Sari la conținut
Forum Roportal
mariana78

VIATA

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna, sunt noua si as vrea si eu ceva pareri din partea voastra. Sunt cu sotul meu de 2 ani, el inainte a avut o relatie de 18 ani din care a rezultat un copil si problema este ca nu inteleg ce are de vorbit cu fosta in fiecare zi la telefon si asta nu este totul. Acum 3 saptamani a fost ziua tatalui, la care eu l-am intrebat ca daca fosta il suna se duce la masa cu ea si cu copiii (mentionez ca ea are 2 copii pe care el i-a crescut si copilul lui). El mi-a spus ceva de genul "bineinteles, sunt familia mea", la care eu i-am spus ca daca pleaca, eu plec si a inceput cearta. Inainte cu 2 zile de acea sarbatoare, cauta cearta cu mine si daca a vazut ca nu merge, mi-a aruncat pur si simplu in fata ca e vina mea ca nu e cu familia lui, dupa care s-a schimbat brusc pentru cateva zile, zile in care facea comparatii intre mine si fosta si nu stiu, dar nici nu mai am incredere in el din acea zi, am impresia ca traieste inca in trecut, un trecut pe care il vrea inapoi, dar nu poate, iar cand il intreb imi spune ca e imaginatia mea.

As vrea ceva pareri, ce credeti, isi vrea trecutul inapoi sau e imaginatia mea?

Editat de heidy_
Fara CAPS.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
....

 

 

mda....e punctul tau de vedere ...si e cam greu sa-mi dau cu parerea .....pari a fi posesiva si ...odata ce la casatorie stiai ca are in spate o familie ...trebuia sa fii constienta ca nu te mariti numai cu el ci si cu familia lui ....invata sa-i accepti familia

daca si-ar fi vrut trecutul ...acum ar fi fost cu el ....nu crezi?

Editat de heidy_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
....

Stii sunt putine detalii pentru a vea o parere ferma si a-ti da un sfat absolut corect. In primul rand cred ca are dreptul sa fie si cu copii sai chear daca asta tine de trecut, sunt ai lui. Insa odata ce s-a casatorit cu tine era constient de faptul ca va avea o noua familie care tre sa fie mai presus de toate prin urmare cu scuza ca e tot familia mea nu face deloc fata, ar tre sa se decida cine are prioritate, asta-i viata mereu tre sa alegem.

PS. o intrebare fosta lui sotie este recasatorita la moment?

Editat de heidy_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asa e sunt ca-m posesiva dar toate au o limita si stiam ca daca ma casatoresc ,nu e numai el e si o familie,dar nu inteleg de ce cind vorbeste cu fosta este ginditor si rece?si de ce face lucruri in spatele meu si mie nu imi spune ,eu aflu de la alta persoana?mie nu mi se pare normal,pt ca intr-o relatie sunt 2 intotdeauna ,nu 3 sau mai multi si in legatura cu copilul ,trebuie sa-i aduc aminte sa-l sune,sa-l intrebe daca are nevoie de ceva ca din partea lui copilul ar trebui sa traiasca numai cu pensia alimentara si mie nu mi se pare corect

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asa e sunt ca-m posesiva dar toate au o limita si stiam ca daca ma casatoresc ,nu e numai el e si o familie,dar nu inteleg de ce cind vorbeste cu fosta este ginditor si rece?si de ce face lucruri in spatele meu si mie nu imi spune ,eu aflu de la alta persoana?mie nu mi se pare normal,pt ca intr-o relatie sunt 2 intotdeauna ,nu 3 sau mai multi si in legatura cu copilul ,trebuie sa-i aduc aminte sa-l sune,sa-l intrebe daca are nevoie de ceva ca din partea lui copilul ar trebui sa traiasca numai cu pensia alimentara si mie nu mi se pare corect

 

 

wrong!!!!!!!!!!!!!!!!! gresit ,gresit,gresit ...de 3 ori gresit ...fata draga ,nu te mai lua dupa ce spun altii ....ai incredere in el pana ce iti va dovedi el ca nu te vrea ...si ......stiu ca e greu ...dar incearca sa-i lasi putin spatiu...vin sarbatorile si e destul de stresat ....cu cine sa stea cu ei sau cu tine...de ce nu-i propui sa aduca copii la voi....doar de sarbatori si sa-si lase exa sa faca revelionul cu ...cine vrea ea ....ce zici ?

Editat de heidy_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asa e sunt ca-m posesiva dar toate au o limita si stiam ca daca ma casatoresc ,nu e numai el e si o familie,dar nu inteleg de ce cind vorbeste cu fosta este ginditor si rece?si de ce face lucruri in spatele meu si mie nu imi spune ,eu aflu de la alta persoana?mie nu mi se pare normal,pt ca intr-o relatie sunt 2 intotdeauna ,nu 3 sau mai multi si in legatura cu copilul ,trebuie sa-i aduc aminte sa-l sune,sa-l intrebe daca are nevoie de ceva ca din partea lui copilul ar trebui sa traiasca numai cu pensia alimentara si mie nu mi se pare corect

Intrebarea subliniata i-ai adresat-o si lui ?poate o face din cauza ca nu vrea sa-ti impuna si alte probleme de ale sale??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Insa odata ce s-a casatorit cu tine era constient de faptul ca va avea o noua familie care tre sa fie mai presus de toate prin urmare cu scuza ca e tot familia mea nu face deloc fata, ar tre sa se decida cine are prioritate, asta-i viata mereu tre sa alegem.

PS. o intrebare fosta lui sotie este recasatorita la moment?

 

Gregori, tu ai putea să te decizi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
asa e sunt ca-m posesiva dar toate au o limita si stiam ca daca ma casatoresc ,nu e numai el e si o familie,dar nu inteleg de ce cind vorbeste cu fosta este ginditor si rece?si de ce face lucruri in spatele meu si mie nu imi spune ,eu aflu de la alta persoana?mie nu mi se pare normal,pt ca intr-o relatie sunt 2 intotdeauna ,nu 3 sau mai multi si in legatura cu copilul ,trebuie sa-i aduc aminte sa-l sune,sa-l intrebe daca are nevoie de ceva ca din partea lui copilul ar trebui sa traiasca numai cu pensia alimentara si mie nu mi se pare corect

 

tu fii tot ce poti fi mai minunat pt el ... judecatile lasa-le ca nu te ajuta.

 

in momentul in care te simte detasata si deloc geloasa, cand simte ca-l iubesti si-l spijini far sa-l judeci (e important sa vada ca ai incredere in el chiar daca nu ai )...se va schimba si atitudinea lui :o:

fii relax cu situatia lui si-atunci va ramane si-si va intoarce fata catre tine

 

n-o spun doar asa de dragul de a posta, am trecut si eu prin asta :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×