Sari la conținut
Forum Roportal
Aliniuz

Licean cu o problema :)

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Aliniuz, ai mare grija sa nu-i devii un "amic" indispensabil...:P

 

(asta vis-a-vis de faptul ca ti-a povestit ca place un baiat dintr-a 11-a).

 

In rest, cum s-a mai spus, incearca sa te detasezi un pic, sa vb mai putin cu ea, asta o va contraria si daca va simti ca pierde teren, vine singura :cheer: (fetele simt acut lipsa admiratiei, mai ales din partea unuia care o coplesea cu asta).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e cam greu dar voi incerca.

Nu mi-a povestit ea din proprie initiativa ca-i place de tipul de-a 11a, ci a fost raspunsul la intrebarea mea. Ea deja stie ca-mi place de ea si nu cred ca ma va considera un simplu amic, cel putin acum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aliniuz, in primul rand as zice sa fii un pic mai sigur pe tine, pana acum eu zic ca ai procedat bine, si cand ziceai ca nu o bagai imediat in seama cand te strigau si altii, si cand te-ai purtat finut cu ea, dar zic ca ai gresit cand ai intrebat-o de prieten daca il iubeste, si la fel si cand ai intrebat-o de cine ii mai place. As incerca sa nu ii mai aduc in minte imaginea altor tipi punandu-i intrebari despre ei. Daca se saruta cu ala, dar nu aveau ce sa isi spuna decat "care mai e treaba", iar ala o mai si face sa sufere, eu zic ca nu au vreun viitor, dar tu ai mare grija sa nu devii mantaua ei de vreme rea, evitati sa discutati cat a suparat-o el pe ea, si cat a plans ea din cauza asta...

Imi place ca te sfatuiesti cu mama ta, cred ca e o tipa super daca simti ca poti vorbi deschis cu ea.

Ce ai mai putea sa faci... pai parca ti s-a mai spus, sa incerci sa pari mai distant, mai cu gandul in alta parte, dar mare atentie, fara sa o faci sa se simta jignita sau lasata deoparte, incearca sa o incluzi cumva in "activitatile" tale, dar nu ca si cum ea ar fi punctul central, pentru ca din cate am inteles nu e genul care sa se vrea in centrul atentiei, genul "vedeta", ci e mai timida.

Mult succes!

Editat de Enki
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aliniuz, asa e viata, ce vrei sa ai e aproape mereu luat... Te-ai bagat intr-o chestie cam dificila si riscanta, dar... pana la urma s-ar putea chiar sa reusesti... Dar totul se va rezolva in timp...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc pentru sfaturi.

 

Revin dupa o saptamana scolara. :jester:

In saptamana asta m-am apropiat extrem de mult de Maria. Marti sau miercuri m-a rugat sa stau cu ea in banca. Mi-a zis ca nu mai simte nimic pentru prietenul ei (eu doar am adus vorba de noi 2, nu am intrebat-o chestia asta cum se intampla inainte) si ca nu stie ce a vazut la el. Mi-a marturisit ca "a inceput sa simta ceva mai mult pentru mine". Astazi m-a rugat sa intru pe IDul ei in ora de TIC (ea a fost de serviciu pe liceu) si sa-i spun prietenului ei pe mess sa vina dupa ore la liceu ca sa vorbeasca ceva cu el. Noua ne-a dat drumul mai devreme cu 20 de minute, Maria a venit si ea cu noi si nu l-a mai astept pe gagiu.

 

Simt ca sunt aproape de a fi cu ea, si colegii ma sustin si imi repeta acest lucru. Ba chiar unii m-au intrebat daca sunt cu ea. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De acord.

I-am si zis sa faca tot posibilul sa vorbeasca cu el in weekend si sa-mi zica ce au lamurit. :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar voi va pupati? Va tineti de mana? Va explorati un pic fizic? Sau n-ati ajuns la faza asta? E important.

Senzatiile fizice sunt importante cand nu ai experienta dar vrei s-o capeti - ele te ajuta sa iti cunosti corpul, te fascineaza, la inceput functionand ca un drog. Din ce spui, avansul prietenului ei fata de tine este ca i-a oferit senzatii fizice, "mozoleli". Tu inca nu.

Sigur ca eroticul nu dicteaza exclusiv in relatie dar asta mai ales dupa ce acumulezi experienta si te cunosti foarte bine, iti stii deja raspunsurile corpului (dar chiar si atunci "experimetatii" mai pot avea surprize). N-ar fi rau sa va tatonati putin si fizic, sa va "electrizati" putin: tinut de mana, pupat pe obraz, mangaieri in treacat, mici atingeri care sa-i dea de inteles ca poate simti langa tine ce simte langa celalalt, plus avansul tau "civilizational". Experienta senzatiilor care se trezesc in propriul corp este fascinanta. Si uneori fetele tinere aditioneaza puternic de sursa stimulilor: baiatul cu senzatiile. Chiar si atunci cand sunt istete si inteleg ca nu au facut o alegere prea buna pt ele din alte multe puncte de vedere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, cateodata ne tinem de mana, ne pupam pe obraz, ne imbratisam. :tease:

O noutate: am intrat azi-dimineata pe idul ei sa vad daca a primit vre-un mesaj de la prietenul ei. Si el zicea ca nu mai vrea sa fie cu Maria, pt. ca ea ii reproseaza ca n-are timp de ea. Si i-a scris intr-o maniera aroganta, aproape ofensatoare.

 

Deci relatia lor s-a terminat. :roll:

Acum ma intreb daca de luni ar trebui sa fiu mai indiferent nitel fata de ea, asa cum m-ati sfatuit anterior. Nu vreau sa ma bag asa din prima peste ea. S-o las pe ea sa faca primul pas deciziv pentru relatia noastra. Ce ziceti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×