Sari la conținut
Forum Roportal
corinae

Credeti ca putem comunica cu spiritele?

Postări Recomandate

De-a lungul timpului sa-au facut tot felul de incercari de a comunica cu cei plecati dintre noi. Sedinte de spiritism, inregistrari pe banda de magnetofon, diferite dispozitive care de care mai fanteziste, hipnoza...

 

Credeti ca intr-adevar putem comunica cu cei plecati dintre noi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da.

Dar nu sunt ei.., sunt dracii care isi iau infatisarea acelor raposati.

[snapbacca]47980[/snapbacca]

 

Eu vorbeam serios.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mi se pare absurd in epoca in care traim sa mai creada cineva in asa ceva . povestile astea cu spirite , fantome si mai stiu eu ce fenomene de`astea sunt tin de latura "babismelor" :"> scuzati folosirea acestui ne-cuvant ! :cheer:"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am trait o experienta foarte ciudata in 1991 cand am comunicat cu spirite sau ce or fi fost ele. Sunt inginer, si sunt cu picioarele pe pamant, dar atunci am aflat atat de multe lucruri care mi sa-au adeverit incat nu pot sa nu cred ca a fost ceva. Va spun doar unul: "Ion Tugui, cand era mic, se juca cu Nicolae Labis". la-am cautat pe de-nul Tugui si i-am spus, dorind sa verific (tot timpul verificam, erau ca niste teste, pentru ca nu imi venea sa cred). sa-a facut alb la fata, si mi-a zis ca intr-adevar satele lor erau invecinate si, cand erau mici se duceau la bunicii lui Labis si se urcau prin copaci amandoi! Eu habar nu aveam aceste lucruri, sunt din Mangalia, nu il cunosteam deloc pe Ion Tugui. Apoi mi sa-a spus ca voi fi impreuna cu el, si ca vom avea un baietel care se va numi Ionut. Nu am crezut asa ceva!! Dar asa sa-a intamplat! Am fost sotia lui, i-am facut un baietel, Alexandru Ioan caruia i se zice Ionut.Mi-a aparut o carte: "Dialoguri cu entitati din Invizibil" in 1993. Ion Tugui a murit in bratele mele pe 20.02.2002. Ce sunt toate astea? Nu stiu exact nici acum, si nu cred ca voi sti vreodata, dar eu cred ca trebuie luate in seama.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si totusi apar o gramada de carti care de care mai "stiintifice" despre acest subiect. Inseamna ca au audienta, altfel nu le-ar mai tipari nimeni.

Editat de corinae

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu vorbeam serios.

[snapbacca]47989[/snapbacca]

 

Si eu.

Audienta de care se bucura e formata doar din persoane cu o slaba putere de cunoastere, cand e vorba de paranormal si de tot felul de minuni de genul asta...

Editat de ...
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si eu.

Audienta de care se bucura e formata doar din persoane cu o slaba putere de cunoastere, cand e vorba de paranormal si de tot felul de minuni de genul asta...

[snapbacca]48107[/snapbacca]

 

Sau poate din persoane mai deschise la minte decat majoritatea care nu resping ceea ce nu pot sa inteleaga. Si

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si.., si ce !?...

Hai sa fim seriosi.

Ce grozavie mai e si asta :o !?

Sa comunici cu spiritele, maine-poimaine apar tot felul de nebuni care merg pe ape, zboara printre nori si cate si mai cate...

Si asa sunt si exista cei care leviteaza...

 

EDIT: hai sa lasam nourasii sa-si faca treaba pentru care au fost creati. Si sa lasam aluziile rautacioase la modul de deplasare al unora dintre noi la o parte pentru ca nu face subiectul acestei discutii.

Editat de spider

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si.., si ce !?...

Hai sa fim seriosi.

Ce grozavie mai e si asta :o !?

Sa comunici cu spiritele, maine-poimaine apar tot felul de nebuni care merg pe ape, zboara printre nori si cate si mai cate...

Si asa sunt si exista cei care leviteaza...

EDIT

[snapbacca]48154[/snapbacca]

 

N-ar fi rau sa nu mai dau bani pe avion, dar nu asta este subectul.

 

Nici nu zic ca cred in asa ceva, dar nici tu nu ar trebui sa negi tot ceea ce nu intelegi. Ce nu intelegi nu inseamna ca nu exista.

 

Si sa nu uitam ca si in Biblie cineva a mers pe ape, deci ceea ce spui tu despre nebunii care merg pe ape...

Editat de spider

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×