Sari la conținut
Forum Roportal
mariano2you

Baruri si Carciumi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am o mare rugaminte la dumneavoastra !!!

Acum cateva zile am fost propus pentru un post de director la 7 unitati dintr-un oras de la noi din tara. Aceste unitati au ca activitate de desfasurare vanzarea bauturilor alcoolice. (carciumi si baruri dintre care una este cu restaurant si regim hotelier). Barurile merg bine tinand cont de faptul ca au o anumita vechime, dar patronul vrea cresterea vanzarilor si mie mi s-a dat termen pana in ianuarie ca sa realizez 7 proiecte pentru crestrea vanarilor in aceste baruri. Daca era vorba de localuri pentru tineret aveam o groaza de idei numai ca aceste baruri sunt destnate in mare parte varstei a 2 a si a 3 a. Ce as putea aduce nou in aceste baruri si cum as putea reusi ca betivii sa vina frecvent? M-am gandit la chestii de genul ... consumi 3 produse si urmatorul este gratis sau sa ofer gratuit un mic aperitiv care sa stea mereu pe mesele barurilor ... sau sa ofer ziare ... Majoritatea unitatilor au si jocuri de noroc.

Va rog sa ma ajutati !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Baga mese de biliard!!!! Cat mai multe!!! Vor veni sa joace biliard, vor bea asteptand la coada, si vor continua sa bea si cand se elibereaza mesele... Plus ca aduc si astea un venit... Si sunt bune pt. orice varsta...

Nu servim persoanele in stare de ebrietate!!! O sa iti verse bere pe mesele de biliard si o sa iti distruga proprietatea...

 

Nu iti numii clientii "betivii"... Stafful te va auzii si va scadea moralul....

 

Vrea cresterea vanzarilor? In bani sau in volum? L-ai intrebat?

Editat de Anonymus Kline

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Spatiile nu sunt foarte mari ... aici intervine problema ... un bar de regula detine 5-6 mese si cam atata. Ele sunt amenajate bine ... gresie faianta termopan ... nu genul de crciumi care erau odata. Vrea cresterea vanzarior in bani ... si faza e ca trebuie sa vin cu chestii noi ... ceva de genul cum as vedea eu vanzarile ... ce as putea face ... faza e ca nu prea am idei ... ce poti sa aduci inovator intr-o carciuma? sa ii pun sa joace table? nu vrea nici golaneala

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sport. Organizeaza vizionari de meciuri cand sunt pe la tv. Fotbal, box, orice prinde la "betivi". Numai sa nu iasa cu bataie. :airkiss: Mie una mi se pare super fain sa urmaresc un meci de interes national intr-un bar. E "atmosfera". :flowers: Daca e vorba de varsta a treia, table, remi. Daca aveti voie, nu cunosc.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×