Sari la conținut
Forum Roportal
DidaJames

Povestiri hazlii cu fete bisericesti si nu numai

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

In urma cu doi ani popa din cartierul unde locuiesc eu a iesit frumos si crestineste "cu ajunul". A luat-o dis de dimineata, ca asa e popa, om gospodar, si a inceput a intra prin casele oamenilor. Inaintea lui mergea un grup de tanci care urlau la fiecare poarta : "Chiralesaaaaa!" Toate bune pana aici. Nu stiu daca bietul si amaratul parinte luase micul dejun sau il trimisese preoteasa cu matele goale la facut parale, cert este ca vreun vecin mai sugubat i-a dat popii de baut o tarie pe care sarmanul nostru popa n-a putut-o "duce" cu vrednicie si s-a imbatat muci nu altceva.

Trebuia totusi sa-si indeplineasca obsteasca datorie, de a vesti prostimii nasterea Domnului, ca de, fara asta nu se putea. Problema a fost ca nici dascalul nu a scapat mai usor, asa ca nu se puteau sprijini unul pe celalalt.

Merge popa nostru ce merge la inca o casa si inca una si-i vine popii sa se usureze de lichidele acumulate. Unde pacatele mele sa se usureze sfanta fata?

In transa fiind, pune popa ochii pe un gard frumos nevoie mare, se opreste, ridica incetisor sutana de sub care apare...sfantu' miruitor! Si-i da drumul popa si sfinteste gardul omului.

Dupa sfanta impartasanie, intra parintele in casa omului si, ajuns fiind de atata munca patriotica si sacrificiu pentru oitele sale, cade gramada in veranda gospodarului nostru si in cadere face zob o frumusete de oglinda. Dascalu' da sa-l ridice, dar obosit fiind, hop dupa el.

Si uite-asa in acel an fatidic, ramase cartierul nostru fara vestirea ajunului. La prima slujba dupa patanie, biserica era plina ochi, parintele palid, cu cearcane adanci, cu o expresie de nespusa si negraita umilinta pe fata, iar babele cazute in extaz de cainta multiubitului lor miruitor.

 

V-a placut, copii? A fost o distractie de zile mari si de atunci i-am promis popii ca daca mai calca in curtea mea in calitatea lui de popa ii trag o flegma peste ochi de se ineaca si el si dascalul. Tot zicea Jedi ca vrez povesti noi....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In urma cu doi ani popa din cartierul unde locuiesc eu a iesit frumos si crestineste "cu ajunul". A luat-o dis de dimineata, ca asa e popa, om gospodar, si a inceput a intra prin casele oamenilor. Inaintea lui mergea un grup de tanci care urlau la fiecare poarta : "Chiralesaaaaa!" Toate bune pana aici. Nu stiu daca bietul si amaratul parinte luase micul dejun sau il trimisese preoteasa cu matele goale la facut parale, cert este ca vreun vecin mai sugubat i-a dat popii de baut o tarie pe care sarmanul nostru popa n-a putut-o "duce" cu vrednicie si s-a imbatat muci nu altceva.

Trebuia totusi sa-si indeplineasca obsteasca datorie, de a vesti prostimii nasterea Domnului, ca de, fara asta nu se putea. Problema a fost ca nici dascalul nu a scapat mai usor, asa ca nu se puteau sprijini unul pe celalalt.

Merge popa nostru ce merge la inca o casa si inca una si-i vine popii sa se usureze de lichidele acumulate. Unde pacatele mele sa se usureze sfanta fata?

In transa fiind, pune popa ochii pe un gard frumos nevoie mare, se opreste, ridica incetisor sutana de sub care apare...sfantu' miruitor! Si-i da drumul popa si sfinteste gardul omului.

Dupa sfanta impartasanie, intra parintele in casa omului si, ajuns fiind de atata munca patriotica si sacrificiu pentru oitele sale, cade gramada in veranda gospodarului nostru si in cadere face zob o frumusete de oglinda. Dascalu' da sa-l ridice, dar obosit fiind, hop dupa el.

Si uite-asa in acel an fatidic, ramase cartierul nostru fara vestirea ajunului. La prima slujba dupa patanie, biserica era plina ochi, parintele palid, cu cearcane adanci, cu o expresie de nespusa si negraita umilinta pe fata, iar babele cazute in extaz de cainta multiubitului lor miruitor.

