Sari la conținut
Forum Roportal
Aliniuz

Licean cu o problema :)

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salutari! :hi:

 

Sunt boboc intr-un anumit liceu si anul asta am niste colegi noi. Am niste fete foarte frumoase in clasa, mi-am facut o reputatie destul de buna in clasa si in liceu.

Sunt detasat fata de toate fetele, glumesc cu ele, nu am nicio problema. Am cate un feeling mic pt. fiecare, dar nimic deosebit. O fata insa e mai speciala, e frumoasa, e destepta, cuminte, exact ce doresc. Se numeste Maria. Mi-am propus acum o saptamana sa o cuceresc. M-am fatait mai mult prin jurul ei, i-am facut complimente, i-am dat de stire ceea ce simt eu pt ea si am crezut ca sunt pe drumul cel bun. Acum 2 zile am avut balul bobocilor. Am fost surprins cand am vazut-o cu un altul. Initial credeam ca e amic, pana cand am intrebat-o daca e prietenul ei, ca sa scap de orice dubii. Era prietenul ei. Si cand i-am vazut ca se mozoleau parca s-a rupt ceva din mine, nu am dat de inteles la bal dar asa m-am simtit, nasol de tot.

 

A doua zi la scoala i-am zis ce am simtit si ea si-a exprimat sentimentul de regret. La un moment dat am intrebat-o daca isi iubeste prietenul intr-adevar si ea a zis "tu ce crezi?". M-a cam descurajat chestia asta dar mi-am propus s-o fac sa-l lase pe el si sa vina la mine. Acum nu vreau sa dau dovada de lipsa de modestie dar respectivul e si mai urat ca mine si la bal abia daca ii vedeam vorbind odata la o ora, fara nicio exagerare. Si atunci, discutia nu dura mai mult de un minut. Colegii de clasa si-au propus sa ma ajute, dar cum efortul principal trebuie sa vina din partea mea, m-am gandit sa va cer ajutorul.

 

In ultima saptamana m-am apropiat mult de ea, o faceam sa rada, eram rautacios, si imaginea mea s-a mai imbunatatit in perspectiva ei, ceea ce e bine. Vin eu optimist la scoala vineri (ieri :hi: ) si aud de la colegi ca Maria s-a mozolit cu prietenul sau. Parca iar am simtit ca s-a rupt o chestie din mine si dupa o ora de gandit numai la chestia asta (cea de romana) mi-am dat seama ca degeaba sunt trist. E prietenul ei si are dreptul sa se sarute cu el. Plus ca iar s-a vazut lipsa lor de comunicare prin intrebari de genul "ce faci?" si "ce mai zici?" iar dupa ce a plecat acesta, Maria era trista, tot din pricina lui, ca nu se comporta cum ar trebui.

 

Am mai fost incurajat si de alte chestii. O colega care se intelege super bine cu Maria a dorit sa ma ajute, si a intrebat-o cu cine ar dori sa fie din clasa daca ar fi cazul, si Maria m-a ales pe mine. La orele de engleza ne-am uitat la un film si Maria s-a pus cu capul pe umarul meu si eu cu capul peste al ei. La orele de dupa engleza am facut-o sa rada iar la ultima ora am vorbit serios cu ea, fara glume, despre ea, realatia ei si mine. La sfatul mamei mele i-am zis ca "daca tot insisti sa fii cu el, nu-i nimic, e alegerea ta, mie odata tot o sa-mi treaca" iar Maria s-a intristat si a zis "sa inteleg ca de acum nu mai vorbesti si te comporti cu mine la fel, nu?" la care eu i-am zis "nici gand, stai linistita. mie imi place de tine si se va vedea".

 

Probabil o sa ziceti ca asa e viata de liceu, si ca tre sa ma obisnuiesc etc. Am mai avut prietene pana acum, si imi dau seama cand e ceva serios sau nu. Va rog sa postati reply-uri relevante.

Ce ma sfatuiti sa fac?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bai, tinand cont ca ce ai scris ai scris corect, lucru care nu li se intampla multora pe aici, ma abtin de la altfel de comentarii. Oscilez numa intre a ma crucii si a ma ...pe mine de ras cam ce probleme majore bantuie copilaretul azi, si cum dau ei fuga sa ceara pareri pe forumuri :hi: cati ani ai? 14-15 nu?

aaa... treaba cu "se mozoleau" rulleeezzz! :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca prietenul ei nu ajunge le asteptarile ei inseamna ca e ca si cucerita.

Te rog eu, lasa cuvantul "mozolit" doar la tine, suna ca naiba de urat.

Sfat: tine-o tot asa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca prietenul ei nu ajunge le asteptarile ei inseamna ca e ca si cucerita.

Te rog eu, lasa cuvantul "mozolit" doar la tine, suna ca naiba de urat.

Sfat: tine-o tot asa.

De catre cine e cucerita?

Mersi de sfat, numai ca intervine si necesitatea rabdarii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De catre cine e cucerita?

Mersi de sfat, numai ca intervine si necesitatea rabdarii.

De catre tine, normal !

Eh, daca vrei ceva trebuie sa lupti ! :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salutari! :hi:

 

Sunt boboc intr-un anumit liceu si anul asta am niste colegi noi. Am niste fete foarte frumoase in clasa, mi-am facut o reputatie destul de buna in clasa si in liceu.

