Sari la conținut
Forum Roportal
corinae

Credeti ca putem comunica cu spiritele?

Postări Recomandate

Frate da de ce tre sa merg la Campina? a?....loool....doar n-am inebunit....oricum...cand citesc asa ceva mor de ras...numai un lucru nu inteleg....cum Dumnezeu in secolul xxi cineva poate sa creada in prostiile astea...:blink:)))

Ai grija ca tocmai ai invocat un spirit! Si zici ca nu crezi!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...Dumnezeu...
Eu pe EL nu am dreptul sa-l invoc thunami....shi stii de ce?

1. El mereu e in sufletul meu, in inima mea.....deci nu are nevoie sa-L invoc

2. Noi nu avem dreptul sa-I cerem ceva....poate sa-L rugam sa ne ajute....suna altfel....deci vezi aici e diferentza intre asha zishii vrajitori shi vrajitoare care invoca fel de fel de spirite malefice...gest dupa mine denotand lipsa de respect intr-o lume mizera

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu pe EL nu am dreptul sa-l invoc thunami....shi stii de ce?

1. El mereu e in sufletul meu, in inima mea.....deci nu are nevoie sa-L invoc

2. Noi nu avem dreptul sa-I cerem ceva....poate sa-L rugam sa ne ajute....suna altfel....deci vezi aici e diferentza intre asha zishii vrajitori shi vrajitoare care invoca fel de fel de spirite malefice...gest dupa mine denotand lipsa de respect intr-o lume mizera

Mesajul tau a sunat cam asa :"...numai un lucru nu inteleg....cum Dumnezeu in secolul xxi ..."!

Deci l-ai invocat sau nu!? Asa ca fii mai atent cum te joci cu cuvintele!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mesajul tau a sunat cam asa :"...numai un lucru nu inteleg....cum Dumnezeu in secolul xxi ..."!

Deci l-ai invocat sau nu!? Asa ca fii mai atent cum te joci cu cuvintele!

:blink:))).............era o intrebare....nu o invocare....din punctul tau de vedere ai shi tu dreptate...deci rectific shi cuvantul Dumnezeu cade din fraza.....:good:)))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:blink:))).............era o intrebare....nu o invocare....din punctul tau de vedere ai shi tu dreptate...deci rectific shi cuvantul Dumnezeu cade din fraza.....:good:)))

Asa e mai bine. Doar ni s-a cerut sa nu luam numele Domnului in van!!! Adica sa nu il invoci inconstient sau fara un scop nobil!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa e mai bine. Doar ni s-a cerut sa nu luam numele Domnului in van!!! Adica sa nu il invoci inconstient sau fara un scop nobil!
:blink:) Pentru acest lucru suntem copii Lui.....mai gresim cateodata...daca nu ar fi asa....am fi poate in alta parte....si pentru acest lucru (cuvantul "si" am subliniat) suntem aici....ca intr-un laborator.....sau la un examen.....si cand trebuie sa dam socoata pentru tot ce am facut vom afla unde si cu ce am gresit....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu pe EL nu am dreptul sa-l invoc thunami....shi stii de ce?

1. El mereu e in sufletul meu, in inima mea.....deci nu are nevoie sa-L invoc

2. Noi nu avem dreptul sa-I cerem ceva....poate sa-L rugam sa ne ajute....suna altfel....deci vezi aici e diferentza intre asha zishii vrajitori shi vrajitoare care invoca fel de fel de spirite malefice...gest dupa mine denotand lipsa de respect intr-o lume mizera

mai credinciosule , dar tu nu ai realizat pana acu ca dumnezeu e chiar un spirit :blink:, si acu sa iti intorc intrebarea cum mai sunt oameni care in secolul asta cred in dumnezeu? si cum sunt asa de "lucizi" sa nu stie nici macar semnificatia numelui acestuia (DUH) :good:

Editat de Joanna

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mai credinciosule , dar tu nu ai realizat pana acum ca dumnezeu e chiar un spirit :blink:, si acum sa iti intorc intrebarea cum mai sunt oameni care in secolul asta cred in dumnezeu? si cum sunt asa de "lucizi" sa nu stie nici macar semnificatia numelui acestuia (DUH) :good:
Uita-te bine ce am scris...

 

 

 

 

QUOTE(thunami @ Apr 5 2006, 08:30 PM)

 

Mesajul tau a sunat cam asa :"...numai un lucru nu inteleg....cum Dumnezeu in secolul xxi ..."!

Deci la-ai invocat sau nu!? Asa ca fii mai atent cum te joci cu cuvintele!

 

))).............era o intrebare....nu o invocare....din punctul tau de vedere ai si tu dreptate...deci rectific si cuvantul Dumnezeu cade din fraza.....)))...de aici pana a nu cunoaste semnificatia termenului de "DUH" e o cale lunga!

 

 

 

Uita-te bine ce am scris...

QUOTE(thunami @ Apr 5 2006, 08:30 PM)

 

Mesajul tau a sunat cam asa :"...numai un lucru nu inteleg....cum Dumnezeu in secolul xxi ..."!

Deci la-ai invocat sau nu!? Asa ca fii mai atent cum te joci cu cuvintele!

 

))).............era o intrebare....nu o invocare....din punctul tau de vedere ai si tu dreptate...deci rectific si cuvantul Dumnezeu cade din fraza.....)))...de aici pana a nu cunoaste semnificatia termenului de "DUH" e o cale lunga!

Eu daca as fi in locul tau nu as nega existenta Lui....dar asta e problema ta....numai a ta!

 

 

cam asa suna intrebarea ta nu Joanna?!....sa iti intorc intrebarea cum mai sunt oameni care in secolul asta cred in dumnezeu? si cum sunt asa de "lucizi" sa nu stie nici macar semnificatia numelui acestuia (DUH)

Adica eu daca neg din toata fiinta mea magiile astea malefice tu intorci intrebarea si ma intrebi cum pot eu sa cred in El....uite asa mi-ai raspuns tu mie la intrebarea initiala.....si de acum nu ar trebui sa ma mai mir cum de exista oameni care cred si practica asemenea lucruri....precizez ca nu neg ca exista raul....daca ar fi asa as pacatui cu asta....dar il resping total...si nu dau doi banio pe asa ceva....:o:))))))))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×