Sari la conținut
Forum Roportal
ina4tou

sfat achizitie

Postări Recomandate

buna, as vrea sa imi cumpar un laptop cam pana in 16 -17 mil, sa inlocuiesc calculatorul , pt a viziona filme , a sta p net, ceva uspr, nu jocuri .

am vazut o oferta Acer AS4315-050508Mi, Celeron M-530 1.73GHz, 512MB, 80GB

AS4315-050508Mi, 14.1 WXGA CB, Gemstone, Celeron M 530 1.73GHz, 1x512MB DDRII 667, 80GB 5.4K, DVD-RW, Intel GL960 cu GMA X3100 up to 358MB, 802.11b/g WiFi, 6CELL2.0, bootable Linux

 

oare este bun pentru ce am nevoie, am auzit ca celeron nu e grozav, ca se incinge, nu prea ma pricep la calculatoare , nu sh de placa video daca e ok, si inca ceva , nu sh daca 802.11b/g WiFi inseama net wireless, nu sh, paote sa ma indrume cinva sa ma sfatuiasca?

multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ceea ce vrei e suficient de "bun". Insa e o categorie destul de nasoala de pret. Cu 3 milioane iti iei un laptop MULT mai bun. Eu zic ca daca poti face efortul suplimentar, merita. Un exemplu (ales aleator, din categoria asta de pret):

 

http://www.shopit.ro/sisteme/notebook/hp/compaq-6715s-tl-58/

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am gasit laptopuri la preturi ok pe www.eflamingo.ro , preturi bune specs full si livrare rapida. totusi sunt de parere sa-ti iei ceva in 2000-2100 ron, ai caracteristici mai bune si va fi ''de actualitate mai mult timp''

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×