Sari la conținut
Forum Roportal
stf

Taxa de prima inmatriculare

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

salut,

stie cineva ce o sa fie in 2008 cu taxa de prima inmatriculare???vreau sa aduc o alfa romeo 146 2.0(benzina) are 11 ani,dar e in stare ff buna ,are euro2. :think: .....care sunt taxele la vama si de inmatriculare..????/masina acuma e inmatriculata la Milano cu toate actele in regula....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ms fain pt informatie........dar eu totusi as vrea sa stiu ce o sa fie in 2008 cu taxa asta.......se scoate sau nu???parc UE ne obliga sa o scoatem sau sa o micsoram sau cv de genu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ultimele stiri, pana la sf. lui februarie taxa va fi modificata, devenind mai mica...Cine stie cand o sa fie scoasa...probabil cand o sa ne scoatem si noi **** din gura lu' Tariceanu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
PS - si-ti recomand alta masina, nu te supara pe mine.

 

nu ma supar,dar dc imi recomanzi alta masina??la ce te referi, la singur modelul "Alfa Romeo"???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

no ms fain de inf Daimyo..............alfa asta o am de cv timp,si sunt destul de multumit(are schimbate de juma de an numa suspensiile,cauciucurile si inc cv maruntisuri...da noh)masina a fost produsa in serie limitata pt carabinieeri,avand tendinta sport...eu vreau sa o aduc in tara pt a o realiza...dar ma roade taxa asta de imatriculare

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am ramas bolnav dupa ce am fost la SIAB.Pentru ce ne ducem,pentru masini sau pentru femeile alea care stau si se chinuie singure,pe masini?

Am gasit ceva in Franta ,dar cu birocratia de aici,ca sa tii masina in Romania iti trebuie carte verde,si o mie de taxe..mai bine nu te mai intorci.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am cumparat saptamana trecuta din Germania un VW Passat din 2003 1.9TDi si o sa am de plata 1500 de euro daca platesc acum sau 1000 daca platesc din Iulie.O sa fac rar-ul si o sa astept noua taxa.Am numere luate pe o luna si dupa ce expira imi cumpar numere rosii pe inca o luna si intru in noua taxa de inmatriculare.

Nu prea am incredere ca o sa dea guvernul bani inapoi daca o sa platesc acum.

Editat de ionlaurentiu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

VA ROG SA MA AJUTA-TI ,NU PREA STIU CAM CE IMI TREBUIE, SI NU SANT DIN BUCURESTI CA SA AJUNG LA UDRISTEI....,MA INTERESEAZA ,CE PLATI TREBUIESC PLATITE LA STAT PENTRU UN AUTO_NOU/SA IL IMATRICULEZ PRIMA DATA.(PRIMA INMATRICULARE) :D

 

VA MULTUMESC ,LAURENTIU.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×