Sari la conținut
Forum Roportal
Adrian Teaca

Dragi hoti rom

Postări Recomandate

Pentru ca tiganii sunt ROMANI!

Cum bine ai dat exemplu din Constitutie, dar il interpetezi cum doresti.

Inainte de a fi tigani, in fata legii sunt ROMANI!

Asa este, dar nu sunt sigur daca si Buleala a gandit la fel ca noi 2 si d-aia i-am facut putina observatie. :)

 

Cand ne ajunge cutitul la os? Ne-a ajuns de atitea ori si nu s-a intimplat nimic, si nici nu o sa se intimple. Guvernul nostru pe asta mizeaza ,stiu ei ce stiu

pai stii destul de bine 8) La noi masele populare sunt de fapt mase de manevra ;) Sunt adusi in marile piete centrale cu autobuzele si manipulati intr-un mod bine organizat fie de liderii de sindicat si patronat, fie de liderii de partid. Miscari spontane sau ad-hoc in Romania.. :flowers: nu prea ai sa vezi curand.

 

p.s. Imi cer scuze c-am alunecat de la topic. ;)

Editat de ActorGrabit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt dator cu raspunsuri:

situatia tr. privita si analizata simplu ,clar

majoritatea nu inseamna numai romani..ci si unguri ,sarbi ,turci si ce or mai fi...

e ca in familie ...dac un membru are probleme tr ajutat,fiecare are responsabilitati,nu-i de vina el ci familia care l-a crescut!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Partea trista este ca nu ne vom schimba noi nu santem sarbi sau unguri

 

 

is tot de-ai nostri nu-s diferiti

stai linistita!

s-au molipsit!..am prieteni intre minoritati...chiar tatari musulmani...is "romanasi" de-ai nostri!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand am s pus asta m-am referit la faptul ca sarbii ,ungurii se bat pina la terminare ,nu cedeaza pe cand noi....ne dam cu aia care dau mai mult sau....ii primim cu bratele deschise :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand am s pus asta m-am referit la faptul ca sarbii ,ungurii se bat pina la terminare ,nu cedeaza pe cand noi....ne dam cu aia care dau mai mult sau....ii primim cu bratele deschise :flowers:

 

 

asa e ...dar, putem sa vedem partea plina a paharului...calitatile romanilor?

chiar din asa-zisa lasitate deducem o latura pozitiva!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Partea trista este ca nu ne vom schimba noi nu santem sarbi sau unguri

Nu trebe gandit asa. Omul e supus schimbarii, deci si noi ne putem schimba, daca vrem asta cu adevarat. Stiu ca e greu, DAR NU IMPOSIBIL!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vezi tu...de la revolutie noi am vrut sa ne schimbam sau am dorit schimbarea ...si ce-a iesit? Ca noi vrem in continuare sa ne schimbam...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vezi tu...de la revolutie noi am vrut sa ne schimbam sau am dorit schimbarea ...si ce-a iesit? Ca noi vrem in continuare sa ne schimbam...

Pt ca suntem un popor care una striga'n gura mare si alta face. Zicem noi ca ne dorim civilizati, dar cand te uiti ca mentalitati de genul "da si tu o atentie acolo, daca vrei sa se aranjeze treaba :flowers: " sau "lasa-l sa fure ca n-a furat de la mine" stau foarte bine in picioare si acum, la aproape 20 de ani de la .. marea lovitura de stat din '89.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×