Sari la conținut
Forum Roportal
Dragos121

Majoritatea romanilor vor ca romii sa fie numiti tigani

Postări Recomandate

Tiganilor nu le place sa fie denumiti "tigani" :offtopic:

Nu cred că e vorba de asta. Depinde de conotaţia folosită de interlocutor. Poţi să stai de vorbă

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

taceti dreacu de mincinosi , cum dracu ne ne confunda daca ne confunda? luati exemplu Italiei si mai taceti drecu cu balivernele voastre diversioniste ca ma si enervati

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
taceti dreacu de mincinosi , cum dracu ne ne confunda daca ne confunda? luati exemplu Italiei si mai taceti drecu cu balivernele voastre diversioniste ca ma si enervati

m-a durut mult cind am vizionat meciul de fotbal bulgaria-romania.....pina si castravetii de la sud de dunare ne fac tigani....a sunat mai frumos expresia lui stoichkov cel cu ceafa groasa....[mamaligari]...mama lor de inculti ....

ps.in sua nu prea comenteaza multi est europeni referitor la originea geto-dacica a neamului romanesc.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si daca n-am avea origine geto-dacica tot n-am avea nimic in comun cu tiganii...

corect spus .....multi occidentali si alti vecini au lacune serioase in ceea ce priveste originea si istoria romanilor........

ps.americanii stiu de nadia si de dracula.....majoritatea lor.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
corect spus .....multi occidentali si alti vecini au lacune serioase in ceea ce priveste originea si istoria romanilor........

ps.americanii stiu de nadia si de dracula.....majoritatea lor.....

Haha aia nu stiu lucruri despre tara lor si u vrei sa stie despre romania?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Haha aia nu stiu lucruri despre tara lor si u vrei sa stie despre romania?

 

 

De parca voi stiti istoria republicii zimbabwe, ca inainte a fost imperiu sau ca locuitorii vorbesc mai mult shona decat engleza.

A naibii cultura asta... toti americanii ar trebui sa stie despre o tarisoara zaluda, electrocutata de comunism, plina de locuitori orgoliosi, ce cheeseburgeru' meu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De parca voi stiti istoria republicii zimbabwe, ca inainte a fost imperiu sau ca locuitorii vorbesc mai mult shona decat engleza.

A naibii cultura asta... toti americanii ar trebui sa stie despre o tarisoara zaluda, electrocutata de comunism, plina de locuitori orgoliosi, ce cheeseburgeru' meu?

Corect. Nu mai zic ca daca ii iei pe romani la bani marunti nu stiu despre SUA decat ce-au vazut in filmele de categoria D date la tv acolo, restul...oha.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De parca voi stiti istoria republicii zimbabwe, ca inainte a fost imperiu sau ca locuitorii vorbesc mai mult shona decat engleza.

A naibii cultura asta... toti americanii ar trebui sa stie despre o tarisoara zaluda, electrocutata de comunism, plina de locuitori orgoliosi, ce cheeseburgeru' meu?

sint notiuni de cultura generala baby....istorie universala ,geografie ,etc.

multi occidentali sint pe dinafara referitor la aceste chestii....enjoy your meal [chessburger]...use a lot of ketchup and don`t forget the mayo.....

 

Corect. Nu mai zic ca daca ii iei pe romani la bani marunti nu stiu despre SUA decat ce-au vazut in filmele de categoria D date la tv acolo, restul...oha.

gresit ...am intilnit multi romani care i-au lasat cu gura cascata pe multi in sua....asa prosti si saraci cu duhul cum ne considera unii....referitor la cultura generala.... hollywood CA e un oras frumos ....for visiting only....

back on topic please...are we romanians gypsies ?

Editat de chicago

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×