Sari la conținut
Forum Roportal
Monsieur Louis

Petitie impotriva risipirii banilor publici pe salariile clericilor.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu semnez de doua ori ...se poate ?

 

odata cu nickul de sykarian si odata cu cel de soimos ...adica cum ma chema cand eram mereu banat

 

Eu cred ca nu este corect clerul sa primeasca rasplata din toate partile ...de la Dumnezeu binecuvantare ca il serveste ...si asta deja valoreaza miliarde ...deci se poate impozita ... apoi de la stat si mai cersesc si de la noi ...bietii muritori!

Nu e cinstit ....huuuuoo!

Editat de Sikaryan

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu semnez de doua ori ...se poate ?

 

odata cu nickul de sykarian si odata cu cel de soimos ...adica cum ma chema cand eram mereu banat

 

Eu cred ca nu este corect clerul sa primeasca rasplata din toate partile ...de la Dumnezeu binecuvantare ca il serveste ...si asta deja valoreaza miliarde ...deci se poate impozita ... apoi de la stat si mai cersesc si de la noi ...bietii muritori!

Nu e cinstit ....huuuuoo!

 

 

preotii sunt oameni si au nevoie si de cele materiale.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai sa mearga la lucru ...sau au primit scutire in scris ca nu au voie sa serveasca ?

 

Nu pot fi dimineata zidari si seara preoti dar doar ca munca voluntara gratuita si onorifica ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pff, am impresia că rişti să fii trecut pe o listă pentru cea mai apropiată crucificare. :)

Nu crezi că ceri prea mult de la clerici? Dacă ar fi avut voinţă şi putere de muncă nu s-ar mai fi ascuns după haine poleite, cuv

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am semnat contra! Sunt alti oameni amarati care au nevoie de bani publici nu excrocii aia...... sunt spitale, batrani sai copii neajutorati no niste spagari ordinari ca ei care jegmanesc pina si babele alea amarate care se duc la ei la biserica.....

post-81066-1195764857_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pff, am impresia că rişti să fii trecut pe o listă pentru cea mai apropiată crucificare. :o:

Nu crezi că ceri prea mult de la clerici? Dacă ar fi avut voinţă şi putere de muncă nu s-ar mai fi ascuns după haine poleite, cuv

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si cine ii sustine?Nu cumva dumneavoastra?

 

La cine va duceti cu sarumana pentru o cununie civila,botez,diferite sarbatori,inmormantare etc?

Pe forum si la colturi e usor de vorbit sau scris.Dovedeste faptic ceea ce spui.Ai curajul ca atunci cand te vei casatori,boteza copilul etc sa faci faptic aceste declaratii?

 

Parca preotii sunt mesagerii lui d-zeu si, candva demult, au facut juramant ca slujba lor este in folosul oamenilor si se vor abtine cat mai mult de la cele lumesti si mai ales de la cele materiale. In ziua de azi este un lux sa si mori, pentru ca o inmormantare costa bani buni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si cine ii sustine?Nu cumva dumneavoastra?

La cine va duceti cu sarumana pentru o cununie civila,botez,diferite sarbatori,inmormantare etc?

Pe forum si la colturi e usor de vorbit sau scris.Dovedeste faptic ceea ce spui.Ai curajul ca atunci cand te vei casatori,boteza copilul etc sa faci faptic aceste declaratii?

Eu nu am cerut şi nu am plătit niciodată

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×