Sari la conținut
Forum Roportal
Kilkoana

Citate despre pisici

Postări Recomandate

"Pisicile sunt mai inteligente decat cainii. Nu poti sa convingi opt pisici sa traga o sanie pe zapada". Jeff Valdez

 

"In antichitate, pisicile erau venerate ca si zeii si nu au uitat niciodata acest lucru". Autor necunoscut

 

"Daca un caine iti sare in poala, este pentru ca te indrageste; dar daca o pisica face acelasi lucru, este pentru ca in poala ta este mai cald". Alfred North Whitehead

 

"Pisica mea nu vorbeste cu mine la fel de respectuos pe cat vorbesc eu cu ea". Colette

 

"Problema cu pisicile este ca nu au pic de tact". P.G. Wodehouse

 

"O pisica are propria ei opinie despre fiintele umane. Nu spune prea multe, dar iti poti da seama si singur ca nu ai vrea sa auzi tot adevarul". Jerome K. Jerome

 

"Este foarte dificil sa obtii afectiunea unei pisici. Este un animal filozofic... unul care nu isi plaseaza afectiunea oriunde". Theophile Gautier

 

"Fericirea este precum pisica, daca incerci sa o ademenesti sau sa o chemi, te va evita cu indarjire; nu va veni niciodata. Dar daca nu ii acorzi nici un pic de atentie si iti vezi de treaba, o veti gasi frecandu-se de picioarele tale si sarindu-ti in poala". William Bennett

 

Dintre toate creaturile Domnului, exista doar una care nu poate fi facuta sclava a biciului. Aceea este pisica. Daca omul ar putea fi incrucisat cu o pisica, omul ar fi imbunatatit, dar ar deteriora pisica". Mark Twain

 

"Dumnezeu a creat pisica pentru ca omul sa poata avea placerea de a ingriji tigrul". Fernand Mery

 

"Pentru a face baie unei pisici este nevoie de forta bruta, perseverenta, putere de convingere... si o pisica. Ultimul ingredient este, de obicei, cel mai greu de obtinut". Stephen Baker

 

Predau stafeta altor iubitori de pisici. :tease:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu daca a spus-o cineva important dar mi se pare adevarat

 

un gand de-al cainelui: omul, ma hraneste, se joaca cu mine si ma ingrijeste, trebuie sa fie un zeu!

al pisicii: omul, ma hraneste, se joaca cu mine si ma ingrijeste, trebuie sa fiu o zeita :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pisica mea e cainoasa ? :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

miauuuu-mi-ar trebui 1000 de ani sa ajung la lvl-ul unui om ....si inca 1000 sa-l depasesc ,acu ...ma multumesc sa-l multumesc ...prind soriceii de care ...se tem si fug stapanii mei ...:blink: (zise o pisica ca io is cam alergica la ele :good:) :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

foarte calificat ...as indrazni ...:blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×