Sari la conținut
Forum Roportal
tass

Ce se intampla in ROMANIA?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cred ca am sa renunt sa mai vad stirile pe PROTV INTERNATIONAL.

In ultima saptamina:

Morti:sinucisi, accidente de masina, cazuti in gropile Bucurestiului, scandaluri domestice, etc.

Accidentati:accidente de masina, cazuti in gropile Bucurestiului, scandaluri domestice, etc.

Acuzati: soferii care au provocat accidente de masina, cei ce au facut gropile Bucurestiului si cei care provoaca scandaluri domestice.

 

Alte stiri:

Animale maltratate.

Certuri politice(cum injura batrinele de la sat si fratii primarilor)

ETC

 

Cred ca cel mai tare ma ingrozeste nr. sinucigasilor adolescenti.

Mint. Cel mai tare ma ingrozeste felul in care jurnalistii profita in urma sinuciderilor!

Fotografii si imagini de la fata locului cu cadavrul prezent, pe care le pun neintrerupt pina cind apare urmatorul caz(care nu se lasa prea mult asteptat).

Cum cred eu ca reactioneaza ai nostrii jurnalisti cind aud de o noua sinucidere: :hi:

 

Chiar nu ii poate opri nimeni?

Chiar nu isi dau seama ca PROVOACA un val de sinucideri sau si mai rau , chiar de crime...

Chiar nu inteleg ca nu se pot juca cu psihicul unor tineri debusolati si/sau speriati ???

 

Cind se va opri circul???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca am sa renunt sa mai vad stirile pe PROTV INTERNATIONAL.

In ultima saptamina:

Morti:sinucisi, accidente de masina, cazuti in gropile Bucurestiului, scandaluri domestice, etc.

Accidentati:accidente de masina, cazuti in gropile Bucurestiului, scandaluri domestice, etc.

Acuzati: soferii care au provocat accidente de masina, cei ce au facut gropile Bucurestiului si cei care provoaca scandaluri domestice.

 

Alte stiri:

Animale maltratate.

Certuri politice(cum injura batrinele de la sat si fratii primarilor)

ETC

 

Ăsta e PRO(STIA) TV !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Jurnalistii astia... mereu in cautare de senzational... sau pur si simplu nu mai au subiecte, nu mai au ce da la tv, nu au stiri, si atunci...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Jurnalistii astia... mereu in cautare de senzational... sau pur si simplu nu mai au subiecte, nu mai au ce da la tv, nu au stiri, si atunci...

 

stirile , cele adevarate , normale , de adevarat interes public exista intotdeauna ... ei doar vand ceea ce se cauta din pacate ... senzatia , evenimentul cu iz de barfa de mahala , radio -sant intr-un cuvant - fiindca , ne place sa admitem sau nu , marea majoritate a populatiei prefera sa discute o jumatate de ora la un pahar de vorba despre :' ai auzit , d-le , de ala ( aia)...'decat sa-si puna de exemplu problema oare ce pot face eu ca si cetatean , pentru a pastra curatenia in orasul meu, prefera sa povesteasca de vecinul de la B care isi bate nevasta ( ' las' ca si c... aia o merita ') decat sa se intrebe daca nu exista o legislatie care ar putea-o ajuta pe biata femeie... e chestie de perspectiva ... de ce crezi ca la fiecare colt gasesti CD -uri cu manele , in schimb carti de abia din mare noroc - nu e vina vanzatorului , fiindca nu prea stabileste el gusturile pietei...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca am sa renunt sa mai vad stirile pe PROTV INTERNATIONAL.

In ultima saptamina:

Morti:sinucisi, accidente de masina, cazuti in gropile Bucurestiului, scandaluri domestice, etc.

Accidentati:accidente de masina, cazuti in gropile Bucurestiului, scandaluri domestice, etc.

Acuzati: soferii care au provocat accidente de masina, cei ce au facut gropile Bucurestiului si cei care provoaca scandaluri domestice.

 

 

dak erau stirile de la ora 5 te inteleg. oricum normalitatea e ceva din ce in ce mai rar in ceea ce-i priveste pe jurnalistii astia . imi amintesc de perioadele cand la tv nu vedeai dekat : manelari , elodia, si dupa cum bn ai spus moriti , sinucideri , accidente ... sunt atat de jalnici unii reporteri incat mereu imi vine sa-i strang de gat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca am sa renunt sa mai vad stirile pe PROTV INTERNATIONAL.

