Sari la conținut
Forum Roportal
corinae

Credeti ca putem comunica cu spiritele?

Postări Recomandate

Oameni trezitiva!

Cei morti traiesc doar in amintirea noastra, a celor ce le plangem disparitia, dar  atat si nimic mai mult.

[snapbacca]52121[/snapbacca]

 

O sa te trezesti tu cumva pana la urma...

 

 

"dar cred in ceea ce zic"...eu zic sa incepi sa te indoiesti...

 

 

Fantomele sunt suflete descarnate, dar nu sunt bune sau rele sunt asa cum le atragem noi. Nutresti ganduri negative ..vine baba Cloanta!Nutresti ganduri pozitive...vine Zana cea Buna!

E simplu: ce eliberezi din tine in univers, aia primesti inapoi inzecit.

Eu m-am trezit brusc intr-o noapte si am vazut o lumina puternica la geam. Am avut o senzatie de firca grozava. Nu stiu ce-a fost.

Am vrut sa deschid o cutie cu lucrurir personale a surorii mele (accident letal) sa le arat la altii...m-a avertizat ca nu e bine printr-un posibil accident care nu a avut final.A fost doar avertizare, clar.E nu stiu, chestiile astea le simti pur si simplu, le simti de trec prin tine... :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dumnica a fost pomenirea de 7 ani...i-am simtit prezenta de dimineatza si mi-au mai impartasit acelasi lucru si alte persoane care au fost la eveniment

 

Cum spuneam, unele lucruri pur si simplu le simti.......

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe data de 11 iunie 2005 o anume doamna ce avea pseudonimul "esoteria"

a scris un mesaj ce mi-sa parut foarte interesant.

 

Stimata doamna "esoteria" eu am citit cartea Dialoguri Cu Entitati Din Invizibil

in urma cu 8 ani si pot sa spun ca mi-sa parut foarte interesanta si cred

tot ceea ce este scris acolo.

Am preocupari similare, inteleg foarte bine partea tehnica a vietii dar si

pe cea spirituala.Studiez paranormalul din 1995 si am avut parte de dovezi

extraordinare ale existentei entitatilor neintrupate dar si a altor fenomene

aparent inexplicabile pentru stiinta pur materialista.

Am incercat sa va contactez de vreo 10 zile.Am cautat numele dumneavoastra

real (il stiu) in cartea de telefon incercand sa gasesc vreo ruda

de-a dumneavoastra dar nu am rezolvat nimic.Am sunat si la redactia revistei

Lumea Misterelor si tot nu am primit nici un indiciu.Pe acest forum am incercat

sa va trimit un mesaj privat sau un mail dar apar erori(nu stiu de ce).

In cazul in care mai vizitati vreodata acest forum as dori foarte mult

sa ma contactati la telefonul 0724999760 sau la mariusion23@yahoo.com .

 

Nu doresc sa fiu sunat de eventuali curiosi.Deocamdata nu am timp si nici

dispozitia necesara pentru a dezbate asemenea subiecte cu voi.Please!

 

Lumina sa va calauzeasca spre calea cea dreapta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Raspunsul la intrebarea pusa de acest topic este, dupa parerea mea, da.

Tin sa remarc interventia modesta si plina de bun simt a lui Dunadam din 30.06.05.

As dori sa mai adaug ca din tot ce am citit, pana la aceasta data, in legatura cu spiritele, am retinut si faptul ca nu este bine sa fie "deranjate". Cu toate acestea sunt persoane care reusesc sa comunice cu spiritele, fara sa suporte consecinte neplacute.

As mai dori sa adaug ca multe guverne investesc mult in cercetarile despre paranormal, dar si in aceasta directie despre care vorbim aci.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu contest faptul ca exista probabil si oameni care pot comunica cu spiritele,desi dupa umila mea parere ar trebui sa existe o mai mult comunicare intre noi,ce de aici,ce spuneti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si totusi apar o gramada de carti care de care mai "stiintifice" despre acest subiect. Inseamna ca au audienta, altfel nu le-ar mai tipari nimeni.

Inseamna ca totusi se intampla astfel de lucruri!!!

Cea mai puternica activitate de comunicare cu spiritele este religia! Cine se roaga comunica cu spirite, cine se inchina comunica cu spirite! Ca sunt spirite superioare - divine - sau inferioare - cei morti - e acelasi lucru. Multi oameni primesc vizita celor morti - in vis sau nu. Asta se intampla de cand lumea. De ce credeti ca la inceput mortii erau legati inainte sa fie ingropati. Au renuntat oamenii sa mai lege mortii cand si-au dat seama ca oricum - legati sau nu - morti ii viziteaza.

Spiritismul - invocarea mortilor sau a altor entitati - educe in general demoni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tati de unde ai sco-so pe asta?Nu cred ca putem comunica cu cei care au plecat de langa noi!! :crazy:

Editat de cristy_05

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Comunicare cu spirite?...:doh:))...si cum asta? a?....prin e-mail sau mobil?...Chiar credeti in prostii?....:o:))

Mdea...prin mail :P ...tu ai auzit de Iulia Hasdeu? Daca nu .... pune mana si documenteaza-te sau mai bine mergi la Campina. :doh:

 

[

Cu toate acestea sunt persoane care reusesc sa comunice cu spiritele, fara sa suporte consecinte neplacute.

Oare? ma indoiesc....cum reusesc sa le tina la distanta? fac pact cu diavolul? :think:

Editat de mirelut

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×