Sari la conținut
Forum Roportal
realtv

Cruzime fara limita

Postări Recomandate

azi am vazut ceva ce ma facut sa tremur si sa doresc din tot sufletul raul acelor persoane, nici nu pot sa le numesc persoane

 

http://www.animal-protection.net/furtrade/movie.htm

aici e un mic film, nu se vede toarte clar dar nu cred ca asta conteaza ci continutul acelui filmulet

 

lumea vrea haine de blana dar nu stiu cati stiu cu ce cost si cu cata suferinta se fac acele haine. ce am vazut acolo ma marcat ingrozitor, si acum imi vine sa plang

 

nu ma lasat prietenul meu sa ma mai uit la fiml dar am vazut cum se lau blana de la ratoni.

animalele acelea sunt jupuiate de vii si li se taie pur si simplu picioarele, e revoltator.

micutul raton se zbatea agatat de ceva cu jumatate din blana deja jupuiata

e o imagine cand e filmat capului unui raton care pur si simplu plangea

nu pot sa cred ac sunt oameni de genu asta de dobitoci

 

va rog sa va uitati la acel filmulet

 

chiar nu putem face nimic, chiar nu se pot lua masuri. daca lumea vrea haine de blana nu putem totusi se la curmama suferinta animalelor eutanasiinduel intai?

 

 

http://www.animal-protection.net/furtrade aici se poate vedea dand clic pe undeva pe la sf paginii cate animale trebuiesc sacrificate pentru o anumita haina

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am reusit sa vad filmul, insa nici nu vreau sa-mi imaginez cat de terifiante sunt imaginile... intotdeauna am fost impotriva balnurilor naturale cand avem alternativa celor artificiale, care pot fi la fel de spectaculoase daca sunt lucrate cum trebuie... de aceea mi-am propus sa nu port in viata mea blana naturala... n-as suporta gandului ca animale atat de frumoase si de nevinovate au fost ucise doar pentru mofturile mele... :cheer: :cheer: ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nu sunt iubitoare a blanurilor de nici un fel, nu cred ca ma prind...dar pentru cei care vor asa ceva cred ca ar trebui sa se gaseasca alta modalitate de obtinere a acestora

Editat de realtv

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:- ;) :wub: :cry: :cry: :wub:

Pur si simplu m-au socat acele imagini! Cum pot unii oameni sa faca asemenea masacre? De-ar sti si ei cum este sa nu-ti poti lua apararea in timp ce un urias te jupoaie de viu... :cheer: :cheer: Mi-e mila de bietele fiinte nevinovate! Nu imi pot imagina cat sange rece poate avea o "persoana" sa faca asa ceva??? ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred... :cheer: :cheer: ;) Mai bine nu il puneai ca asa nu mai dorm la noapte :- ;) Cata nesimtire si cruzime in oamenii aia...eu nu am purtat pana acum haine de blana si acum cu atat mai mult nu o sa mai port :wub: :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

filmuletul din sait e f mic in comparatie cu ce mi-a dat cineva

daca vrea cineva sa vada intreaga ... nici nu stiu cum sa ii spun ...poveste de groaza sa imi trimita un msg personal cu adresa de mail si incerc sa o trimit

 

nu am rezistat sa vad tot.....toata povestea asta trebuie sa ajunga undeva sa poata cineva sa o opreasca .... :cheer:

Editat de realtv

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oricat ar parea de dur ar trebui sa fim realisti si sa intelegem ca tastarea catorva randuri aici pe forum nu o sa schimbe cu nimic situatia. Lucrurile astea nu se intampla de azi sau de ieri ci de multa vreme , nu doar de azi - de ieri. Este ca si cum ai spune ca nu mai vrei ca de maine sa circule masinile cu motorina sau benzina, doar cu ... apa sau curent electric. Sorry dar eu asa vad lucrurile...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca asta e realitatea dar cum ai spus tu treaba asta nu e de ieri de azi sunt ani si ani...in atata timp ar trerbui sa se rezolve ceva...cate putin de al toti poate duce macar la un rezultata cat de mic...nu crezi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oricat ar parea de dur ar trebui sa fim realisti si sa intelegem ca tastarea catorva randuri aici pe forum nu o sa schimbe cu nimic situatia. Lucrurile astea nu se intampla de azi sau de ieri ci de multa vreme , nu doar de azi - de ieri. Este ca si cum ai spune ca nu mai vrei ca de maine sa circule masinile cu motorina sau benzina, doar cu ... apa sau curent electric. Sorry dar eu asa vad lucrurile...

[snapbacca]48508[/snapbacca]

Eu cred ca se pot schimba multe. Oricum, daca tinem cont ca doritorii de blanuri nu sunt foarte multi datorita pretului prohibitiv, de atitudinea unora ( o persoana a fost huiduita de o grupare ecologista la o intrunire a oamenilor de afaceri pentru ca purta pe ea un foarte scump..." cimitir de animale"), precum si de tendintele pret-a-porte-ului actual care afiseaza cel mult cite-un guler de blana si aceea fiind ecologica, evolutia sistemelor de termoficare-climatizare fac din articolele de vestimentatie de blana un articol strict de lux, mai mult, care aduce fronda bunului simt. La noi am cunoscut un caz... am scris in forum despre asta, ma refer la patroana aceea cu " vai blana mea de...euro..."( postat in " aduc banii fericirea?") si care era in stare sa-si evalueze in bani pina si proprii copii, persoana care are pe un ochi $ si pe celalalt EURO, persoana capabila ( prin handicapul ei) sa nu vada desertaciunea aspectelor strict mareriale si temporare ale vietii, si sa fie fericita acumulind bunuri cu nemiluita, capabila doar de vagi sentimente umane. Acesta ar fi portretul robot al purtatorului de blanuri. Noroc ca nu-sa foarte multe astfel de persoane, ca ne-ar lua circu' pe toti intr-o zi...A, era sa uit: sa nu uitam ca aceste persoane pot ucide la fel de usor si oameni...

Editat de Victor Apostu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am citit tot, dar nu ma pot uita, m-am ingrozit numai citind....Mi-e mila de sufletele alcelea nevinovate care trebuie sa moara in chinurile alea, macar de ar muri fara dureri. Ce nenorociti !!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×