Sari la conținut
Forum Roportal
corinae

Credeti ca putem comunica cu spiritele?

Postări Recomandate

De-a lungul timpului sa-au facut tot felul de incercari de a comunica cu cei plecati dintre noi. Sedinte de spiritism, inregistrari pe banda de magnetofon, diferite dispozitive care de care mai fanteziste, hipnoza...

 

Credeti ca intr-adevar putem comunica cu cei plecati dintre noi?

[snapbacca]47906[/snapbacca]

Pai nu sint plecati dintre noi, sint doar decedati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hmm...si eu am avut o experienta ca asta...un unghi de-al meu era bolnav...si cu zii inainte sa moara..lam visat cum vine la noi(la fam mea)era imbracat in alb..si ne pupa pe toti..isi lua la revedere si spunea ca ne vom mai vedea...toti erau fericiti..inclusiv el..iam povestit la maicamea iar ea a spus..o sa moara..iar eu..da de unde ce prostii vb..iar dupa o zii...sa-a dus!!oare visele nu sunt un fel de premonitii?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
caomma trezeste-TE! sa vb cu tonul asta atat de convins si atat de categoric despre lucruri pe care nu le intelegi,asa cum nu le inteleg nici eu,asa cum nu le inteleg multi altii e usor penibil

[snapbacca]52494[/snapbacca]

 

Dunadan, nu am 5 ani si nu sunt nici guru dar o experienta de viata am si eu si pot sa formulez un raspuns categoric daca vreau dar asta nu inseamana, si nu zic nicaieri, ca sunt in posesia adevarului universal, dar cred in ceea ce zic. :agresiv:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dunadan, nu am 5 ani si nu sunt nici guru dar o experienta de viata am si eu si pot sa formulez un raspuns categoric daca vreau dar asta nu inseamana, si nu zic nicaieri, ca sunt in posesia adevarului universal, dar cred in ceea ce zic. :agresiv:

[snapbacca]53151[/snapbacca]

 

Atunci formueaza-ti altfel raspunsul.

"Oameni buni, treziti-va", "Astea sunt prostii !!!" imi suna destul de categoric.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Zilele trecute am avut din nou o experienta deosebita care m-a dat putin peste cap de nu am mai fost in stare sa comunic cu nimeni pentru un timp(la modul mai profund).Eram in bucatarie si tot amanam sa aprind candela care arde mereu de trei ani de zile de cand sa-a dus piticul mare si scapam mereu din mana ceea ce luam de pe masa.I-am spus in gandul meu sa stea o clipa ca o sa-o aprind si din nou am patit acelasi lucru,am scapat ceva din mana.M-am oprit din celelalte treburi si am aprins candela si dupa asta totul a fost in regula.Eram treaza,nu visam si nici nu pluteam cum spunea un domn de pe forum.Asta ce este?Tot aberatie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca exista o legatura intre noi si cei disparuti din familie.Ex ,eu cind visez pe una dintre bunici(era f credincioasa si a murit demult....) totdeauna mi se intimpla ceva in viata ,parca ar vrea sa ma previna .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am invatat minte ca de doua ori cand la-am visat pe Andrei ca imi transmitea ceva si nu am vrut sa cred acel vis sau pur si simplu la-am ignorat,am avut necazuri asa ca am devenit mai atenta cu toate semnele sau semnalele pe care le primesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu unul cred..cred ca exista suflete,ce dintr-un motiv sau altul raman agatate de lumea noastra.pentru ca mai au ceva de facut..pentru ca nu se pot despartii de cineva foarte drag,pentru ca nu au realizat inca ce li sa intamplat.Sau,o alta varianta e ca..au un ascendent in fata noastra,putand din sa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Credeti ca intr-adevar putem comunica cu cei plecati dintre noi?

[snapbacca]47906[/snapbacca]

da. de ce nu?sau mai bine vorbim cu fantomele lor.eu cand eram mica credeam ca e una in balcon, pana mi-am dat seama ca sa-ar putea sa nu fie chiar asa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As dori sa iau legatura cu doamna Diana Voivozeanu...........pe forum e esoteria.......si a scris cartea "Dialoguri cu entitati din invizibil". Daca stie cineva adresa dumneaei de mail sau un numar de telefon va rog sa-mi scriti pe iustina_meletina@yahoo.com. Va multumesc :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×