Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Da....dintre toate entitatile (din cate stiu eu la ora actuala, inaintata in invatatura pana la genunchiul broastei, cum sunt) ingerii sunt cei mai apropiati de noi, dar, in acelasi timp si cei mai expusi la neputintele noastre si la problemele noastre de comunicare cu cei din jur....sunt si aparatori, si ambasadori si din pacate uneori si executanti siliti ai unor porunci, legaturi si rugaminti care nu tin de legile ceresti.si atunci, aceste legaturi trebuie dezlegate( de entitati superioare) pentru ca legea divina sa-si urmeze cursul si nu cea umana.

interesant topic :phone: .....cine a vazut efectiv ingeri? :cheer: cum arata?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
interesant topic :crazy: .....cine a vazut efectiv ingeri? :cry: cum arata?

eu am vazut...dupa ce am facut o mare prostie...defapt ce-a mare prostie care se putea...in fine etc etc...

Dupa cateva nopti am avut un vis...eram intr-un loc alb parca fara sfarsit si langa mine statea un inger pe o stanca foarte suparat...ce-l putin asa parea dupa chip...oricum nu mai tin minte ce am vorbit sau despre ce am vorbit...tot ce imi amintesc este ca era foarte suparat...

Avea o fata luminata era barbat si parea dragut...cu aripi destul de mari...foarte albe, era imbracat in niste panze albe stralucitoare sa zic asa...mai pe romaneste...avea o sabie aurita care statea pe stanca unde era el,si cu un sarpe auriu la maner incolacit pe maner...ce sa zic m-am simtit total in siguranta in acel moment...nu mai gandeam nimic...nici un fel de probleme sau altecele...era ceva foarte puternic...oricum o sa tin acel vis minte toata viata si ii multumesc din tot sufletul si ingerasului meu si la Dumnezeu ca inca mai traiesc si nu am patit nimic grav...toata viata o sa le multumesc...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da....dintre toate entitatile (din cate stiu eu la ora actuala, inaintata in invatatura pana la genunchiul broastei, cum sunt) ingerii sunt cei mai apropiati de noi, dar, in acelasi timp si cei mai expusi la neputintele noastre si la problemele noastre de comunicare cu cei din jur....sunt si aparatori, si ambasadori si din pacate uneori si executanti siliti ai unor porunci, legaturi si rugaminti care nu tin de legile ceresti.si atunci, aceste legaturi trebuie dezlegate( de entitati superioare) pentru ca legea divina sa-si urmeze cursul si nu cea umana.

interesant topic :jester: .....cine a vazut efectiv ingeri? ;) cum arata?

 

Ai dreptate, incerii sunt cei mai apropiati mesageri ai lui Dumnezeu de noi, dar numai unii, nu toti. Cei care sunt in apropierea noastra sunt ingerii, in unele cazuri virtutiile, mai rar arhanghelii (in cazuri speciale si doar pentru cei virtosi), asa cum deschrie Sfandul Dionisie Areopagitul "Ierarhiile ceresti si pamantene". In general tratatele de angeologie ii imparte in 12 clase, in functie de importanta si rolul pe care Dumnezeu le-a dat-o. Nu intru in amanunte....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ingerii sunt primele creatii ale lui Dumnezeu...

 

Da....dintre toate entitatile (din cate stiu eu la ora actuala, inaintata in invatatura pana la genunchiul broastei, cum sunt) ingerii sunt cei mai apropiati de noi, dar, in acelasi timp si cei mai expusi la neputintele noastre si la problemele noastre de comunicare cu cei din jur....sunt si aparatori, si ambasadori si din pacate uneori si executanti siliti ai unor porunci, legaturi si rugaminti care nu tin de legile ceresti.si atunci, aceste legaturi trebuie dezlegate( de entitati superioare) pentru ca legea divina sa-si urmeze cursul si nu cea umana.

interesant topic :crazy: .....cine a vazut efectiv ingeri? :band: cum arata?

ingerii poarta vesminte albe,sunt foarte curat,au o coroana pe cap,au parul bucalat,si au o trompeta dinaia in spirala...a doar sunt mesagerii lui Dumnezeu.. :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ingeri poate sunt locuitorii unor dimensiuni mai inalte si mai evoluate care ne ajuta numai dk ii rugam....sau ei pot fi sinele nostru mai inalt ( higher-self).. exista multe teorii, si atata timp cat nu ne cunoastem limitele noastre si pe cele ale lumii in care traim nu putem sa dovedim nimic.

Editat de cristiana13

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ingeri poate sunt locuitorii unor dimensiuni mai inalte si mai evoluate care ne ajuta numai dk ii rugam....sau ei pot fi sinele nostru mai inalt ( higher-self).. exista multe teorii, si atata timp cat nu ne cunoastem limitele noastre si pe cele ale lumii in care traim nu putem sa dovedim nimic.

 

 

numai daca ii rugam? :tease:

 

sti ca.. daca iti doresti mult ceva, o sa ti se indeplineasca la un moment dat, deci am putea considera ca ingerii sunt sinele nostru mai inalt ~ cum ai zis si tu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×