Sari la conținut
Forum Roportal
rock_see

Sunt indragostita...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Scuze ca iti zic, dar am impresia ca bravezi un pic...vrei sa zici ca nu te-ai trezit la un refuz cu orgoliul sifonat? Ori poate te-ai consolat de fiecare data cu un "oricum eram prea bun pentru ea"? :spiteful:

 

Daca iti place cineva si esti refuzat, nu ai cum sa nu te intrebi de ce, sa te simti un pic trist, ranit, gol pe dinauntru... Si asta nu are de a face cu increderea in sine, ci cu faptul ca suntem oameni si suferim. Nimeni nu trece usor peste momentele astea...

Depinde si cata lume placi . Daca te "tii" considerand ca ai principii si standarde, si strambi din nas, ca ala nu e bun , ala la fel , da, te vei simti trist si ranit daca vei fi refuzat ; dar daca nu ,nu.

Mergi mai departe si traiesti toate iubirile care se ivesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Scuze ca iti zic, dar am impresia ca bravezi un pic...vrei sa zici ca nu te-ai trezit la un refuz cu orgoliul sifonat? Ori poate te-ai consolat de fiecare data cu un "oricum eram prea bun pentru ea"? :spiteful:

 

Daca iti place cineva si esti refuzat, nu ai cum sa nu te intrebi de ce, sa te simti un pic trist, ranit, gol pe dinauntru... Si asta nu are de a face cu increderea in sine, ci cu faptul ca suntem oameni si suferim. Nimeni nu trece usor peste momentele astea...

Asta poate se intampla in cazul tau, draga mea. Ma simt onorat sa primesc un raspuns sincer decat sa fiu luat pe ocolite :lol2:

Am intalnit prea multa minciuna sa nu apreciez un moment de sinceritate... :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca iti place cineva si esti refuzat, nu ai cum sa nu te intrebi de ce, sa te simti un pic trist, ranit, gol pe dinauntru... Si asta nu are de a face cu increderea in sine, ci cu faptul ca suntem oameni si suferim. Nimeni nu trece usor peste momentele astea...

Ba te intrebi, te simti trist, ranit si gol ....dar pana si suferinta are un capat. Se trece peste....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta poate se intampla in cazul tau, draga mea. Ma simt onorat sa primesc un raspuns sincer decat sa fiu luat pe ocolite :P

Am intalnit prea multa minciuna sa nu apreciez un moment de sinceritate... :P

 

Ai vazut ca si Kilkoana e de acord cu asta. Si nu particulariza, ca nu sunt singura care a simtit asta vreodata - toti prietenii mei fara exceptie, tipi sau tipe, s-au simtit asa macar o data in viata. Daca tu nu simti nimic, inseamna ca nu iti pasa cu adevarat daca persoana respectiva te vrea sau nu. Subject closed, nu mai argumentez ca oricum nu conving pe nimeni. Si nici nu vreau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca ar fi mai bine sa incerci sa te abtii. In cazul in care iese prost, macar nu te alegi si cu orgoliul ranit.

 

Ce e ala orgoliu... Adica sa puna pe primul plan ceva de care nu va depinde niciodata fericirea ei, in loc sa ....

 

 

Corect.Nu-i declara marea cu sarea.Spune-i doar ca tu cauti ceva serios si ca nu iti plac aventurile.Daca cauta ceva serios si el sa continue , daca nu va opriti aici.E o amintire frumoasa.

Succes

Prietene! Ti-ai rezolvat problemele? Daca propriilor tale necazuri nu le faci fatza, Cum vei reusi sa intelegi problemle altora ale caror detalii nu le cunosti? Nu o lua ca pe o insulta ci ca pe un indemn la reflectare si la luciditate. Iti urez succes.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai vazut ca si Kilkoana e de acord cu asta. Si nu particulariza, ca nu sunt singura care a simtit asta vreodata - toti prietenii mei fara exceptie, tipi sau tipe, s-au simtit asa macar o data in viata. Daca tu nu simti nimic, inseamna ca nu iti pasa cu adevarat daca persoana respectiva te vrea sau nu. Subject closed, nu mai argumentez ca oricum nu conving pe nimeni. Si nici nu vreau.

