Sari la conținut
Forum Roportal
adivo

Martorii lui Mutu

Postări Recomandate

Intentionez sa-mi fac si eu o formatie de muzica usoara sa vad ce impact o sa am. Nu stiu sa cant, dar asta nu prea conteaza caci am niste idei traznet. Una dintre ele este daca am voie sa-mi pun titlu ceva de tipul "Martorii lui Mutu" sau "De vorba cu Zavoreanu". Numele astea ar asigura daca nu succesul cel putin interesul de a vedea ce-i. Ma intreb daca-i legal. Dar daca pun un nume de tipul: "Lumina cu Gigi Bec" ma poate acuza cineva de ceva, juridic? Poate ca ar fi cazul sa ma tem doar de fundatura cu ...Ali. Am remuscari vis a vis de faptul ca ii urasc pe pacalicii si pacalicele din Romania care-si iau nume de formatii precum "Cream" sau "Nice", adica niste nume uriase de formatii britanice din anii '70. Insa adevaratul chip al problemelor mele este ca tara asta isi merita simulacrele din plin. Astept parerile unor oameni sensibili la aceste considerente. Sunt curioasa daca ideile expuse, inclusiv titlul ales atrag vizitatori.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intentionez sa-mi fac si eu o formatie de muzica usoara sa vad ce impact o sa am. Nu stiu sa cant, dar asta nu prea conteaza caci am niste idei traznet. Una dintre ele este daca am voie sa-mi pun titlu ceva de tipul "Martorii lui Mutu" sau "De vorba cu Zavoreanu". Numele astea ar asigura daca nu succesul cel putin interesul de a vedea ce-i. Ma intreb daca-i legal. Dar daca pun un nume de tipul: "Lumina cu Gigi Bec" ma poate acuza cineva de ceva, juridic? Poate ca ar fi cazul sa ma tem doar de fundatura cu ...Ali. Am remuscari vis a vis de faptul ca ii urasc pe pacalicii si pacalicele din Romania care-si iau nume de formatii precum "Cream" sau "Nice", adica niste nume uriase de formatii britanice din anii '70. Insa adevaratul chip al problemelor mele este ca tara asta isi merita simulacrele din plin. Astept parerile unor oameni sensibili la aceste considerente. Sunt curioasa daca ideile expuse, inclusiv titlul ales atrag vizitatori.

Da poti face, juridic nu ai voie doar daca este o marca inregistrata. Dar cred ca ar veni lumea , mai apoi ar ramane sa vada ce a ce canti, dar aia cu ..Mutu e haioasa .. :hi:

Stii ca a mai fost o formatie sau poate mai exista inca "Varza" se chema ..si atragea destul auditoriu .

Poti incerca . :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

S-a mai facut asta...:band: remember "Sarmalele reci", "Bere gratis", "Omul cu sobolani", "Florian din Transilvania", "Ura de dupa usa" etc. Asta pe la noi... pe la altii, imi amintesc acum "Die Toten Hosen" :cheer: Normal ca numele are un mare impact si poate trezi interesul, dar pana la urma altceva conteaza. :party:. Succes! Da un semn la lansare :P

 

http://www.brainwashed.com/bandnames/

Editat de evico

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×