Sari la conținut
Forum Roportal
un utilizator

Daca el iti spune ca nu te mai iubeste

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cateodata este, dupa parerea mea. De obicei atuci sunt geloasa cand le acorda celorlati mai multa atentie decat mie (inclusiv prietenilor lui le acorda mai multa atentie). Ca sa fiu mai precisa nu numai pe fete sunt geloasa!

 

Ai discutat cu el despre asta? I-ai explicat ca face lucruri care te deranjeaza?

 

Si..ce intelegi prin mai multa atentie? Stati in aceeasi casa?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Incearca sa fii intelegatoare cu el, sa te porti frumos, sa nu-i reprosezi nimic, lasa gelozia de o parte,... macar pentru o vreme, ca daca nu functioneaza, atunci... inseamna ca intr-adevar s-a terminat...

 

subscriu ....

 

daca as fi in locul lui ... probabil in cazu asta mi-as reveni !! altfel ... daca sunt bazait la cap cu vorbe as fi si mai recalcitrant !!

iar daca "faptele ar vorbi de la sine" si asta in bine ... si cum ar trebui sa fie, cu siguranta nu as mai avea "motive" de a nu iubi !!!

stresul si nacazurile de la servici se pot repercuta in comportament si din pacate persoanele dragi si apropiate sunt cel mai adesea "victime" . ...dar cum "in spatele unui barbat puternic sta o femeie mai puternica" ... nu-ti pot dori altceva decat sa fi puternica, sa intelegi lucrurile si sa-i fi devotata ca si cum ar fi copilul tau, pentru ca in definitiv, noi barbatii suntem copii ... defapt ... fiecare din noi ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stam in aceeasi casa. I-am explicat ca ma deranjeaza ca toti ceilalti sunt mai importanti pentru el decat mine. Asta inteleg prin faptul ca acorda mai multa atentie celorlalti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stam in aceeasi casa. I-am explicat ca ma deranjeaza ca toti ceilalti sunt mai importanti pentru el decat mine. Asta inteleg prin faptul ca acorda mai multa atentie celorlalti.

 

Dar, esti sigura ca asa e? Sau e o situatie prezenta doar in mintea ta? El ce ti-a spus cand ati avut discutia asta?

 

Oricum ar fi, eu consider ca atunci cand te deranjeaza ceva la cel/cea de langa tine nu astepti pana simti ca nu il/o mai iubesti, ci faci ceva pentru a remedia situatia. El ce a facut?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
El tot imi spunea ca nu-i convine ca is geloasa, dar in acelasi timp ma si provoca (facand glume care sa ma faca sa simt asta).

 

Atitudine copilareasca :crazy:

 

Nu ati gasit, sau nu ti-a propus, o solutie de compromis?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

h'mmm ...

cum am mai spus ... trebuie sa ai grija de el ca si cum ar fi copilul tau !!!

... face glume pentru ca acasa trebuie sa se distinga ...

... gelozia la masculi e cat se poate de fireasca si logica ... oricare din noi "barbatii" vrem ca progenitura sa fie a noastra ... fara nici un dubiu ... pacat ca aici a intervenit tehnologia !!

increderea nu poate fi dobandita decat prin fapte ... nu vorbe ....

cum spuneam ... dedicate numai lui, ca si cum ar fi cel mai scump lucru de pe lumea asta pentru tine ... si ai sa vezi rezultatele ... prin vorfbe nu rezolvi mare lucru !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a spus sa lasam deocamdata lucrurile asa si sa continuam relatia ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic. Numai ca mie nu mi usor sa ignor ceea ce mi-a spus. Si ca sa vedeti ce "copil" mare am...el are 27 de ani!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi-a spus sa lasam deocamdata lucrurile asa si sa continuam relatia ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic. Numai ca mie nu mi usor sa ignor ceea ce mi-a spus. Si ca sa vedeti ce "copil" mare am...el are 27 de ani!

 

 

Cunosc si eu un copil la varsta asta, mai multi de fapt..si cam tot asa..cu exceptia ca nu a spus nimic, nici macar nu te mai iubesc...

 

Spune-i parerea ta despre ce s-a intamplat, spune-i ca nu vrei sa lasi lucrurile asa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×