Sari la conținut
Forum Roportal
jenu

Mai trebuie formatata bateria?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mi-am luat un sony ericsson j120i...bateria este Li-Ion.l-am luat la recomandarea....tine mult bateria.din pacate nu sunt prea convins.Vanzatorul mi-a spus ca nu mai trebuie formatata bateria...ca vine gata formatata...mai nou.Ce parere aveti?Deja l-am incarcat de doua ori...ma tine 4 zile daca nu vorbesc mult....dar l-am tinut doar trei ore.Are rost sa o mai formatez?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi-am luat un sony ericsson j120i...bateria este Li-Ion.l-am luat la recomandarea....tine mult bateria.din pacate nu sunt prea convins.Vanzatorul mi-a spus ca nu mai trebuie formatata bateria...ca vine gata formatata...mai nou.Ce parere aveti?Deja l-am incarcat de doua ori...ma tine 4 zile daca nu vorbesc mult....dar l-am tinut doar trei ore.Are rost sa o mai formatez?

 

 

trebuie cel putin 12 ore ...prima data ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca vanzatorul a zis ca nu mai trebuie formatata, inseamna ca nu mai trebuie. :cry:

Trebuia sa te uiti e cutie sau pe ambalaj, undeva...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am o batrie Li-ion 860 mAh, pe un telefon nokia... necesita aceasta baterie formatare?!!

bateriile li ion nu trebiesc formatate

o sa observi ca in timp o sa tina din ce in ce mai mult

la inceput o sa te panichezi ca tine putin;)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am o batrie Li-ion 860 mAh, pe un telefon nokia... necesita aceasta baterie formatare?!!

Formatarea e atunci cand o lasi 12 ore la incarcat??? Am observat ca la astea mai noi nu scrie ca e nevoie, asa ca banuiesc ca nu e nevoie...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Formatarea e atunci cand o lasi 12 ore la incarcat??? Am observat ca la astea mai noi nu scrie ca e nevoie, asa ca banuiesc ca nu e nevoie...

da, aia ar trebui sa fie.

am cautat si in manulul telefonului sa vad daca scrie ceva de formatare, dar nu scrie nimic, si am zis sa intreb si eu pe cineva inainte sa ma apuc sa fac vreo "prostie".

am gasit si ceva discutii pe niste forumuri, dar erau destul de demult (adica de prin 2002)...

ms la amandoi pt raspunsuri...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am o batrie Li-ion 860 mAh, pe un telefon nokia... necesita aceasta baterie formatare?!!

Dar cine ti-a vandut bateria sau telefonul cu pricina ce ti-a zis? Si o baterie Li-Ion, indiferent de amperaj, trebuie formatata! In general cam 12 la 16 ore cu telefonul inchis!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar cine ti-a vandut bateria sau telefonul cu pricina ce ti-a zis? Si o baterie Li-Ion, indiferent de amperaj, trebuie formatata! In general cam 12 la 16 ore cu telefonul inchis!

nu mi-a zis nimic referitor la formatarea bateriei, si nici mie nu mi-a trecut prin cap sa intreb :pope:

in momentul ala chiar nu ma gandeam la baterie

vad ca parerile sun impartite. deci pana la urma cum e mai bine sa fac?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu mi-a zis nimic referitor la formatarea bateriei, si nici mie nu mi-a trecut prin cap sa intreb :kiss:

in momentul ala chiar nu ma gandeam la baterie

vad ca parerile sun impartite. deci pana la urma cum e mai bine sa fac?!

Io zic sa urmezi instructiunile din cartea tehnica intocmai si daca se strica mergi la ei la service si le dai cu instructiunile in cap (metaforic, sa nu crezi ca incit la violenta) .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×