Sari la conținut
Forum Roportal
rock_see

Sunt indragostita...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut.Povestea mea poate parea destul de simpla pentru unii dar eu nu ii gasesc nici o solutie...Incep prin a va spune ca am 20 ani si sunt indragostita (o chestie normala la varsta mea,ar zice unii).Doar ca nu stiu daca si el simte acelasi lucru pentru mine.Ne cunostem de foarte mult timp, dar totul s-a intamplat asta vara cand m-am indragostit de el.De fapt el,prin comportamentul lui,m-a facut sa ma indragostesc de el.Imi dadea de inteles ca ma place,ca se simte atras de mine,lucru pe care de altfel l-am facut si eu,dar niciodata nu a facut mai mult de atat.A trecut apoi o perioada de aproape 2 luni in care nu ne-am vazut deloc doar am mai vb la telefon si ne-am mai trimis niste mesaje.Insa saptamana trecuta ne-am revazut si el a facut acel pas pe care eu il asteptam de asta vara :ne-am sarutat si totul a decurs ok. Insa apoi ceva s-a intamplat pentru ca o zi il simt foarte aproape si ziua urmatoare parca ar fi la 1000 km distanta.Nu mai stiu ce sa cred,nu il inteleg.Acum as vrea sa ii zic ca sunt indragostita de el dar ma gandesc ca poate pentru el a fost doar o chestie "de-o seara" ce s-a intamplat sapt trecuta (desi nu e genu')....

Editat de heidy_
mirckuitoare..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu as mai astepta putin sa vad ce se mai intampla inainte de a-i spune. Desi dragostea se observa, nu se spune. Dar poate gesesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca cel mai bine e sa-i spui direct. Acu, treaba naspa....poate sa trimita "la naiba"elegant, dar esti adulta si iti iei riscul. Gatul nu ti-l frangi.

Hai, ia taurul de coarne!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca e adepta solutiei "ador sa dau cu nasul de beton" si mai e si sagetatoare....posibil.....

 

Vorba unei piese "Who the f..k is Spanky?"

nu sunt sagetatoare,sunt leu...si nu-mi place sa "dau cu nasul de beton".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu sunt sagetatoare,sunt leu...si nu-mi place sa "dau cu nasul de beton".

:spiteful:

Io zic ca te grabesti.Dupa un sarut n-o sa-ti declare dragoste vesnica. Asa ca mai asteapta. Succese!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu sunt sagetatoare,sunt leu...si nu-mi place sa "dau cu nasul de beton".

 

Cred ca ar fi mai bine sa incerci sa te abtii. In cazul in care iese prost, macar nu te alegi si cu orgoliul ranit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa lasi iubirea sa vina singura...

Mai bine iti vezi de scoala si de restu' :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×