Sari la conținut
Forum Roportal
albinuza

nu imi suport cumnata!

Postări Recomandate

sa o iau cu inceputul:

nu sunt complexata,chiar ma simt bine in pielea mea ,ma simt frumoasa si atragatoare,lasand modestia la o parte dar imi vine sa plang!!..din cauza cumnatei mele,sora sotului meu.nu sunt si nu ma consider grasa.am 53 de kg la 1.67.adevarul e ca nu am abdomenul chiar plat ca ea(chipurile) dar oricum,grasa nu sunt.ma deranjeaza ca imi tot atrage atentia in public ca nu am abdomenul plat si inca multe alte chestii.

m-a ciupit de cateva ori in gluma,zice ea,si m-am invinetit.eu am pielea foarte sensibila si nu suport sa fiu ciupita,gadilata,etc. da nu dom'ne,ea zice (in public) ca am pielea fleoscaita si lasata si de-aia ma invinetesc repede.si ca am sanii foarte moi,ca o sa se lase repede,ca ai ei sunt tari si mici,bla bla-uri.

are si ea destule defecte,nu stau sa le enumar pentru ca nu i le-am contorizat niciodata si nu ma intereseaza cum arata ea,si mai mult de atat nici macar nu m-as cobori la nivelul ei sa fac lucruri din astea ieftine,dar m-a facut sa ma simt destul de prost cand intr-o seara eram la ei acasa,mai erau niste doamne,prietene cu soacra mea, si s-a apucat ea iar sa spuna de burta mea.

am luat pozele de la nunta de la fotograf,bineinteles a inceput iar sa comenteze ca fratele ei a iesit foarte frumos in poze si ca eu am iesit grasa.

a venit de cateva ori la noi acasa cand eu tocmai iesisem din baie si eram in halat.a sarit imediat sa pipaie.nu am sanii nici foarte mari nici lasati dar asa am eu pielea,mai fina si mai sensibila.

i-am zis de cateva ori ca nu imi plac 'glumele'astea ale ei,dar parca intentionat face.

ieri a venit cu mine in oras sa-mi iau o camasa de noapte si la fel,incepuse sa-i explice vanzatorului ca eu nu am mijlocul delimitat,ca am burta si ca nu mi-ar veni mie marimea S,ca ma vede el imbracata dar daca ma dezbrac ar vedea ca sunt grasutza si burtoasa.

a venit prietenul sotului meu cu sotia la noi si era si cumnata-mea.sotia prietenului lui are 1.50 si 60 de kg si cumnata-mea zicea azi la toata lumea ca nu e nici o diferenta intre mine si ea,ca suntem la fel,ca si eu la fel de burtoasa si grasa sunt.

ea are 1.70 si 60 de kg.de la brau in sus e subtirica dar are bazinul foarte lat si picioarele groase.imi zice ca am fizic de baiat,ca nu am bazinul lat ca ea,ca nu am forme ca ea,ca nu am fese,si ca am picioarele subtiri.

si ah,da,mereu imi aminteste ca sunt prea pitica pentru fra-su,ca el are 1.87 si nu ne sta bine impreuna.nu facem un cuplu perfect asa cum face ea cu prietenul ei care are aceeasi intaltime cu ea,ca eu ma uit de jos in sus la el,ca suntem ca punctul si virgula.

sotul meu mi-a spus ca atunci cand imi zice ea ceva,cum ca sunt grasa sau ma rog orice altceva rautacios,sa ma leg de nasul ei.are nasul lung si coroiat. mi-a zis sa ii spun : tu vorbesti?? uita-te la nasul tau,parca ar fi arcul de triumf

 

asaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa..