 

V-a placut, copii? A fost o distractie de zile mari si de atunci i-am promis popii ca daca mai calca in curtea mea in calitatea lui de popa ii trag o flegma peste ochi de se ineaca si el si dascalul. Tot zicea Jedi ca vrez povesti noi....

Ce vrei...... sunt si ei oameni........ :doh: :) :lol2:

post-81066-1198274370_thumb.jpg

post-81066-1198274374_thumb.jpg

post-81066-1198274378_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:doh: :) :lol2:

 

asa sfintenie,sa tot ai.

popa meu s-a imbatat manga la festanie la sor-mea acasa.n-a vrut sa manace,dar ii era sete.dupa n`spe pahare de coniac,i-a spus surioarei ca se simte rau si ar vrea sa se intinda putin,dar sa nu faca copilasii galagie.sor-mea,buna crestina,l-a lasat sa doarma pe canapea.si io-te asa am auzit si eu cum suna sforaitu` divin.

 

Daca eram in locul tau, ridicam putin sutana, macar sa vad si eu cum arata chestia popii. Daca e ...altfel, mai mare, mai dreapta, mai....cu mot decat altele?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:) pfiu ce toanta sunt!nu m-am gandit la asta.eh poate o sa mai am ocazii,ca pe sor-mea o apuca festaniile de cate ori ma prinde in ro :lol2:

dar,tinand cont ca popa o pastreaza doar pentru facut copchii,eu cred ca e ''statuta''.

 

S-o crezi mataluta povestea asta! Asta e asa, de ochii preotesei sau cu aprobarea ei mai mult sau mai putin tacita. Da' daca ai sti tu ce fantasme si perversiuni le umbla la astia prin cap...( mai bine spus capete, ca al' de pe umeri e cu proiectul si al de jos cu executarea). :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hai ca zic io una: Vine taica popa la babele mele din casa, ca stam la conun (ca nu particip eu la ritulaurile lor e partea a 2 a)...pana acutoate bune........ iese ala pe hol sa dea cu busuiocu lui ca de.... asta e la cre(s)tini traditia si ritualul si se IMPIEDICA popa de un radiator electric de sa-si rupa gatul si sa ia foc!!!Bine macar ca nu a ars popa, dracu... era in casa si ardeam si io cu ei!!! :doh:

 

PS: Asta era acu vro 2 sau 3 ani ca io acu m-am mutat la etaj!

post-81066-1198275593_thumb.jpg

post-81066-1198275620_thumb.jpg

post-81066-1198275624_thumb.jpg

Editat de Eddie_Killer

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
hai ca zic io una: Vine taica popa la babele mele din casa, ca stam la conun (ca nu particip eu la ritulaurile lor e partea a 2 a)...pana acutoate bune........ iese ala pe hol sa dea cu busuiocu lui ca de.... asta e la cre(s)tini traditia si ritualul si se IMPIEDICA popa de un radiator electric de sa-si rupa gatul si sa ia foc!!!Bine macar ca nu a ars popa, dracu... era in casa si ardeam si io cu ei!!! :doh:

 

PS: Asta era acu vro 2 sau 3 ani ca io acu m-am mutat la etaj!

 

Pai ai avut ocazia sa aranjezi decorul perfect pentru o intalnire cu sefu' tau si ai ratat-o. Se poate, Eddie? Il parpaleati si voi pe popa drept ofranda! de-acuma asteapta si tu alta ocazie. Ce sa-ti fac daca nu ti-a picat fisa la timp? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai ai avut ocazia sa aranjezi decorul perfect pentru o intalnire cu sefu' tau si ai ratat-o. Se poate, Eddie? Il parpaleati si voi pe popa drept ofranda! de-acuma asteapta si tu alta ocazie. Ce sa-ti fac daca nu ti-a picat fisa la timp? :lol2:

Ideea e ca EU am pus radiatorul acolo!, dar la cererea babii! :doh: ........ Cu sefu' ma vad zilnic!, de fapt noaptea... :) ........ nasol ca baba nu mai are radiator.... acu s/a dat la centrala..... doar sa/l gazam pe popa! Chiar azi a fost da NU i/am dat io drumul in casa!

