Sari la conținut
Forum Roportal
ClaudiuCC

Diagonala Monitor - sfat

Postări Recomandate

Vreau sa inlocuiesc monitorul meu CRT "Liteon" de 17' cu rezolutie maxima de 1280x1024 cu un LCD cat mai performant cu pret de maxim 1300 ron

 

Avand in vedere ca voi lucra in photoshop foarte mult, web design-ul fiind domeniul in care lucrez, voi avea nevoie de un monitor bun.

 

Ce vreau sa aflu este care ar fi diagonala indicata pt monitor.

Am inteles ca monitoarele de 22' nu-s reomandate.

 

Poate reusiti sa ma ajutati sa iau o hotarare

 

 

P.S As mai vrea sa stiu daca intensitatea luminoasa este factorul decisiv in alegerea monitorului

 

Multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca si calitate/pret, in momentul actual monitoarele de 19 sunt inca cea mai rentabila investitie. Insa sa stii ca toti graficienii pe care-i cunosc, din care unii fac si webdesign, folosesc CRT-uri profesionale de 21-22'' cu tub plat, care au o rezolutie maxima mult mai buna decat LCD-urile obisnuite si se vand la preturi ridicole (second-hand, desigur).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ca si calitate/pret, in momentul actual monitoarele de 19 sunt inca cea mai rentabila investitie. Insa sa stii ca toti graficienii pe care-i cunosc, din care unii fac si webdesign, folosesc CRT-uri profesionale de 21-22'' cu tub plat, care au o rezolutie maxima mult mai buna decat LCD-urile obisnuite si se vand la preturi ridicole (second-hand, desigur).

 

subscriu ... eu am un IBM P260 Black ... de vre-o 3 ani luat la SH si inca n-am de gand sa-l inlocuiesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×