Sari la conținut
Forum Roportal
yoghy

Static IP Address

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

i-mi poate spune si mie cineva cum setez s-au obtin Static IP Address freau sa dau forward la router dar am nevoie de adresa asta si nu stiu cum sa dua de ea :) s-au sa o setez daca e necesar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
i-mi poate spune si mie cineva cum setez s-au obtin Static IP Address freau sa dau forward la router dar am nevoie de adresa asta si nu stiu cum sa dua de ea :pardon: s-au sa o setez daca e necesar.

Asta depinde mult de provider. Daca e statica, o sa ai aceeasi ip de fiecare data, daca e dinamica (cum banuiesc ca e acum la tine) o sa ai ip diferit de fiecare data cand te conectezi.

Nu stiu alta cale decat sa suni la isp-ul tau sa le spui ca ai nevoie pentru ce ai nevoie, de o adresa IP care sa nu se schimbe.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta depinde mult de provider. Daca e statica, o sa ai aceeasi ip de fiecare data, daca e dinamica (cum banuiesc ca e acum la tine) o sa ai ip diferit de fiecare data cand te conectezi.

Nu stiu alta cale decat sa suni la isp-ul tau sa le spui ca ai nevoie pentru ce ai nevoie, de o adresa IP care sa nu se schimbe.

Poate fi o adresă statică, dar cu toate acestea să nu o poţi introduce tu manual. Există sisteme de control al accesului pentru abonaţi, care

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×