In ultima saptamina:

Morti:sinucisi, accidente de masina, cazuti in gropile Bucurestiului, scandaluri domestice, etc.

Accidentati:accidente de masina, cazuti in gropile Bucurestiului, scandaluri domestice, etc.

Acuzati: soferii care au provocat accidente de masina, cei ce au facut gropile Bucurestiului si cei care provoaca scandaluri domestice.

 

Alte stiri:

Animale maltratate.

Certuri politice(cum injura batrinele de la sat si fratii primarilor)

ETC

 

Cred ca cel mai tare ma ingrozeste nr. sinucigasilor adolescenti.

Mint. Cel mai tare ma ingrozeste felul in care jurnalistii profita in urma sinuciderilor!

Fotografii si imagini de la fata locului cu cadavrul prezent, pe care le pun neintrerupt pina cind apare urmatorul caz(care nu se lasa prea mult asteptat).

Cum cred eu ca reactioneaza ai nostrii jurnalisti cind aud de o noua sinucidere: :yes:

 

Chiar nu ii poate opri nimeni?

Chiar nu isi dau seama ca PROVOACA un val de sinucideri sau si mai rau , chiar de crime...

Chiar nu inteleg ca nu se pot juca cu psihicul unor tineri debusolati si/sau speriati ???

 

Cind se va opri circul???

tu ai doar pro tv acasa?

sau nu stii sa folosesti telecomanda?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Jurnalistii astia... mereu in cautare de senzational... sau pur si simplu nu mai au subiecte, nu mai au ce da la tv, nu au stiri, si atunci...

Au subiecte, economia mondiala e in bucati, pretul mancarii creste de la zi la zi (vedeti pretul graului pe pietele de marfuri internationale de exemplu) si ei ce raporteaza... ca unu l-a batut pe altul pentru o gaina... sau cine stie ce stupizenii....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aceste televiziuni ar trebui sa ne ingrijoreze, ceea ce promoveaza, unele, violenta, sex, incultura

degeneram

o portiune din drum, intr-o zi, am mers alaturi de un grup de elevi,

cum vorbeau intre ei si cum se injurau, am ramas blocata, si atunci?

ce se intampla cu romanii?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca am sa renunt sa mai vad stirile pe PROTV INTERNATIONAL.

In ultima saptamina:

Morti:sinucisi, accidente de masina, cazuti in gropile Bucurestiului, scandaluri domestice, etc.

Accidentati:accidente de masina, cazuti in gropile Bucurestiului, scandaluri domestice, etc.

Acuzati: soferii care au provocat accidente de masina, cei ce au facut gropile Bucurestiului si cei care provoaca scandaluri domestice.

 

Alte stiri:

Animale maltratate.

Certuri politice(cum injura batrinele de la sat si fratii primarilor)

ETC

 

Cred ca cel mai tare ma ingrozeste nr. sinucigasilor adolescenti.

Mint. Cel mai tare ma ingrozeste felul in care jurnalistii profita in urma sinuciderilor!

Fotografii si imagini de la fata locului cu cadavrul prezent, pe care le pun neintrerupt pina cind apare urmatorul caz(care nu se lasa prea mult asteptat).

Cum cred eu ca reactioneaza ai nostrii jurnalisti cind aud de o noua sinucidere: :cheer:

 

Chiar nu ii poate opri nimeni?

Chiar nu isi dau seama ca PROVOACA un val de sinucideri sau si mai rau , chiar de crime...

Chiar nu inteleg ca nu se pot juca cu psihicul unor tineri debusolati si/sau speriati ???

 

Cind se va opri circul???

Pai...uite-te cine mai are timp de stirile lor...eu ma mai uit cel mult la rubrica meteo, si asta numai cind sint in deplasare cu motocicleta si n-am calculator. Altfel- oricum sint atitea reclame incit cred ca cea mai buna solutie sa vezi un film este sa inchiriezi DVD. Mai tin cablul doar pentru Discovery, National Geografic, Animal Planet....altfel renuntam de mult...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×