spre deosebire de Clark Kent in persoana ce te esti.

 

Vrajile sunt pentru ocultisti. Nu ma numar.

 

Pixeli de dim. atomice? Ah da .. fizicienii pot spune orice si automat devine "de aur" .. Inventeaza si tu niste strudele din

 

.... din argint comestibil, daca tot vrei sa faci un bine lumii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Putem sa lasam culorile, despre care se invata pe undeva prin generala si pixelii si sa revenim la subiectul topicului adica "Paranormalii din Romania"?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Putem sa lasam culorile, despre care se invata pe undeva prin generala si pixelii si sa revenim la subiectul topicului adica "Paranormalii din Romania"?

 

La ce fapte il invit eu pe Abc, de creationism, nu intra la paranormal? Daca traieste in romania cu atat mai bine, sper. In rest, scuze pentru aberatiile mele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu exista paranormal.

 

Draguta fantezia voastra de para si norma, dar toate sunt trucuri de fizica si chimie

 

O data ai spus si tu doua vorbe corecte! Dupa aia iar ai luat-o razna cu demonstratiile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×