Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Tie nu ti s-a facut lehamite de anii, multi, in care in Divizia A (brand new Liga I) doar echipele din Bucuresti aveau monopolul? Sau hai ca intreb mai pe sleau : in provincie nu se joaca fotbal? :)

 

In rest nu-mi dau cu parerea, ca n-am treaba. Doar ca .. fotbalul nu se joaca pe spectacol, pe placutul spectatorilor; ci pe goluri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uat? :o::o: :yes:

 

Ce intrebare e asta? Merita mai mult stoaia, vb. lu` torque sau Rapid, sau Dinamo? Di ce? Pen ca sunt din capitala...aaaa...

 

Ia sa nu mai jignesti tu pe nimeni, da? Afla ca ai jignit echipa daca ai pus intrebarea asta. Si pe cei care au bagat BANI fara numar acolo. Si pe cei care iubesc echipa. Si pe toti clujenii. Si pe mine. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tie nu ti s-a facut lehamite de anii, multi, in care in Divizia A (brand new Liga I) doar echipele din Bucuresti aveau monopolul? Sau hai ca intreb mai pe sleau : in provincie nu se joaca fotbal? ;)

 

In rest nu-mi dau cu parerea, ca n-am treaba. Doar ca .. fotbalul nu se joaca pe spectacol, pe placutul spectatorilor; ci pe goluri.

In primul rand nu m-am referit la echipele din provincie in general, ci la CFR Cluj in particular. In al doilea rand pot sa spun ca mai degraba mi s-a facut lehamite de jocul anti-fotbal decat de monopolul indelungat al echipelor din Bucuresti. Pana la urma CFR Cluj nu e singura echipa din provincie care joaca fotbal, nu? Joc pragmatic dus la extrem, lipsa de spectacol, stil kick&run si multe, multe FAULTURI pe deasupra. Ca de asta mai aveam nevoie in fotbalul romanesc.. :bye: Urmariti si voi, cei care sunteti obiectivi (deci nu vb cu fanii cfr Cluj) cum in marea majoritate a meciurilor, CFR Cluj comite mai multe faulturi decat echipa adversa. Spre deosebire de echipele din Bucuresti care sunt mult mai tehnice, astia fac un joc cu foarte putin spectacol dar agresiv peste limitele bunului simt. Nu ma intereseaza ce zic unii sau altii, dar parerea mea este ca nu-si merita locul! Sunt destul de buni in felul lor, dar nu merita sa fie pe locul I in clasament. Abea astept sa vad cum ii bate cineva. Chiar daca sunt stelist, m-as bucura foarte mult sa-i bata Dinamo. Macar Dinamo joaca mai frumos, nu ma plictisesc la meciurile lor. :blink:

 

p.s. Si ca fapt divers, daca eu, in calitate de atacant, iti dau un ghiont in coaste tie, in calitate de fundas, tu cazi la pamant sau nu mai poti controla mingea datorita brutalitatii mele si eu bag mingea-n poarta si dau gol, obtin 3 puncte, nu? Mai repet figurile si cu alti "fraieri" ca tine si uite asa ajung in top. Esti multumit? ;)

 

Uat? :hi: :roll: :bye:

 

Ce intrebare e asta? Merita mai mult stoaia, vb. lu` torque sau Rapid, sau Dinamo? Di ce? Pen ca sunt din capitala...aaaa...

 

Ia sa nu mai jignesti tu pe nimeni, da? Afla ca ai jignit echipa daca ai pus intrebarea asta. Si pe cei care au bagat BANI fara numar acolo. Si pe cei care iubesc echipa. Si pe toti clujenii. Si pe mine. :doh:

O fi bagat bani multi, dar dupa tine un club n-are nevoie decat de bani multi ca sa ajunga pe locul 1? Stai calm ca nu toti clujenii tin cu CFR-ul. Mai exista si U. Cluj chiar daca e nou-promovata si cam in celalalt capat al clasamentului. Plus de asta mai sunt si microbisti cu cap in orasul ala. ;)

Editat de ActorGrabit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Plus de asta mai sunt si microbisti cu cap in orasul ala. :hi:

 

Sigur or fi. Din pacate ai dat aici de unul cu inima. Care iubeste echipa si apreciaza felul in care a fost construita din nimic. Si care nu concepe intrebari de genul "merita CFR Cluj locul 1?". Le considera jignitoare. Did I make myself clear? :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In primul rand nu m-am referit la echipele din provincie in general, ci la CFR Cluj in particular. In al doilea rand pot sa spun ca mai degraba mi s-a facut lehamite de jocul anti-fotbal decat de monopolul indelungat al echipelor din Bucuresti. Pana la urma CFR Cluj nu e singura echipa din provincie care joaca fotbal, nu? Joc pragmatic dus la extrem, lipsa de spectacol, stil kick&run si multe, multe FAULTURI pe deasupra. Ca de asta mai aveam nevoie in fotbalul romanesc.. :flowers: Urmariti si voi, cei care sunteti obiectivi (deci nu vb cu fanii cfr Cluj) cum in marea majoritate a meciurilor, CFR Cluj comite mai multe faulturi decat echipa adversa. Spre deosebire de echipele din Bucuresti care sunt mult mai tehnice, astia fac un joc cu foarte putin spectacol dar agresiv peste limitele bunului simt.

Da pe pisicile soacrei! Am vazut la multe meciuri cum bucurestenii care se cred "rasa superioara " in fotbal, faceau faulturi si de toate, si galeria se comporta ca o gasca de dobitoci.... Su nu numai la fotbal, dar si la volei si la alte sporturi (da eu mai urmaresc si altceva ;))

 

Si si asa, faulturile se pedepsesc, sau cel putin asa ar trebui... CFR Cluj a afost si ea dezavantajata de arbitrii, ca orice alta echipa din RO....

Editat de Anonymus Kline

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dap,cfr-ul merita locul ....I si sa ne uitam la ce distanta se afla ...vip-urile ,il merita din plin ...:flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da' Unirea Urziceni sau Poli TM nu va plac? Unul din cei care au postat mai sus mai e si timisorean.. rusine sa-i fie :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×