Sari la conținut
Forum Roportal
mariusses

un sfat in alegerea unui laptop

Postări Recomandate

Care dintre urmatoarele sisteme pt un laptop credeti ca ar fi cel mai bun si performant? HP G6031,AMD Athlon 64 x2 Dual Core procesor 1.7 GHz,2GB RAM,120 GB hard. sau ACER ASPIRE 7720.082 Intel Core 2 Duo procesor 1.5GHz,2GB RAM, 160 storage, sau SONY VAYO VGN-NR10E/S Intel Pentium Dual Core procesor 1.46 GHz, 2GB RAM, 160GB hard drive

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu merg cu AMD-ul ca am mai avut AMD-uri, si e si frecventa cea mai mare. Dar acum, depind multe chestii, o sa il folosesti mult in tren, sau la intalniri, cat timp tine bateria, ce fel de date o sa tii pe el, si legile tarii in care esti (nu poti pune mii de date persoanle pe un laptop fara sa il protejezi cu amprenta si chiar scanarea retinei,in tara asta de exemplu, ca incalci Data Protecion Act, mai ales daca fiirma ta are contracte cu armata), asa ca aici intra multe in considerare.

 

Nu te ingrijora de spatiu HDD, ca poti cumpara HDD extern daca nu iti ajunge, chiar si cu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ok, am si eu o dilema. Vreau sa-mi inlocuiesc sistemul desktop cu un laptop, dar finantele nu ma ajuta in acest sens. As avea intre 1600 si 2000 RON de cheltuit, adica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ok, am si eu o dilema. Vreau sa-mi inlocuiesc sistemul desktop cu un laptop, dar finantele nu ma ajuta in acest sens. As avea intre 1600 si 2000 RON de cheltuit, adica
Editat de Anonymus Kline

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mersi frumos pt raspuns Kline.Intamplarea face ca si eu sa fiu in aceeasi tara ca si tine si am intrebat pt ca acum sunt multe oferte la laptopuri si nu stiam pe care sa o aleg.Si sincer sa fiu nu prea mar trage inima spre un acer ci mai repede spre un hp.Tot ce vroiam era sa stiu daca sa aleg hp sau sony.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mersi frumos pt raspuns Kline.Intamplarea face ca si eu sa fiu in aceeasi tara ca si tine si am intrebat pt ca acum sunt multe oferte la laptopuri si nu stiam pe care sa o aleg.

Da, daca poti eu zic sa astepti reducerile din Ianuarie. Anu trecut s-au ieftinit toate dintr-o data... Desigur si acum de craciun sunt multe oferte.

 

Eu a-si merge cu AMD-ul (HP) si mai sus am explicat motivele. Are un Hdd mai mic decat celelalte, dar poti compensa cu un hdd extern ieftin, de genul: http://www.maplin.co.uk/Module.aspx?Module...=1&DOY=3m12 sau http://www.maplin.co.uk/Module.aspx?Module...=1&DOY=3m12 fara problema.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mersi frumos pt raspuns Kline.Intamplarea face ca si eu sa fiu in aceeasi tara ca si tine si am intrebat pt ca acum sunt multe oferte la laptopuri si nu stiam pe care sa o aleg.Si sincer sa fiu nu prea mar trage inima spre un acer ci mai repede spre un hp.Tot ce vroiam era sa stiu daca sa aleg hp sau sony.

 

am un Hp..am schimbat al treilea alimentator intr-un an....noroc ca era in garantie ...mare grija la asta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×