Deci pana la urma ii dai dreptate, el nu neaga ca nu ar fi simtit asa ceva niciodata . Doar ca nu mai simte acum acele instincte primare despre care spui tu, pentru fiecare fiinta de sex opus.

Are o alta scara de valori mai complexa, si nu se lasa dus de val, la primul zambet.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.Nu mai stiu ce sa cred,nu il inteleg.Acum as vrea sa ii zic ca sunt indragostita de el dar ma gandesc ca poate pentru el a fost doar o chestie "de-o seara" ce s-a intamplat sapt trecuta (desi nu e genu')....

 

Am citit intreaga ta poveste. Nu am inteles decat ca esti atat de INDRAGOSTITA incat iti vine sa urlii. Nu prea stiu ce fel de sfaturi vrei, pentru ca nu inteleg exact ce problema ai.

O sa incerc sa ghicesc si iti spun doar atat: NU-ti urla euforia! Mai asteapta o vreme sa te mai potolesti si in timp vei incepe sa intelgi si singura. Nu incerca sa interpretezi comportamentul persoanei iubite. Vei interpreta gresit si vei regreta. Dupa ce iti trece betia, e bine sa purtati o discutie deschisa, fara apropouri.

Discutia ar fi bine sa inceapa cu glume si giugiuleli si sa se termine cu un... "Sa stii ca din momentul asta eu nu vreau sa te mai impart cu vreo alta femeie! Daca ai alte dorinte te rog sa nu ma faci sa sufar."

Un singur avertisment iti dau... knd incepi discutia aia sa fii pregatita pt orice rezultat. Inclusiv pt despartire. Deocamdata, cat dureaza betia... nu incerca nik. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am citit intreaga ta poveste. Nu am inteles decat ca esti atat de INDRAGOSTITA incat iti vine sa urlii. Nu prea stiu ce fel de sfaturi vrei, pentru ca nu inteleg exact ce problema ai.

Pai trebuie sa urle si ea cumva, daca ajunge sa "urle "singura la pereti, nu e recomandat ca va face un obicei din asta si ..devine patologic. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deci pana la urma ii dai dreptate, el nu neaga ca nu ar fi simtit asa ceva niciodata . Doar ca nu mai simte acum acele instincte primare despre care spui tu, pentru fiecare fiinta de sex opus.

Are o alta scara de valori mai complexa, si nu se lasa dus de val, la primul zambet.

 

Chiar tii sa imi demonstrezi ca nu ai inteles absolut nimic din ce am scris? :cheer:

 

Ma refeream la CU TOTUL altceva, la sentimentul de gol interior pe care ti-l da respingerea din partea persoanei iubite, nicidecum la instinctele alea primare de care tot zici... :x: Scara de valori mai complexa o fi avand, dar nu are vreo legatura cu ceea ce am postat eu...

 

Offtopic: In caz ca nu ai observat din posturile mele anterioare, nu cred ca par nici pe departe ghidata de instincte primare, ci dimpotriva... esti sigur ca la mine te refereai? :) Si da, ma indragostisem de un tip care zambea frumos...la 15 ani... :kiss: Acum am aproape dublu...poate ma indragostesc de doi care zambesc frumos...de 15 ani fiecare! :o: :kiss:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Crede-ma ca nu esti singura,ce spui tu aici,mie imi par sincer lucruri marunte fata de experientele mele,toata lumea trece la un moment dat prin asta,e normal sa te simti asa,important e sa te aduni,sa iti revii..sa privesti in fata,se deschid noi porti,suferi,dar ce nu te omoara te face mai puternic..daca totusi il vrei,eu una nu i-as mai arata asta,indiferenta doare cel mai tare si schimba persoana,e doar punctul meu de vedere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×