Sari la conținut
Forum Roportal
funny_face

Calatorie Croatia

Postări Recomandate

As dori si eu cat mai multe informatii despre Croatia, as vrea sa plec vara asta acolo. Care pe unde ati fost si ce e de vizitat. Ah, si cel mai important: se poate face acest drum cu motocicleta? :) Thanx.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si noi mergem cu motocicleta in Croatia prin data de 29-30 Iulie vre-o 10 zile din Cluj pana pe la Split . Daca vi in aceasta perioada poate mergem impreuna . Noi mergem si la intalnirea moto de la Sibiu in 27-29 Iulie , poate ne vedem pe acolo sa povestim .

Lasa-mi un PM cu date de contact daca mai esti interesat .

Mai sunt doritori ? :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...Croatia cine imi da cateva sfaturi pls

 

Am fost in Croatia si am remarcat un aspect foarte interesant, cel putin privitor la transport. Este o diferenta enorma de tarif intre taxiurile "de stat", sa zicem, adica acelea acreditate si cele fantoma. Eu aflasem chestia asta de l aun amic ce luase o mare teapa si care mi-a recomadat sa consult inainte Taxi in Croatia, asa ai lista cu companiile si numerele de telefon si ai de unde alege, mai ales la ore tarzii unde nu gasesti pe strada decat masini dubioase.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salutare

 

as dori sa stiu daca ati fost in concediu in insulelele din croatia cu avionul.

noi am dori sa plecam in vara aceasta, dar nu avem masina si de aceea am prefera avionul ........

 

multumesc pentru raspuns

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ma poate ajuta va rog careva cu ceva sfaturi despre croatia ?

 

plec din cluj

 

multumesc

E o ţară foarte frumoasă. Taxa de autostradă ( Cestarina ) e de 7 euro , sau ...50 de Kuna. Autostrăzile sunt foarte bune, şi, vei avea parte de nişte peisaje fascinante. Cel mai frumos oraş, zic eu, e Opatija, unde vei vedea o curăţenie desăv

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ma poate ajuta va rog careva cu ceva sfaturi despre croatia ?

 

plec din cluj

 

multumesc

 

Buna

De aceeasi parere sunt si eu, Croatia e de departe cea mai desavarsita destinatie de vacanta, dintre tarile apropiate noua

Nu degeaba li se spune " cel mai reusit experiement german in domeniul turismultui"

As reveni acolo oricand cu placere ...curatenia desavastita permanent.. mai ales cand dupa o noapte ploiasa cu vant puternic.. am vazut statiunea(Opatija) impecabil de curata.. de parca nici nu ar fi fost asa o furtuna, peste noapte

 

"omul sfinteste locul" e mai adevarata ca nicaieri in Croatia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×