Sari la conținut
Forum Roportal
Adrian Teaca

Dragi hoti rom

Postări Recomandate

:blink: Cu adaugarea ca ma tot intreb de la o vreme: sunt romanii in stare de o noua revolutie sau nu? Si cand spun revolutie nu ma refer sub nici o forma la o revolutie cum a fost cea din dec. '89

 

 

revolutia trebuie facuta pt romani ,nu tigani!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Romanii nu sant in stare de nici o revolutie fie ea culturala :hi: Romanii sant buni la datu-l in cap unii altora :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Romanii nu sant in stare de nici o revolutie fie ea culturala ;) Romanii sant buni la datu-l in cap unii altora :flowers:

 

ai dreptate pana la un pct....

cand ajunge cutitul la os romanilor ...o sa se faca si revolutie!

 

romanul stie numai sa-si "bata" gura aiurea ...si-i place sa negocieze!..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand ne ajunge cutitul la os? Ne-a ajuns de atitea ori si nu s-a intimplat nimic, si nici nu o sa se intimple. Guvernul nostru pe asta mizeaza ,stiu ei ce stiu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cand ne ajunge cutitul la os? Ne-a ajuns de atitea ori si nu s-a intimplat nimic, si nici nu o sa se intimple. Guvernul nostru pe asta mizeaza ,stiu ei ce stiu

 

 

ce vrei sa faci ?;

suntem combinatia nefericita de "latini cu balcanici" sau latini in balcani!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vezi...am ajuns de unde am plecat...

cum iti explici ca in '89 am facut ultimii "revolutie"

"revolutie' cu violenta si circ

de asemenea, am intrat ultimii in u.e

si inca suntem "tarani"!

care-i explicatia de iti este rusine ca esti roman?!

cunosti romanii dupa "mers"!

...si punem "botu" in continuare la toti fraierii(politicieni) !iar ei au curajul sa minta_prost_ fara incetare?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
revolutia trebuie facuta pt romani ,nu tigani!

 

 

Romanii nu sant in stare de nici o revolutie fie ea culturala ;) Romanii sant buni la datu-l in cap unii altora :flowers:

 

 

good point!

;)

 

De revolutie culturala, am fost in stare, nu?

Vorba lui Buleala - manele fara numar, fara numar - pe strada, la tv, in scoli, etc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
revolutia trebuie facuta pt romani ,nu tigani!

Si de ce doar pt romani? Tiganii nu's tot oameni? Nu sunt o minoritate nationale care trebuie tratata in mod egal cu celelalte? Nu ti se pare ca e cam discriminare ce spui tu? Citeste art. 4, alin 2 din Constitutia Romaniei si subliniaza "origina etnica" . Uite, vezi, asta e una din marile greseli de mentalitate specifice romanilor: nu suntem in stare sa-i integram de mici copii (inca de pe bancile scolii primare) dar ne vine al naibii de usor sa ne delimitam de ei si sa aruncam, vorba aia, "moartea'n tigan" :flowers:

 

ce vrei sa faci ?;

suntem combinatia nefericita de "latini cu balcanici" sau latini in balcani!!!

cu asta's de acord. Dupa ce ca suntem latini mai suntem si balcanici pe deasupra. Macar italienii sunt latini pur si simplu. ;)

Editat de ActorGrabit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si de ce doar pt romani? Tiganii nu's tot oameni? Nu sunt o minoritate nationale care trebuie tratata in mod egal cu celelalte? Nu ti se pare ca e cam discriminare ce spui tu? Citeste art. 4, alin 2 din Constitutia Romaniei. Uite, vezi, asta e una din marile greseli de mentalitate specifice romanilor: nu suntem in stare sa-i integram de mici copii (inca de pe bancile scolii primare) dar ne vine al naibii de usor sa ne delimitam de ei si sa aruncam, vorba aia, "moartea'n tigan" :flowers:

 

 

Pentru ca tiganii sunt ROMANI!

Cum bine ai dat exemplu din Constitutie, dar il interpetezi cum doresti.

Inainte de a fi tigani, in fata legii sunt ROMANI!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×