Sari la conținut
Forum Roportal
MiRa

Cum sa il/o uit?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cred ca, intr-un fel,imi placea de el inainte sa-l cunosc,toate prietenele Ralucai,sora lui si totodata prietena mea cea mai buna,visau la el,o foarte buna prietena de-a mea isi incepuse viata sexuala cu el,chiar daca stia ca nu putea fi nimic intre ei caci lui nu ii placea de ea...L-am cunoscut intr-o seara...L-am placut...visam sa fiu cu el in aceea seara...dar m-am trezit la realitate caci aparuse fosta lui prietena si mi-am pierdut toate sperantele cand am vazut cat de frumoasa era si mai ales el inca tinea la ea,trecuse o vara...ma mai intalneam cu el cand ma ducea acasa sau cand mergeam la Raluca dar nu dadea nici un semn ca ar simti ceva pentru mine...ma consolasem cu ideea...niciodata nu va fi al meu...intre timp imi pierdusem virginitatea cu un idiot la care tineam atunci pana mi-am dat seama cat e de prost...trebuia sa merg la o petrecere cu prietenul dar nu a putut sa vina si am mers singura...insa el era acolo...nu ma vazuse de mult,ma facusem mai frumoasa...eu il evitam,el era tot dupa mine si ne-am sarutat...lui ii placea de mine dar ma lasase in pace caci ii spusesem ca imi iubesc prietenul...eu il doream foarte mult...dar ma gandeam ca nu are cum sa-i placa de mine...ma cauta..nu ii raspundeam la telefon...intr-un final, dupa o noapte foarte pasionala am fost cu el...8 luni...primul barbat din viata mea pe care l-am iubit cu adevarat,primul cu care, intr-o zi visam sa ma casatorec,prima mea iubire, stiam ca ma iubeste...apoi dintr-o data visul mi sa stins...nu m-a cautat 2 saptamani...i-am trimis un mesaj cu "pa,nu te mai vreau"apoi iar am inceput si ii trimiteam pe mesaje de dragoste ca nebuna...si ma suna si imi zice ca a fost frumos ce a fost intre noi,ca poate mai incolo vom fi iar dar acum nu poate fi cu mine ca nu are timp de o prietena,ca nu vrea sa ma faca sa sufar:(...mmm...mai bine imi zicea "proasto,nu te mai vreau"ca fix asta le ziceam eu la toti prosti de care voiam sa scap...si am plans o saptamana...nu mai sunt disperata dupa el,chiar daca tot astept ziua in care "roata sa se intoarca",uit de el daca nu il vad,insa cum ii intalnesc privirea ma pierd,devin agitata,ma indragostesc din nou...nu mai vreau,nu mai pot sa iubesc un om ce nu ma iubeste.Oare cum sa il uit odata si sa inceteze obsesia mea pentru el?

Editat de MiRa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca tu nu sti ce inseamna iubire.

Ce zici tu acolo e o iubire de adolescent.

Chiar tu recunosti ca e o obsestie. Bravo, imi place ca macar sti !

Cum sa il uiti? Simplu, iti vezi de treaba ta.

Nu te apuca sa te cuplezi cu altul doar sa il uiti pe asta, ca nu merge.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oare cum sa il uit odata si sa inceteze obsesia mea pentru el?

Nu exista o reteta pentru asta. Nu exista pastile.

Lasa timpul sa treaca. Oricum, prima iubire nu o vei uita niciodata de tot. Dar va trece timpul si vei uita.

Chiar daca iti va fi greu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mie personal, din ce ai scris, imi pari o persoana echilibrata si realista, si cred ca astea sunt lucrurile care te vor ajuta cel mai mult (ce e drept indirect) sa treci peste povestea asta. In mod mai... practic, la varsta pe care o intuiesc ca o ai, uiti esecurile de genul asta in momentul in care... te indragostesti de altcineva. Ceea ce se va intampla in curand, don't worry :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu exista o reteta pentru asta. Nu exista pastile.

Lasa timpul sa treaca. Oricum, prima iubire nu o vei uita niciodata de tot. Dar va trece timpul si vei uita.

Chiar daca iti va fi greu.

Uneori nu vreau sa il uit,vreau sa fie din nou al meu...nu voi avea liniste pana cand,ori il voi uita de tot,ori va fi din nou al meu,ca asa de fiecare data cand il vad,atat de mult sufar:(

 

Incearca sa cunosti alti oameni, nu neaparat sa-ti gasesti alt prieten, poate doar cu timpul...

Am atatea persoane minunate in jurul meu,care ma iubesc si mi-ar face orice capriciu,dar degeaba ca eu nu le pot oferi deloc iubire...astept...astept pe cineva pe care inima mea sa il iubeasca,sa ma faca fericita din nou,sa ma faca sa uit de trecut...astept dar timpul se scurge atat de lent....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
..astept dar timpul se scurge atat de lent....

 

:hi: Iar eu nu stiu cum sa fac sa treaca mai lent.

La mine trece prea repede. :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mie personal, din ce ai scris, imi pari o persoana echilibrata si realista, si cred ca astea sunt lucrurile care te vor ajuta cel mai mult (ce e drept indirect) sa treci peste povestea asta. In mod mai... practic, la varsta pe care o intuiesc ca o ai, uiti esecurile de genul asta in momentul in care... te indragostesti de altcineva. Ceea ce se va intampla in curand, don't worry :hi:

Nu sunt chiar atat de realista...sunt cu capul in nori..sunt visatoare...totul in jurul meu mi se pare a fi plin de farmec,traiesc cu intensitate fiecare moment...uneori tind sa cred ca nu iubesc cu adevarat ci doar iubesc ideea de dragoste,ca dramatizez totul...dar totusi in sufletul meu e tristete

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:blinca: Iar eu nu stiu cum sa fac sa treaca mai lent.

La mine trece prea repede. :hi:

Poate tu iubesti si esti iubit,si la mine trecea repede cand iubeam si eram iubita..acum..cand astept pe cineva care sa ma iubeasca asteptarea-i chin iar timpul pare fara sfarsit....

 

 

Eu cred ca tu nu sti ce inseamna iubire.

Ce zici tu acolo e o iubire de adolescent.

Chiar tu recunosti ca e o obsestie. Bravo, imi place ca macar sti !

Cum sa il uiti? Simplu, iti vezi de treaba ta.

Nu te apuca sa te cuplezi cu altul doar sa il uiti pe asta, ca nu merge.

Obsesie,sau nu obsesie,iubire,sau nu iubire,gandurile mele sunt la el,inima mea nu poate iubi pe altcineva,sufletul meu nu isi gaseste linistea:(

Editat de heidy_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate tu iubesti si esti iubit,si la mine trecea repede cand iubeam si eram iubita..acum..cand astept pe cineva care sa ma iubeasca asteptarea-i chin iar timpul pare fara sfarsit....

 

poor girl :hi:

 

Nu poti sa ai mereu pe cineva care sa te iubeasca si sa iubesti la randul tau asa ca...obisnuieste-te cu ideea si gasesti de lucru..nu mai astepta ca ramai cu asteptarea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×