Sari la conținut
Forum Roportal
Venus

Cum se acorda oare notele?

Postări Recomandate

Exact acum m-am intors de la sedinta cu parintii. Fiu-miu, elev in cls. a VI-a, are una din materiile optionale, informatica. Nimic rau in asta, insa nu au facut semestrul acesta nici o ora de informatica. Dar, are o nota, un 9 gras si frumos, deci doamna profesoara si-a facut saracuta de ea datoria!

 

Saptamana viitoare, voi merge sa o iau la intrebari... Fac bine oare sau vom avea repercursiuni ?

 

P.S. Doamna de Info preda si tehnologie!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De fapt,informatica in clasa a VI nu e informatica,ci tehnologia informatiilor si comunicarilor(TIC)si cam toate profesoarele de TIC preda si educatie tehnologica.Mi se pare corect sa mergi sa o iei la intrebari!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sau lasa, poti faci mai rau.

Dar daca lasa face rau copilului ei,eu zic ca mai bine sa nu vorbesti cu profesoara ci cu diriginta rugand-o sa nu-i zica respectivei profesoare cine i-a facut reclamatii... La TIC se invata informatii de baza despre PC-uri,si eu aveam ora aia in orar dar nici eu nu o faceam,si nici acum,spre marea mea rusine,nu stiu toate comenzile de la tastatura neputand sa ma descurc fara mouse,si chiar tarziu de tot am inteles care e treaba cu calculatorul...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pana acum nu a facut nici un rau. Oricum nu invata cine stie ce.

Ba da invata si gata!!! :kisses:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De fapt,informatica in clasa a VI nu e informatica,ci tehnologia informatiilor si comunicarilor(TIC)si cam toate profesoarele de TIC preda si educatie tehnologica.Mi se pare corect sa mergi sa o iei la intrebari!

 

Sigur ca ma voi duce sa o iau la intrebari! Lucrez in IT de ceva vreme (de aproape 18 ani) si baiatul meu a pus mana pe mouse de pe la 3 ani jumate. Cred ca o intrece pe cucoana profesoara la nivelul de cunostinte (acum sunt rea, dar 99% cred ca am dreptate).

Cu diriga am vorbit si m-a rugat sa nu afle directiunea.

Si nici nu as fi atat de suparata, daca mediile nu ar conta pentru admiterea in liceu. Dar un copil cu 10 la mate, fizica, etc...e pacat sa nu intervin, nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exact acum m-am intors de la sedinta cu parintii. Fiu-miu, elev in cls. a VI-a, are una din materiile optionale, informatica. Nimic rau in asta, insa nu au facut semestrul acesta nici o ora de informatica. Dar, are o nota, un 9 gras si frumos, deci doamna profesoara si-a facut saracuta de ea datoria!

 

Saptamana viitoare, voi merge sa o iau la intrebari... Fac bine oare sau vom avea repercursiuni ?

 

P.S. Doamna de Info preda si tehnologie!

 

da chiar sunteti ca copilu nu si-a luat nota pe merit? adica sunt toate sansele, adica incercati sa ganditi ceva de genu nimeni nu e perfect si cu atat mai mult nu de 10, si in general profesorii nu fac lucruri de genu din contra cand e vorba de elevul cel mai bun, fac favorisme deci e posibil ca el sa-si fi luat nota pe merit

 

eu vb din puncut de vedere al unei persoane care la randu ei cand era mica dadea vina pe profesori mai ales ca eram o eleva foarte bune si nu imi permiteam sa am note mici........... ca iesea urat deci ce pot eu sa zic ca poate mai bine e sa lasati asa ca 9+10 tot media 10 inseamna, ca mai este destul pana se termina semestrul si nu zic ca copilul a mintit poate doar e nesigur pe el

 

In rest numai bine la toti!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ba da invata si gata!!! :biggrin:

Sa fim seriosi, nu se invata nimic.

Mai repede invata el stand singur la calculator si invata mult mai multe.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa fim seriosi, nu se invata nimic.

Mai repede invata el stand singur la calculator si invata mult mai multe.

Si daca nu are el preocuparea sa stea la calculator,ce face?ramane fara pic de cunostinte...dar nah..daca ea zice ca copilul stie mai bine ca profesoara,eu nici obligata nu m-as mai duce pe la ore si m-as si certa cu profesoara de ce mi-a dat 9 si nu 10 :biggrin: si eu am obiceiul sa nu ma duc la anumite ore cu saptamanile si cand ma duc, ma duc numai la teste pentru ca imi permit ca la teste iau 10 iar de se intampla sa imi reproseze faptul ca am lipsit ii inchid gura spunandu-i ca atunci cand unul din clasa aia va sti mai bine decat mine,poate sa comenteze(ohh..da cata lipsa de respect :o: )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×