Sari la conținut
Forum Roportal
Fisus

Alegerea unui laptop

Postări Recomandate

Va salut si am si o intrebare...Am strans niste banii si vreau sa imi cumpar un laptop de ei...Vreau sa il folosesc cam pt tot ce se foloseste un calculator,adik sa am si joc pe el...Din ce am cautat eu in raport de performanta pret am ajuns la asta http://www.oktal.ro/detalii_laptop_a...02g25mi_7734_1

 

Mai mult nu cred ca imi permit si as vrea sa va intreb daca se simte vreo diferenta la viteza la procesoare intre Turion

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi bine cine se pricepe sa dea si niste exemple concrete de caracteristici si date ale calculatoarelor de la cele mai slabe, la cele medii, si pana la cele avansate. Ex: un calculator slab are caracteristicile si valorile astea, si le scrii, poate si niste observatii si tot asa. E nevoie de niste exemple ca cine vrea sa-si cumpere un calculator sa aiba la ce sa se raporteze cand face comparatii sau o alegere.

 

Sunt avantaje si dezavantaje intre a folosi un laptop si un calculator clasic?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ar fi bine cine se pricepe sa dea si niste exemple concrete de caracteristici si date ale calculatoarelor de la cele mai slabe, la cele medii, si pana la cele avansate. Ex: un calculator slab are caracteristicile si valorile astea, si le scrii, poate si niste observatii si tot asa. E nevoie de niste exemple ca cine vrea sa-si cumpere un calculator sa aiba la ce sa se raporteze cand face comparatii sau o alegere.

 

Sunt avantaje si dezavantaje intre a folosi un laptop si un calculator clasic?

Ce zici tu, dragos, e o utopie. Depinde in primul rind de nevoile si bugetul userului, simplu. Si eu aveam in vedere achizitionarea unui laptop, dar m-am hotarit sa imi iau un desktop mult mai puternic decit orice laptop as fi gasit in bugetul respectiv. Personal, nu am incredere in laptopuri fiindca sint mai greu de upgradat (a se citi "costuri mai mari"), iar componentele se incalzesc mult mai tare decit la desktopuri, de unde si un risc mai mare de probleme hardware. Evident, nu ar trebui sa uitam ca ceea ce iti ofera un desktop la 20 de milioane, nu iti va oferi un laptop nici la 30...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×