 

[edit: limbaj]

post-81066-1198279634_thumb.jpg

post-81066-1198279638_thumb.jpg

post-81066-1198279642_thumb.jpg

Editat de Fr0z3nasic3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In urma cu cativa ani, intamplandu-se sa ma aflu in spital in preajma craciunului, infirmiera care ma ingrijea obisnuia sa ma adoarma povestindu-mi toate prostiile de prin spital.

Intr-o seara vine foarte vesela la mine si incepe sa-mi spuna ca tocmai a fost adus un popa tanar care alunecasa tare rau si-si fracturasa soldul. Toate banale pana aici. Treaba era ca o perioada parintelul trebuia sa stea in spital pentru investigatii permanente si in timpul asta sa i se schimbe bandajele periodic. Nici asta nu era ceva iesit din comun.

Partea cea mai comica a situatiei era ca parintele, cand i se schimba bandajul in zona bazinului se ....excita si aparea deodata la orizont o mandrete de drapel si el sarmanul numai nu lesina de rusine. da' nici n-avea bietul ce sa faca.

S-a intamplat odata, de doua ori si cand au vazut infirmierele ce bine se distreza, au facut graficul in asa fel, incat toate sa poata admira podoaba bisericeasca.

Bietul popa se dadea de ceasul mortii cand venea ora bandajarii, iar preoteasa, intelegand ea cum stau treburile, nu stia cum sa-si ia taurasul mai repede acasa. Normal ca nebunele de asistente i-au prelungit sederea in spital cat s-a putut de mult, ca de, n-aveau parte de asa distractie in fiecare zi.

Cand imi povestea tantea lucrurile astea, radeam pe rupte si cat a stat popa in spital toate infirmierele si asistentele erau vesele si foarte dragute cu toti pacientii.

Vedeti ce "minuni" poate face prezenta unei fete bisericesti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In urma cu cativa ani, intamplandu-se sa ma aflu in spital in preajma craciunului, infirmiera care ma ingrijea obisnuia sa ma adoarma povestindu-mi toate prostiile de prin spital.

Intr-o seara vine foarte vesela la mine si incepe sa-mi spuna ca tocmai a fost adus un popa tanar care alunecasa tare rau si-si fracturasa soldul. Toate banale pana aici. Treaba era ca o perioada parintelul trebuia sa stea in spital pentru investigatii permanente si in timpul asta sa i se schimbe bandajele periodic. Nici asta nu era ceva iesit din comun.

Partea cea mai comica a situatiei era ca parintele, cand i se schimba bandajul in zona bazinului se ....excita si aparea deodata la orizont o mandrete de drapel si el sarmanul numai nu lesina de rusine. da' nici n-avea bietul ce sa faca.

S-a intamplat odata, de doua ori si cand au vazut infirmierele ce bine se distreza, au facut graficul in asa fel, incat toate sa poata admira podoaba bisericeasca.

Bietul popa se dadea de ceasul mortii cand venea ora bandajarii, iar preoteasa, intelegand ea cum stau treburile, nu stia cum sa-si ia taurasul mai repede acasa. Normal ca nebunele de asistente i-au prelungit sederea in spital cat s-a putut de mult, ca de, n-aveau parte de asa distractie in fiecare zi.

Cand imi povestea tantea lucrurile astea, radeam pe rupte si cat a stat popa in spital toate infirmierele si asistentele erau vesele si foarte dragute cu toti pacientii.

Vedeti ce "minuni" poate face prezenta unei fete bisericesti?

Tare de tot!!!!!!!!! Ce sa-i faci daca poate nu mai avusese parte de sex de mult timp! Popa pervers :D

post-81066-1198422110_thumb.jpg

post-81066-1198422115_thumb.jpg

post-81066-1198422120_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si anu' asta a venit popa ametit, dar tare necajit, ca un catelus plouat. Imediat am aflat motivul preasfintei suparari: doua babe nebune de-abea l-au asteptat pe popa sa le intre in casa si mi ti l-au spurcat de n-a stiut bietul parinte pe unde s-o taie. La pranz m-am intalnit cu una din babe si mi-a zis ca, foarte intrigata de desele "sedinte" dintre mine si popa, s-a luat si ea de el, asa, macar sa vada cum e. Stiti ce a zis? "Tare-o fo bine, maica, l-am facut albie de porci, nu alta!" Vedeti ce inseamna puterea exemplului? :dance2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×