Sari la conținut
Forum Roportal
crinaspir

Medic oncolog

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dupa operatia la san (acum 4 ani), Stefania a facut o serie de 25 - raze la san, apoi operatia de histerectomie, iar dupa o pauza a facut 3 serii de chimiotherapie, luand apoi tamoxifen pana saptamana trecuta, cate 2 pastile pe zi! S-au intensificat durerile de oase (pe care le are de mai mult de 10 ani) si in urma unei scintigrafii ... Ce ar trebui sa facem? sa ne incredem iar in doctori? sa o luam de la capat? Sunt multe femei in aceasta situatie si cred din ce in ce mai mult ca nu metodele aplicate acum de medicina sunt cele mai indicate!

Astept si alte pareri. Multumes din suflet!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mama mea a fost diagnosticata cu cancer la colon in 2003 a urmat un tratament cu raze si citostatice la iasi apoi in 2007 a fost diagnosticata cu cancer la plaman a fost operata de prof.universitar eugen horvat la bucuresti dupa care a urmat un tratament de 6 sedinte cu citostatice care au doborato iar acum in 2010 cancerul a recidivat in acelasi loc cu metastaza si vreau sa ma ajutati sa ajung la cluj la un medic sau profesor ceva ca nu stiu ce sa mai fac

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cancerul e o boala...personalizata.Se manifesta si evolueaza diferit de la o persoana la alta.

E o loterie a vietii.Nici medicina alopata si nici cea naturista nu detine controlul...

Nu mai ponegriti medicina naturista.Nu stiti ce spuneti.Alegeti ce vreti dar,nu mai aruncati cu noroi in ce nu aveti habar. :P

Mi-e scirba de atitudinea medicilor romani shpagari care,inca se ingrasa pe seama suferintei semenilor. 8) N-au nici o scuza!RUSINE!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua,

 

nu credeam vreodata sa ajung sa traiesc sentimente greu de expus in cuvinte datorate acestei boli cumplite numite cancer.

Eu si familia mea traim suferinta alaturi de tata, care de curand a fost depistat cu cancer pulmonar gr.III. Va rog daca ma puteti ajuta cu nr. de telefon al d-nei Doctor oncolog Ianculescu de la Spitalul Fundeni.

 

Multumesc din suflet!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sincer imi pare tare rau sa aud de o persoana la 31 de ani cu metastaze osoase.

Sa o invingi inseamna sa faci tratament pe masura gravitatii bolii si nu sa te simti bine facand-ul. Celula canceroasa e tare si sa o omori trebuie citostatice (otrava).

Treaba voastra cum gestionati boala.

 

Eu am 33 de ani si am vrut sa traiesc : am facut 3 operatii,8 citostatice si 33 de raze in

 

Tocmai ca cistosulele nu au lucrat niciodata . I celula canceroas a nu intra nimic afara de apa , glucoza Potassium .Cerium , Rubidium , insulina .

Este absolt gresit s a spui ca ar intra " otrava ".

Nu intra pet ca potentialul de membrana ( voltajul ) la cancer este de numai 5-6 mV, pe cind celule normale au minus 85-90 mV.

E ca si cum s-ar opri curentul in oras si pmpe le care bagau calcium s i Oxygen pur si simplu nu mai lucreaza . CA NU MAI ESTE TENSIUNE.

Trebuie s a intelegi fizica atomica s a repari asa pompe . Se paote , dar trebuie facut de cei care stiu, fizicienii, nu medicii.

Eu pot dar iau cazuri foarte rar. ca am alte meserie si cancerul e pasiune b pt timpul liber.

Copii, chemo nu poate intra in celula canceroasa . Ca nu are cum.

Pt a trece glucoz a , are nevoie de Potassium. gaseste ceva ce seamna cu potassium , pacalesti cancerul si treci singur, fara glucoza.

La mine pacientii o fac acasa si dureaz a 6 saptamini + una de pregatire. Cer bani, dar dupa ce rezulataul este BUN !

Nu stiu medicina .Eu doar stiu s a omor cancer.

Pt reclama mai fac si pe gratis .

Pt un sfat voi fi la indemina oricind . Nu promit ca iau cazul , dar pot sa spun ce sa fcai.

Dusul la cluj sau bucuresti e aiureala ( cancerul nu se opereaz ! decit daca apasa ceva si potzi muri de la o strangulare ).

 

Va pup !

 

C

Editat de Aseneth
adresa de email doar in prvat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara! Sunt noua pe acest site, va rog sa ma ajutati, mama mea a facut un RMN si la rezultat i-a iesit ca are tumora de col uterin. Trebuie sa fie operata adica scos uterul si ovarele, medicul de familia ne-a recomandat sa mergem la Cluj la institutul de oncologie pt. ca acolo sunt cei mai buni medici din cate ne-am spus. In Brasov de unde suntem noi nu am gasit un medic bun in care sa avem incredere, ma poate ajuta cine,care sa operat de asa ceva in Brasov? Sau in Cluj daca imi poate da cineva inforamatii? multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×