Sari la conținut
Forum Roportal
Dragos121

Unirea de la 1918

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Da, si sub argumentele spuse de tine, Wilson refuza sa ni se dea Transilvania. Asa ca nu-l mai ridica in slavi. Principiul cu autodeterminarea popoarelor il avea si Lenin.

eu spun numai atat ca nu el a promis...deci dac ar fi promis el da era altceva, ca nu ea de acord asta e alta problema deci eu am raspund direct la priblema nu am adus argumente legate de alta chestie, si nu il ridic in slavi numai ca cateodata a mai facut si el chestii bune

 

<<Tratatul ăla e "deocamdată secret" şi astăzi, asta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Trupele romanesti se aflau in Romania.

Se aflau pe naiba să le ia :o: Se aflau pe Tisa,

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si daca mai continui cu aberatiile chiar ca nu-ti mai raspund.

La aiurelile pe care le susţii, nu e nici o pierdere dacă nu mai răspunzi, crede-mă! :doh:

 

 

harta Transilvaniei, si daca mai vrei harti se gasesc pe net slava domnului

Caută o hartă pentru Ardeal şi nu mai vorbi prostii. Nici Banatul nu face parte din Transilvania, dar pe harta ta aşa apare.

Găseşti aici o hartă "cinstită" cu provinciile istorice rom

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La aiurelile pe care le susţii, nu e nici o pierdere dacă nu mai răspunzi, crede-mă! :doh:

 

 

 

Caută o hartă pentru Ardeal şi nu mai vorbi prostii. Nici Banatul nu face parte din Transilvania, dar pe harta ta aşa apare.

Găseşti aici o hartă "cinstită" cu provinciile istorice rom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce abureala!!! E ca si cum ai spune ca Basarabia si Bucovina nu fac parte din Moldova.

Nu, nu fac parte. Nici măcar Ţinutul Herţa nu face parte din Bucovina, dacă e să discutăm "pe bune".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu, nu fac parte. Nici măcar Ţinutul Herţa nu face parte din Bucovina, dacă e să discutăm "pe bune".

 

Tu mergi din aberatie in aberatie. Prostii mai mari nu am auzit in viata mea. Deci capitala Moldovei, Suceava se afla in Bucovina in afara Moldovei! Uite aici harta sa stii si tu cum arata Moldova:

 

moldavia-1501.gif

 

ps: sigur ai invatat istoria cu tokes!

 

 

 

De numele de Republica Moldova ai auzit? Astia de ce se numesc asa daca nu fac parte din Moldova istorica? Ba baiatule esti bolnav rau!

Editat de Shadowdancer
lasa te rog deoparte etichetarea partenerilor de discutie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu mergi din aberatie in aberatie. Prostii mai mari nu am auzit in viata mea. Deci capitala Moldovei, Suceava se afla in Bucovina in afara Moldovei!

Suceava - capitală a Moldovei, nu s-a aflat niciodată

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×