Sari la conținut
Forum Roportal
ana0nyma

nu se aprinde daca am camera sau tastatura in usb:(

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

in momentul in care aprind comp-ul se incarca imi arata faza cu windows xp si apoi se face ecranul negru si asa ramane pana nu scot tot ce am in usb( adica webul si tastatura) si misc vre-o 5 secunde de mouse:D pot sa-i fac ceva..sau trebuie formatat ...sau schimbat:D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in momentul in care aprind comp-ul se incarca imi arata faza cu windows xp si apoi se face ecranul negru si asa ramane pana nu scot tot ce am in usb( adica webul si tastatura) si misc vre-o 5 secunde de mouse:D pot sa-i fac ceva..sau trebuie formatat ...sau schimbat:D

Ce problema ciudata...

 

 

Reinstaleaza driverii (portului usb) si daca poti, fa un update la ei....... De fapt cred ca o sa trebuiasca driverii la toata plac de baza sa ii reinstalezi......

 

Da-i un remove din device manager... si lasa-l sa il detecteze singur din nou....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sincer nu stiu ce spui tu acolo...pt k nu ma pricep la pc-uri.... EDIT e id-ul meu...dak poti da add..sa-mi zici acolo. ..pls:D

 

 

 

 

 

Edit:

1. Sa rezolvam problema aici, public, poate se lovesc si altii de ea.

2. Atentie la limbajul de mirc: "k, sh, tz, etc..."

 

Tema mutata.

Editat de EmmaD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate sa fie ceva setat din BIOS, si anume sa ii boot-eze calculatorul pe unul din dispozitivele USB. Trebuie verificat Hard discul intodeauna pe Primary Boot. Eu asta banuiesc ca ar fi problema nu driverele USB

Editat de Cristi^

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poti formata si calculatorul, nu ii faci nimik rau. poate este un virus strecurat pe undeva de iti face problemele astea. Incearca si asa. Succes :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Format/reinstall e ultima solutie. Am si eu aceeasi problema. Ideea ar fi ca atunci cind dai restart, sa nu ai nici un device de-asta mai special conectat la USB. Am mouse pe USB, si merge fara probleme, insa daca dau restart cu un Flash drive, ingheata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×