Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Pai cred ca forma pe care o iau ei.. depinde tot de noi.. de ce avem nevoie intr-un moment din viata.. pot sa fie doar ca spirit.. acele sfere.. sau pot sa ia forma umana... Foarte posibil ca pe moment sa nu intelegi cine este.. si de ce intra asa in viata ta.. dar mai apoi intelegi tot. :lazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai cred ca forma pe care o iau ei.. depinde tot de noi.. de ce avem nevoie intr-un moment din viata.. pot sa fie doar ca spirit.. acele sfere.. sau pot sa ia forma umana... Foarte posibil ca pe moment sa nu intelegi cine este.. si de ce intra asa in viata ta.. dar mai apoi intelegi tot. :lazy:

sferele alea nu's ingeri sau spirite, ele formeaza Harul . :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cat de sigur esti de ceea ce spui?

este convingerea mea si atat . :lazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Adica.. pentru ceilalti.. ingerii pot fi acele sfere.. si Harul.. presupun ca te referi la Sf. Duh.. sa aiba alta "infatisare". :lazy:

 

Har, Sf.duh, prana, etc ... totate simbolizeaza acelasi lucru- Viata datatoare de viata .

Este pretutindeni si nicaieri , unii o vad in poze, altii cu ochiul liber, altii asteapta sa le pice din cer , dar ea e aici ... .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Har, Sf.duh, prana, etc ... totate simbolizeaza acelasi lucru- Viata datatoare de viata .

Este pretutindeni si nicaieri , unii o vad in poze, altii cu ochiul liber, altii asteapta sa le pice din cer , dar ea e aici ... .

Eterul... esenta vietii... al 5-lea element din care se trag cele 4 elemente...

Energia Arhanghelului Raphael... apa vietii, Mercurul Filosofilor,... manifestarea divina...

 

o multime de nume... un singur "SPIRIT"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eterul... esenta vietii... al 5-lea element din care se trag cele 4 elemente...

Energia Arhanghelului Raphael... apa vietii, Mercurul Filosofilor,... manifestarea divina...

 

o multime de nume... un singur "SPIRIT"

 

 

Pai toate au aceeasi fiinta.

 

Dar,este considerata scriere apocrifa de popi...cum le amintesti de Enoch fac infarct :doh:

 

 

Dar ce e in cartea lui Enoh de fac popii infarct ? N-am auzit de asta pana acum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In schimbul a ce ne ajuta? :drunk: Am invatat ca nimic nu e gratis. Cel putin in lumea asta.

 

Ingerii nu vor nimic de la noi,nici macar multumiri.Ei pur si simplu ne ajuta in toate problemele noastre.Tot ce trebuie sa facem este sa ii invocam,sa ne rugam lor,apoi sa fim atenti la semnele pe care ni le dau,sa stim sa le interpretam astfel incat sa ne putem rezolva problemele respective. :lol: Doar ingerii sunt prietenii nostri adevarati.

Editat de HumanNature

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×