Sari la conținut
Forum Roportal
Adrian Teaca

Dragi hoti rom

Postări Recomandate

E jenant.

Trebuia sa il iei pe responsabilul de acolo la intrebari.

Oare ce ne-a adus in situatia sa "beneficiem" de asa ceva nu e la fel de jenant?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oare ce ne-a adus in situatia sa "beneficiem" de asa ceva nu e la fel de jenant?

Ce?

Defapt cine....

Tiganii !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce?

Defapt cine....

Tiganii !

Si nu numai,dar chiar si asa sa fie,din pacate si ei tot de cetatenie romana sunt.Cred ca in momentul in care se va gasi o solutie care sa-i impiedice sa faca ce fac,nu vom mai avea parte de adevaratele umilinte de care vorbim aici.Tocmai asta vad a fi important:sa gasim o solutie ca sa nu mai aiba nimeni de ce sa ne arate cu degetul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oare ce ne-a adus in situatia sa "beneficiem" de asa ceva nu e la fel de jenant?

Nu ..de ce ?

Eu unul i-as fi reclamat pentru discriminare ..pai ce ..numai noi furam ?

Sa scrie si de restul. :P

Dar tot e bine ca suntem cunoscuti cu ceva , daca nu putem cu altceva .

Crezi ca Italieni se simt penibil ca sunt parinti mafiei, nu cred.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu ..de ce ?

Eu unul i-as fi reclamat pentru discriminare ..pai ce ..numai noi furam ?

Sa scrie si de restul. :P

Dar tot e bine ca suntem cunoscuti cu ceva , daca nu putem cu altceva .

Crezi ca Italieni se simt penibil ca sunt parinti mafiei, nu cred.

Treaba asta cu "sa moara si capra vecinului"mie nu-mi prea place.Ce ar fi sa nu mai furam noi,ca sa nu mai fie cazul sa se discute asa ceva.

Si chiar cred ca italienii de bun simt nu sunt chiar madrii ce mostenirea de care vorbeai.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Treaba asta cu "sa moara si capra vecinului"mie nu-mi prea place.Ce ar fi sa nu mai furam noi,ca sa nu mai fie cazul sa se discute asa ceva.

Si chiar cred ca italienii de bun simt nu sunt chiar madrii ce mostenirea de care vorbeai.

Nu vorbim de mandrie ..e vorba ca nu ii intereseaza, sau crezi ca britanici sunt sfinti ?

La ei nu se intampla nimic, nu se fura nu se dau spargeri ..?

Este penibil findca ne tinem de gainari, nu ca furam.

Stii ca in Italia si acum au loc hold-up -uri la banci ? ..ziua in amiaza mare .

Deci ..stii ca jaful secolului sa facut in UK..?

..deci nu avem de ce sa ne rusinam ..poate doar findca suntem hoti prea mici..aia da.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu vorbim de mandrie ..e vorba ca nu ii intereseaza, sau crezi ca britanici sunt sfinti ?

La ei nu se intampla nimic, nu se fura nu se dau spargeri ..?

Este penibil findca ne tinem de gainari, nu ca furam.

Stii ca in Italia si acum au loc hold-up -uri la banci ? ..ziua in amiaza mare .

Deci ..stii ca jaful secolului sa facut in UK..?

..deci nu avem de ce sa ne rusinam ..poate doar findca suntem hoti prea mici..aia da.

Pe mine,in general asa,nu ma prea intereseaza ce fac aia din stanga sau din dreapta.

Vezi ce ne trage pe noi la fund?Mentalitatea asta:de ce sa nu fur si eu,ca doar uite ca si ala fura!

Nu trebuie sa furam pentru ca NU TREBUIE!Pot sa fure sute in jurul meu.Eu ,daca stiu ca nu e moral, nu o voi face.Ce zici daca mentalitatea asta s-ar putea existinde la nivelul unei natiuni?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pe mine,in general asa,nu ma prea intereseaza ce fac aia din stanga sau din dreapta.

Vezi ce ne trage pe noi la fund?Mentalitatea asta:de ce sa nu fur si eu,ca doar uite ca si ala fura!

Nu trebuie sa furam pentru ca NU TREBUIE!Pot sa fure sute in jurul meu.Eu ,daca stiu ca nu e moral, nu o voi face.Ce zici daca mentalitatea asta s-ar putea existinde la nivelul unei natiuni?

Ca e utopie si asa ceva nu se poate infaptui .

Si vezi tu ..respect este in tot, daca furi un portofel esti penibil..daca devalizezi Banca Angliei esti apreciat ca esti inteligent . Cam asta e nuanta . Nu ca suntem hoti..ci ca suntem unii prosti, fiindca suntem gainari, de aia . :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×