Sari la conținut
Forum Roportal
zanetti88

ce poate sa fie?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

mi se restarteaza calculatorul din senin.nu-mi da ecran albastru.a inceput sa faca figuri acum vreo 3 saptamani.la inceput foarte rar acum din ce in ce mai des.am schimbat windows si am aceeasi problema.nu cred ca e de la temperatura procesorului pt ca m-am uitat si e normala.ce poate fi? cum pot sa vad temperaturile celorlalte componente? am nevoie de ajutor.va multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai in bios sunt si temperaturile celorlalte compenente! mai mult decat atat poate fi din cauza hardului, fa-i un format complet la discul pe care se afla windowsul si instaleazal din nou, de dorit format in NTFS, Sper sa-ti mearga! 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai in bios sunt si temperaturile celorlalte compenente! mai mult decat atat poate fi din cauza hardului, fa-i un format complet la discul pe care se afla windowsul si instaleazal din nou, de dorit format in NTFS, Sper sa-ti mearga! 8)

in bios nu gasesc decat temperaturile pt procesor,sursa si placa de baza.eu as vrea si pt placa video de exemplu.am formatat partitia in care tin windowsul cand mi-am reinstalat sistemul de operare.tot aceleasi probleme.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in bios nu gasesc decat temperaturile pt procesor,sursa si placa de baza.eu as vrea si pt placa video de exemplu.am formatat partitia in care tin windowsul cand mi-am reinstalat sistemul de operare.tot aceleasi probleme.

temperatura la videocarta nu ai sa o gasesti! eu avand in gestiune si raspundere vreo 20 calculatoare am intalnit asemenea problema doar ca , eu am inlocuit pasta dintre procesor si cooler , am resetat biosul, instalat windowsul din nou, inainte de aceasta verificand hardul de baduri, si a mers, cu toate ca am inteles ca si careva programe pot face sa se restarteze , dar mai mult in jocuri sau ceva ce are nevoie de resurse mari , in general nu ! incearca si tu BAfta!

Editat de Gregori

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
temperatura la videocarta nu ai sa o gasesti! eu avand in gestiune si raspundere vreo 20 calculatoare am intalnit asemenea problema doar ca , eu am inlocuit pasta dintre procesor si cooler , am resetat biosul, instalat windowsul din nou, inainte de aceasta verificand hardul de baduri, si a mers, cu toate ca am inteles ca si careva programe pot face sa se restarteze , dar mai mult in jocuri sau ceva ce are nevoie de resurse mari , in general nu ! incearca si tu BAfta!

pasta am schimbat-o

cum fac sa resetez biosul?

cum scanez hardu de baduri?parca cu windows 98 se facea nu?daca mi se restarteaza calculatorul in timp ce scanez hardu de baduri?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Posibil sa fie sursa daca nu e cu ecran albastru... Dar, in instalarea default, windows nu arata ecranul albastru decat o fractiune de secunda. Deci intai dezactiveaza optiunea "automagically reboot" si apoi mai vedem

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Posibil sa fie sursa daca nu e cu ecran albastru... Dar, in instalarea default, windows nu arata ecranul albastru decat o fractiune de secunda. Deci intai dezactiveaza optiunea "automagically reboot" si apoi mai vedem

imi explici cum sa dezactivez aceasta optiune te rog?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
imi explici cum sa dezactivez aceasta optiune te rog?

My Computer --> Properties --> Advanced --> Startup and Recovery --> Settings , iar acolo debifezi caseta Automatically Restart.

 

Asta nu rezolvă problema, dar ai mai multe şanse să vezi ce se

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
My Computer --> Properties --> Advanced --> Startup and Recovery --> Settings , iar acolo debifezi caseta Automatically Restart.

 

Asta nu rezolvă problema, dar ai mai multe şanse să vezi ce se

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×