Sunt detasat fata de toate fetele, glumesc cu ele, nu am nicio problema. Am cate un feeling mic pt. fiecare, dar nimic deosebit. O fata insa e mai speciala, e frumoasa, e destepta, cuminte, exact ce doresc. Se numeste Maria. Mi-am propus acum o saptamana sa o cuceresc. M-am fatait mai mult prin jurul ei, i-am facut complimente, i-am dat de stire ceea ce simt eu pt ea si am crezut ca sunt pe drumul cel bun. Acum 2 zile am avut balul bobocilor. Am fost surprins cand am vazut-o cu un altul. Initial credeam ca e amic, pana cand am intrebat-o daca e prietenul ei, ca sa scap de orice dubii. Era prietenul ei. Si cand i-am vazut ca se mozoleau parca s-a rupt ceva din mine, nu am dat de inteles la bal dar asa m-am simtit, nasol de tot.

 

A doua zi la scoala i-am zis ce am simtit si ea si-a exprimat sentimentul de regret. La un moment dat am intrebat-o daca isi iubeste prietenul intr-adevar si ea a zis "tu ce crezi?". M-a cam descurajat chestia asta dar mi-am propus s-o fac sa-l lase pe el si sa vina la mine. Acum nu vreau sa dau dovada de lipsa de modestie dar respectivul e si mai urat ca mine si la bal abia daca ii vedeam vorbind odata la o ora, fara nicio exagerare. Si atunci, discutia nu dura mai mult de un minut. Colegii de clasa si-au propus sa ma ajute, dar cum efortul principal trebuie sa vina din partea mea, m-am gandit sa va cer ajutorul.

 

In ultima saptamana m-am apropiat mult de ea, o faceam sa rada, eram rautacios, si imaginea mea s-a mai imbunatatit in perspectiva ei, ceea ce e bine. Vin eu optimist la scoala vineri (ieri :P ) si aud de la colegi ca Maria s-a mozolit cu prietenul sau. Parca iar am simtit ca s-a rupt o chestie din mine si dupa o ora de gandit numai la chestia asta (cea de romana) mi-am dat seama ca degeaba sunt trist. E prietenul ei si are dreptul sa se sarute cu el. Plus ca iar s-a vazut lipsa lor de comunicare prin intrebari de genul "ce faci?" si "ce mai zici?" iar dupa ce a plecat acesta, Maria era trista, tot din pricina lui, ca nu se comporta cum ar trebui.

 

Am mai fost incurajat si de alte chestii. O colega care se intelege super bine cu Maria a dorit sa ma ajute, si a intrebat-o cu cine ar dori sa fie din clasa daca ar fi cazul, si Maria m-a ales pe mine. La orele de engleza ne-am uitat la un film si Maria s-a pus cu capul pe umarul meu si eu cu capul peste al ei. La orele de dupa engleza am facut-o sa rada iar la ultima ora am vorbit serios cu ea, fara glume, despre ea, realatia ei si mine. La sfatul mamei mele i-am zis ca "daca tot insisti sa fii cu el, nu-i nimic, e alegerea ta, mie odata tot o sa-mi treaca" iar Maria s-a intristat si a zis "sa inteleg ca de acum nu mai vorbesti si te comporti cu mine la fel, nu?" la care eu i-am zis "nici gand, stai linistita. mie imi place de tine si se va vedea".

 

Probabil o sa ziceti ca asa e viata de liceu, si ca tre sa ma obisnuiesc etc. Am mai avut prietene pana acum, si imi dau seama cand e ceva serios sau nu. Va rog sa postati reply-uri relevante.

Ce ma sfatuiti sa fac?

Nu e cel mai grav lucru care ti se putea intampla.

Ai spus adevarul: te ajuta in ce priveste experienta. Sau ai vrea sa ti se intample asa ceva cand ai 25 de ani? E mai bine acum.

In plus, desconsiderarea 'adversarului' nu te ajuta deloc: charisma unui barbat nu consta in frumusete.

Mai ai rabdare, lucrurile se vor intoarce in favoarea ta. Vei vedea.

 

bai, tinand cont ca ce ai scris ai scris corect, lucru care nu li se intampla multora pe aici, ma abtin de la altfel de comentarii. Oscilez numa intre a ma crucii si a ma ...pe mine de ras cam ce probleme majore bantuie copilaretul azi, si cum dau ei fuga sa ceara pareri pe forumuri :P cati ani ai? 14-15 nu?

aaa... treaba cu "se mozoleau" rulleeezzz! :hi:

Ca de obicei, un lup moralist cu inca un post gol, fara urma de substanta.

 

Asta ca sa vezi si tu, Aliniuz, ca daca ai o varsta putin mai inaintata nu te scapa de penibilitatea inconsistentei repetate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca erai in fostu meu liceu, a-si fi zis sa il bati pe ala, nu conteaza ca esti mai frumos, si sa o iei pe ea de gat sa o duci in baie, si sa ii faci ce vrei. :hi:

 

Dar, daca esti intr-un loc civilizat, nu pot sa iti zic decat ca faci destul de bine, si poti sa continui, fa-o sa se obijnuiasca cu tine... :hi:

 

Apropo, io am crezut ca "a mozoli" inseamna "a bate" adica ca l-a vacut varza, ca i-a rupt mecla :P.

 

Din dictionar:

MOZOL

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

KOntrovers, nu e numai parerea mea. Maria mi s-a plans ca nu-i da atentie si alte atitudini adiacente. Mama a zis ca fetele sunt atrase de barbatii mai indifirenti si cum prietenul ei este cu 2 ani mai mare decat ea, s-au indeplinit motivele pentru ca relatia sa existe. Parerea mamei. :hi:

 

Kline, suntem intr-un liceu cu prestigiu, nu prea apelam la batai sa ne rezolvam problemele, decat in maxime. Plus de asta, nu vad de ce l-as bate. Ce vina are saracul baiat? :hi: Cand il voi vedea ca o inseala pe Maria cu o alta, ca o jigneste sau ca, doamne fereste, o loveste, vois ari la gatul lui in secunda doi. Dar cum nu e cazul ...

Editat de J0'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×