 

ieri au venit bunicii lor de la tara si au ramas peste noapte.au dormit in camera ei si eu am invitat-o pe ea sa doarma la noi,ca nu voia sa doarma in aceeasi camera cu celalalt frate al lor.

am mancat,stateam si ne uitam la televizor si a inceput ea sa comenteze iar: bunicul lor nu stia cati ani am eu si ma intrebase daca am implinit 20 de ani.ea a inceput sa comenteze : cred ca nu s-a uitat atent,la corp arati ca o pustoaica dar la fatza iti arati varsta. a crezut ca esti pustoaica pentru ca esti pitica.atunci sotul meu a inceput sa ii spuna sa se uite la ea cum arata,ma rog a dat-o in gluma el.

de dimineata ne-am trezit am dat drumul la televizor si tocmai era melodia beautiful liar : shakira&beyoncee la care ea a inceput iar sa comenteze. beyoncee e mai sexy,pentru ca e mai inalta.shakira e piticanie.nu inteleg cum barbatii pot considera o piticanie sezuala.numai fetele inalte,cu picioare lungi sunt senzuale.

la care eu i-am zis : asa ca tine? ea bineinteles ca a aprobat si atunci eu i-am zis : dar tu nu esti inalta.esti normala.daca aveai peste 1.70 atunci erai inalta.si oricum sunt destui barbati,printre care si fratele tau carora le plac fetele care nu sunt inalte pentru ca le considera mai feminine

ma rog,nu a mai zis nimic.m-am dus in bucatarie sa spal vasele de la micul dejun.

dupa cum am spus suntem proaspat casatoriti si de-abia ce ne-am mutat la casa noastra.avem destule lipsuri.

de exemplu,la bucatarie am un singur burete de spalat vase pentru ca mereu uit sa cumpar cand merg in oras.cu buretele ala spal farfuriile de mancare,tigaile,cestile de cafea sau de ceai.

paharele cu care tocmai am baut apa sau suc de fructe le spal cu apa,fara burete.

azi la micul dejun aveam suc de portocale.am spalat paharele si am inceput sa frec tigaia cu buretele.intr-o farfurie fusesera biscuiti asa ca pe aia am spalat-o la fel doar cu apa.intre timp a intrat ea in bucatarie si imi zice mie : sa stiu sa nu mai mananc si sa nu mai beau nimic la tine.la care eu am intrebat-o de ce si ea imi zice ca nu o sa manance pentru ca eu nu spal cu detergent farfuriile si paharele.

dupa aia am adunat gunoaiele si am zis sa spal in baie un pic capacul de la gunoi pentru ca se murdarise cu scrum de la tigara.spalam cu detergent si cu apa,fara burete.vine iar dupa mine si iarasi,extrem de mirata imi zice ca de ce spal asa???? ca de ce nu spal cu buretele??

pai cum mama ma-sii,spal toate cu buretele ala??? daca e sa ma iau dupa ea,cum am vazut ca face,ar trebui sa spal vasele pline de ulei cu buretele ala,paharele de apa cu acelasi burete,chiuveta cu acelasi burete,capacul de la gunoi si dulapul de bucatarie unde se pune gunoiul cu acelasi burete!! si tot ea vine si imi spune mie ca nu o sa mai manance nimic!! nici nu am nevoie sa vina!

 

si mai nou se bosumfla cand prietenul ei vorbeste cu mine.

 

ce vrea de la viata mea??? azi statea si se uita cand ma machiam eu si hodoronc tronc a inceput sa rada: vaii ce urat te-ai machiat!!! vaiii nu-ti sta bine deloc cand te machiezi cu maro si bej ( am ochii verzi),vaaaaiiii ce ochi ai,vaaaaaii nu iti sta bine! vaiiii cum iti sta parul!! (tocmai facusem baie si am parul blond -buclat si se umflase).

Editat de albinuza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stai asa ca nu inteleg... stati in aceeasi casa?

nu , cumnata-mea cu cumnatu si socrii la etajul 2 si eu cu sotul meu la etajul 3.avem casa cu 3 etaje dar nu e cu scara interioara.

Editat de albinuza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
spune-i sa-si vada de invatat si eventual sa-si gaseasca pe cineva sa-i umple timpul intr-un mod mai placut.

are prieten dar nu se vede acum cu el pentru ca parintii lui nu stiu ca el iese cu ea si o lasa singura.de-asta ea in weekenduri, cand nu merge la scoala sta acasa.

Editat de albinuza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ea are 22 de ani,nu munceste,este anul 1 la facultate la I.D.D.

 

 

Aaaa deci e fetita lu' mamica, tinuta in puf. :blink:

Nu stiu ce as putea sa iti zic, dar atata vreme cat nu stai in casa ei si te impaci bine cu sotul, ar trebui sa fii FOARTE ferma atunci cand ii spui sa isi vada de treaba ei. Tu cati ani ai?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×