Sari la conținut
Forum Roportal
danadea05

Baraclude

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Claudia, n-am inca rezultatele analizelor........s-a intamplat ceva la spital, o incurcatura si va trebui sa ma duc iar luni pentru noi analize! 8) Asta e !

Te tin la curent, rezultatele le voi lua probabil la o saptamana de la recoltare!

Ai grija de tine!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Azi mi`au venit rezultatele la viremie: prag de detectie 60Ul/ml; mie mi`a iesit <60Ul/ml. Am discutat cu laboranta de acolo si cu un medic care e vecin cu mine si raspunsul a fost acelasi: nedetectabil.

Viremia am facut`o si anul trecut si a fost in jur de 30 - 35.000 copii/ml.

De fiecare data, mi`au iesit trasnaminaze si electroforeza normala. Ecograf am facut acum 2 ani si a iesit cat se poate de normal.

Maine ma duc sa`mi iau AntiHBs ca nu i`am mai luat de 2 ani; sincer, m`a pus pe gand faptul ca viremia a luat`o la vale rau de tot. Ma gandesc ca poate am suferit o seroconversie s si incep sa ma vindec.

Tineti`mi pumnii!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Azi mi`au venit rezultatele la viremie: prag de detectie 60Ul/ml; mie mi`a iesit <60Ul/ml. Am discutat cu laboranta de acolo si cu un medic care e vecin cu mine si raspunsul a fost acelasi: nedetectabil.

Viremia am facut`o si anul trecut si a fost in jur de 30 - 35.000 copii/ml.

De fiecare data, mi`au iesit trasnaminaze si electroforeza normala. Ecograf am facut acum 2 ani si a iesit cat se poate de normal.

Maine ma duc sa`mi iau AntiHBs ca nu i`am mai luat de 2 ani; sincer, m`a pus pe gand faptul ca viremia a luat`o la vale rau de tot. Ma gandesc ca poate am suferit o seroconversie s si incep sa ma vindec.

Tineti`mi pumnii!

 

Iti tinem pumnii.

Apoi tinem palmele pe o sticla rece de bere (fara alcool) pe care o dai de baut.

Vad ca deja au inceput seroconversiile pe aici pe forum. Sa vezi ce beat o sa fiu (chiar din bere fara alcool).

Vezi apoi sa dispari de pe forum....sa te sustragi de la bere.

Editat de BravoEcho

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Azi dimineata am fost sa`mi iau AgHBs si AntiHBs; rezultatul cica vine marti, pe 11.12.2007. Eu insa sper sa vina mai repede ca nu mai am stare.

Din moment ce viremia a scazut de la 35.000 copii/ml anul trecut la pargul de nedetectabil anul asta si nu am facut niciun tratament antiviral (tot ce am luat a fost silimarina), ma gandesc ca a avut loc si la mine o seroconversie s (din aia care ai sanse 2%). Inca traiesc cu speranta; nimic nu e sigur pana nu vad cu ochii mei buletinul de analize. Cu sau fara seroconversie s, tot e buna situatia pt ca virusul nu se mai multiplica si exista in organism in cantitati foarte mici.

Cat despre bere: :cheer: voua va dau fara alcool, iar eu (daca am scapat) trag o betie de 3 zile si 3 nopti, exact ca`n povesti.

Si stati linistiti ca nu ma tirez de pe forum. Atat timp cat suntem sau vom fi fost in aceeasi oala, nu va uit cat voi trai.

Sanatate maxima la toti purtatorii si nu numai!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

SARBATORI FERICITE tuturor de pe forum!!!!! :flowers: MULTA SANATATE SI UN AN NOU FERICIT !!!!

 

ELA60, PESTISOR, LORENA va doresc CRACIUN FERICIT alaturi de cei dragi si sa auzim numai de bine!!!!

 

Va pup pe toate, fetelor! :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×