Sari la conținut
Forum Roportal
kalissa

care ar fi legile universului ?legile naturii?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

se tot spune ca exista anumite legi pe care se bazeaza omenirea, anumite tipare ,care mereu sunt respectate. cand auziti de asa ceva, la ce va ganditi ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
se tot spune ca exista anumite legi pe care se bazeaza omenirea, anumite tipare ,care mereu sunt respectate. cand auziti de asa ceva, la ce va ganditi ?

"Devenim ceea ce gandim"

"Ca sa primesti mai mult, mai intai trebuie sa fii mai mult"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
se tot spune ca exista anumite legi pe care se bazeaza omenirea, anumite tipare ,care mereu sunt respectate. cand auziti de asa ceva, la ce va ganditi ?

 

Probabil ca in intelepciunea ta ai vrut sa spui ceva.Ce legatura are cu religia si spiritualitatea?Fii mai explicit/a.Cand postezi un topic spune clar ce vrei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Probabil ca in intelepciunea ta ai vrut sa spui ceva.Ce legatura are cu religia si spiritualitatea?Fii mai explicit/a.Cand postezi un topic spune clar ce vrei.

 

Omule tu unde ai crescut in grajd? Vad ca nu ai nici o treaba cu bunul simt si incerci sa fii subtil, dar nu iti reuseste. Pe vremuri fenomenelor mai ciudata ale naturii, li se atribuiau zeilor. Zeii sunt suparati si ne-au trimis napaste sau dimpotriva. Orice fenomen natural care depasea limitele intelegerii era atribuit vreunei divinitati. Multe dintre ritualurile religioase sunt legate de natura. Extrem de putine lucruri nu sunt interdependente, asa ca inainte de ati etala proastele maniere ai face mai bine sa rationezi inainte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Omule tu unde ai crescut in grajd? Vad ca nu ai nici o treaba cu bunul simt si incerci sa fii subtil, dar nu iti reuseste. Pe vremuri fenomenelor mai ciudata ale naturii, li se atribuiau zeilor. Orice fenomen natural care depasea limitele intelegerii era atribuit vreunei divinitati. Extrem de putine lucruri nu sunt interdependente, asa ca inainte de ati etala proastele maniere ai face mai bine sa rationezi inainte.

 

Multumesc pentru onoarea care mi-ai facut-o in prag de craciun prin faptul ca m-ai asemanat cu Nasterea Domnului Isus Hristos.

 

Extrem de putine lucruri nu sunt interdependente, asa ca inainte de ati etala proastele maniere ai face mai bine sa rationezi inainte.

 

Defapt care e problema ta?Ti-e rau?

Incearca niste ceai de tei cu lamaie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multumesc pentru onoarea care mi-ai facut-o in prag de craciun prin faptul ca m-ai asemanat cu Nasterea Domnului Isus Hristos.

 

Ha ha ha ....acum inteleg de ce vaca este Sfanta ...ptr ca toti vitei se nasc in grajd asa ca si Isus!

 

Pacat ca unii care se cred oameni ...nu au inteles ca nu e suficient sa te nasti in grajd ca sa devii om ...si mai ales OM Dumnezeu (adica om evoluat)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu exsta o lege pe care sa se bazeze omenirea. Putem spune ca se bazeaza doar pe inchipuiri si iluzii. In schimb regnul animal intr-adevar se bazeaza pe anumite legi nescrise...Daca presupunem ca noi am depasit etapa de animale, tot ce este nascocit de minte sunt doar iluzii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
se tot spune ca exista anumite legi pe care se bazeaza omenirea, anumite tipare ,care mereu sunt respectate. cand auziti de asa ceva, la ce va ganditi ?

Mă g

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×